Wysokiej jakości materac jest właściwie gwarancją dobrego snu. Powinien zostać idealnie dopasowany do potrzeb użytkownika, ponieważ tylko wtedy zapewni bezpieczny i komfortowy wypoczynek. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest pianka termoelastyczna, którą powszechnie wykorzystuje się przy budowie nowoczesnych materaców. Materac wykonany z pianki Visco, bo o niej mowa, cechuje się niezwykłą wygodą i wspaniale dopasowuje się do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. W jaki sposób działa taka pianka i jakie są jej pozostałe zalety?

Jak działa materac z pianki termoelastycznej Visco Memory?

Materace wykonane z tego nowoczesnego surowca cieszą się dużym powodzeniem wśród użytkowników. Właściwie otulają ciało osoby leżącej na nich. Pianka wrażliwa jest na działanie nacisku oraz temperatury ciała. Najpierw w miejscach, które najmocniej naciskają na materac, czyli w okolicach barków i bioder pianka ugina się pod jego wpływem, a następnie zaczyna mięknąć pod wpływem ciepła. W ten sposób zapewnia relaks mięśniom i całemu kręgosłupowi i właściwą regenerację. Przestrzenie między dyskami są w stanie zapewnić się płynem, co jest niezwykle ważne. Każdy użytkownik, niezależnie od stanu zdrowia doceni materac z pianki Visco Memory. Pianka termoelastyczna to produkt, który wynaleziony został w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku przez amerykańskich naukowców z NASA i już w latach osiemdziesiątych wprowadzony do powszechnego użytku. Twórcy materaców bardzo szybko zdecydowali się na jej wykorzystanie, ponieważ wspaniale się sprawdza i jest higieniczna. Nazywana bywa również pianką leniwą, ponieważ bardzo powoli powraca do swojego pierwotnego kształtu.

Czy materac z funkcją zapamiętywania kształtu ciała jest dobrym rozwiązaniem?

Najważniejsze zalety materaców z pianki termoelastycznej, na jakie trzeba zwrócić uwagę, są z pewnością:

• wygoda i komfort snu,

• materac taki nie wywołuje żadnych ucisków na kręgosłup i otaczające go mięśnie,

• pianka jest bardzo wytrzymała – materace są dość długowieczne,

• jest to materiał higieniczny.

Wielu producentów w swojej ofercie posiada materace z pianki termoelastycznej z funkcją zapamiętywania kształtu ciała. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ ciężar ciała powoduje, że użytkownik niemal zagłębia się w materac, mając wrażenie otulenia. Kiedy jest to również materac kieszeniowy, można liczyć się z możliwością wieloletniej eksploatacji. Pianka zapamiętująca kształt ciała wraca do pierwotnego kształtu bardzo powoli, co również wpływa na jej żywotność. Koszt zakupu materaca tego typu jest wyższy, ale z pewnością jest to koszt, który warto ponieść i który opłaci się na przestrzeni lat.

Warstwa pianki ma za zadanie zapewnienie idealnej pozycji kręgosłupowi, który powinien w trakcie snu relaksować się i wypoczywać. Nie wywiera przy tym żadnych ucisków, dlatego materace z pianek termoelastycznych nazywane są niekiedy ortopedycznymi. Można je często spotkać w szpitalach i tego typu placówkach.

Dla kogo materac z pianki termoelastycznej będzie najlepszym rozwiązaniem?

Można śmiało stwierdzić, że każdy użytkownik będzie zadowolony ze swojego materaca piankowego, jeżeli dopasuje jego parametry do swoich potrzeb. Bardzo ważna jest odpowiednia twardość materaca, którą zawsze dostosowuje się do wzrostu oraz masy ciała. Producenci zawsze określają, w jakich przedziałach wagowych dany typ materaca będzie odpowiedni i warto zapoznać się z ich instrukcjami, ponieważ pozwalają na wybór najlepszej opcji. Wszystkie surowce, z których produkuje się dziś nowoczesne materace, mają różne stopnie twardości, również pianka termoelastyczna materac z niej wykonany może więc się różnić od innego z takiego samego materiału, jeśli korzysta z niego osoba o całkiem innych gabarytach ciała.

Na pewno osoby borykające się z następującymi problemami:

• bóle kręgosłupa,

• zimne dłonie i stopy z powodu słabego krążenia,

• konieczność długotrwałego przebywania w łóżku,

powinny być zadowolone z działania pianki termoelastycznej. Taki materac nie zaszkodzi, a niekiedy bywa odciążeniem dla zmęczonego kręgosłupa i sprawia, że bolesność pleców znika po jakimś czasie. Użytkownik ma wrażenie, jakby jego materac otulał go i może swobodnie oddać się relaksowi.