• Kategorie
  • Parametry
  • Materace bardzo twarde do łóżka do spania

Materace bardzo twarde to modele przeznaczone osobom o wadze powyżej 120 kg. W swojej budowie posiadają podwójną warstwę kokosu i/lub warstwę końskiego włosia, która odpowiednio podeprze osoby o większej wadze. Zaufaj naszym materacom.

Materace bardzo twarde to materace oznaczone jako H4. W swojej budowie posiadają podwójną warstwę kokosową bądź podwójną warstwę kokosową i dodatkowo warstwę końskiego włosia. Polecamy takie modele osobom, których pojedyncza waga przekracza 120 kg.

Końskie włosie w materacach bardzo twardych

Końskie włosie to bardzo twarda warstwa, która ma cenną cechę istotną w produkcji materacy otóż tworzy środowisko nieprzyjazne rozwojowi bakterii czy roztoczy. Końskie włosie chłonie wilgoć w bardzo niewielkim stopniu i szybką ją oddaje dlatego jest wskazany zwłaszcza dla osób potliwych. Właściwie uznaje się, że jest to materiał nieprzemakalny.

Końskie włosie to materiał bardzo wytrzymały. Wzmocniony podwójnym kokosem daje powierzchnię bardzo twardą. Nawet bardzo twardy materac można jeszcze wzmocnić wybierając konstrukcję materaca multipocket- to podwójna ilość sprężyn co dodatkowo wpływa na twardość i na trwałość materaca.

Materace bardzo twarde są dwustronne

Materac dwustronny to zabezpieczenie na wypadek, gdyby okazało się że strona bardzo twarda to jednak za dużo albo gdyby organizm nie mógł przyzwyczaić się szybko do takiej zmiany. Bywa i tak, że przy zmianie materaca na inną twardość organizm potrzebuje kilku dni na dostosowanie się, nie zawsze pierwsza noc musi być wspaniała. Zwracamy uwagę na to, że nasze modele konstrukcyjnie są bardzo zwarte, nie ma uczucia pływania dlatego po oznaczeniu H4 należy spodziewać się właśnie takiej twardości. Jeśli masz wątpliwości zapytaj nas o poradę bądź wybierz drugą stronę mniej twardą.

Co z lateksem i innymi piankami w materacach bardzo twardych?

Druga strona materaca może być innej twardości. Oznacza to, że nawet jeśli wybierasz model bardzo twardy masz możliwość wybrania materiałów wykorzystywanych w materacach średnio twardych typu lateks, pianka Visco Memory. Czyli jedna strona może być np. jak materac lateksowy albo jak materac termoplastyczny tzn. z podwójną pianką Visco Memory - wychodząc na przeciw oczekiwaniom mamy taki model twardy/miękki. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024