• Kategorie
  • Parametry
  • Materace lateksowe do łóżka do spania

Lateks to jeden z najbardziej komfortowych surowców jaki można użyć do budowy materaca. Lateks jest używany po stronie średnio twardej. Może on występować jako pojedyncza lub podwójna warstwa.Im wyższa warstwa lateksu tym materac jest bardziej komfortowy

Materace lateksowe to takie, które posiadają w swojej budowie jedną bądź dwie warstwy pianki lateksowej. Warstwa lateksowa delikatnie zmiękcza materac.

Materace średnio twarde - tak klasyfikowane są materace z dodatkiem warstwy lateksowej niezależnie czy jest to jedna warstwa czy dwie, nie jak w przypadku użycia pianki visco Memory, gdzie dwie warstwy to już materac miękki.

Jakie cechy posiada materac lateksowy?

Lateks jest materiałem, który podobnie jak pianka Visco trochę zmiękcza materac jednak w przeciwieństwie do niej nie grzeje, nie mięknie pod wpływem naszego ciepła. Bardzo dobrze wentyluje powietrze - jego struktura jest bogata w kanaliki, które to ułatwiają. Lateks jest bardziej sprężysty, nie odkształca się - tzn. szybko wraca do pozycji wyjściowej. Pianka lateksowa to materiał chłodny, nie absorbuje ciepła, nie grzeje. Korzystny dla osób bardziej potliwych lub takich, które nie przepadają za wyższą temperaturą. Posiada właściwości hipoalergiczne, dlatego jest też bardzo dobrze tolerowany przez osoby cierpiące na alergie. Lateks nie chłonie kurzu, nie tworzy środowiska dla rozwoju roztoczy i bakterii.

Po co komuś ta sprężystość materaca lateksowego

Na materacu lateksowym dużo łatwiej jest zmienić pozycję, jest dużo bardziej sprężysty od pianki Visco Memory dlatego od razu dopasowuje się do nowego ustawienia ciała. To cenna cecha np. dla osób starszych, których ruchy są wolniejsze i wymagają większego trudu, dla osób po operacjach bądź z bólami, które utrudniają przewracanie się z boku na bok.

Jest też mniej podatny na wypracowanie, czyli trwalszy.

Czemu nie naturalny lateks w materacach lateksowych

Pianka lateksowa wykonana jest z mieszanek kauczuku naturalnego i syntetycznego. Nie ma powodu do zmartwień - to rozwiązanie, które sprawia, że lateks jest materiałem przystępnym cenowo, a jednocześnie nie traci na swojej funkcjonalności. Materace z naturalnego lateksu mają kosmicznie wysokie ceny i niestety częściej uczulają. Dlatego nie warto przepłacać.

Jeśli nie interesuje Cię powierzchnia sprężysta, bo lubisz tylko twarde materace zapraszamy do zapoznania się z ofertą materacy kokosowych, tam znajdziesz materac twardy albo materac bardzo twardy z dodatkiem końskiego włosia. Jak to mówią "do koloru do wyboru".

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 23.07.2024