Ilość rozwiązań materiałowych i konstrukcyjnych w produkcji materaców sypialnianych jest ogromna, a wybór ostatecznego kształtu, surowca i modelu na swój wymarzony materac ma kolosalne przełożenie na komfort i jakość snu użytkownika. Jednak to, o czym klienci nierzadko zapominają, a więc jaki stelaż do łóżka ostatecznie zdecydują się zamówić – ma równie duży wpływ na trwałość i funkcjonalność łóżka. Niskiej jakości stelaż jest w stanie odebrać wszelkie walory nowoczesnego materaca, tak samo, jak zbyt nowoczesny i zaawansowany technologicznie stelaż zostanie natychmiast ograniczony poprzez wybór niedostatecznie spasowanego modelu materaca. Warto więc wiedzieć jaki stelaż pod materac o konkretnej budowie czy materiale sprawdzi się najlepiej i często to już sami producenci jednych jak i drugich rozwiązań doradzają na etapie zamawiania, jak idealnie dopasować do siebie materac ze stelażem.

Jaki stelaż pod materac kieszeniowy jest najbardziej podstawowy

Z pewnością jednak klienci, którzy chcą nabyć obydwie te rzeczy (materac + stelaż) w dwóch różnych miejscach, powinni rozważyć takie działanie ze świadomością, aby najpierw dopasować materac pod swoje potrzeby w zakresie snu i wypoczynku dziennego, a dopiero w drugiej decydować stelaż do łóżka jaki wybrać. Zgodnie z niepisaną zasadą, aby najpierw dopasowywać te rzeczy, które przywierają najbliżej ciała i najmocniej wpływają na nasze odczucia w trakcie snu, a dopiero mając już ustaloną tą bazę w postaci konkretnej technologii wykonania materaca – piankowej czy kieszeniowej – decydować się na określone stelaże. Tym bardziej, że stelaże u większości współczesnych producentów są bardzo uniwersalne i łatwo adaptują się do rozmaitych ustawień i parametrów materaca.

Najbardziej uniwersalne są rozwiązania najbardziej proste i pozbawione dodatkowych funkcji. Im większą ilością nowinek technologicznych „naszpikowany” jest ruszt pod materac, tym więcej uwagi i czasu poświęcić trzeba na wybór innowacyjnego materaca do niego. W przypadku najbardziej podstawowych stelaży jak stelaże proste, podnoszone wyłącznie ręcznie za pomocą elastycznej tasiemki przeciągniętej przez środek wszystkich szczebli, manualnie regulowane tylko w jednym zakresie twardości – można mówić o pełnej kompatybilności ze wszystkimi popularnymi, produkowanymi i dostępnymi na rynku modelami materacy sypialnianych. Dlatego właśnie wybór stelaża podstawowego, obsługiwanego ręcznie, z elastycznymi i trwałymi listwami drewnianymi oraz wzmacnianą metalowo konstrukcją ramy – jest idealnym wyborem dla każdego klienta poszukującego jaki stelaż do materaca kieszeniowego. Wybór takiego rozwiązania pozwala także na oszczędność pieniędzy, a jednocześnie umożliwia dowolne skompletowanie łóżka o najróżniejszych wymiarach, wyposażonych w skrzynię – z łatwym dostępem za pomocą unoszonego stelaża.

Jaki stelaż pod materac piankowy termoelastyczny nowej generacji

Coraz większa grupa klientów decyduje się na wybór nie tylko nowoczesnych materaców kieszeniowych, wykonanych w innowacyjnej technologii Multipocket, gdzie każda ze sprężyn ukryta jest w osobno uszytej materiałowej kieszeni. To połączenie wizjonerskiej konstrukcji z nowoczesnymi syntetycznymi materiałami sprawia, że materace tego typu są według opinii osób je użytkujących wyjątkowo wygodne – gwarantują komfortowy sen i równie udany wypoczynek w trakcie dnia. Na rynku pojawiają się jednak stale nowości, a opinie na temat materacy termoelastycznych, wykonanych ze specjalnej pianki nowej generacji są szczególnie przychylne. Użytkownicy mający już przyjemność przetestować na sobie unikalne materace termoelastyczne wykonane z pianki termokurczliwej HR są zachwyceni uczuciem całkowitego otulania i przylegania do ciała przez taki materac, przy jednoczesnym zapewnieniu właściwego, ergonomicznego podparcia dla całego ciała człowieka i to bez względu na jego ułożenie. Materace tego typu okazują się prawdziwym hitem sprzedażowym, a wraz z nimi klienci zastanawiają się oczywiście stelaż pod materac jaki wybrać. Wśród klientów wielu firm oferujących projektowane na indywidualne zamówienie materace, jak Kaszmirowysen.pl, dominuje raczej przeświadczenie, że najbardziej adekwatne do takich materacy piankowych są stelaże elastyczne – również elektryczne.

Zaawansowane stelaże elastyczne to ruszty pod materaca, które wyróżnia możliwość ich swobodnego regulowania – bardzo często z dodatkowym wyposażeniem w postaci pilota i silnikami elektrycznymi. Najbardziej zaawansowane stelaże elektryczne wyróżnia nie tylko zastosowanie materiałów o podwyższonej trwałości czy syntetyków podnoszących elastyczność niektórych elementów, ale również troska o właściwą przepuszczalność powietrza, aby nie ograniczać naturalnej wentylacji materaca. Zastanawiając się jaki materac do stelaża elektrycznego wybrać, warto rozważać nie tylko swoje możliwości finansowe, ale również względy praktyczne. Im więcej rozmaitych stref regulacji posiada dany stelaż, im więcej niezależnie regulowanych płaszczyzn, kątów oraz wysokości oferuje w swoich funkcjach – tym bardziej elastyczny i przepuszczalny musi być materac. Dlatego najlepiej do tego celu sprawdzają się materace piankowe termoaktywne, które żyją wraz z użytkownikiem oraz stelażem elektrycznym, idealnie dopasowując się kształtem do jednego, jak i drugiego.

Zobacz nasze inne artykuły: