• Kategorie
  • Parametry
  • Materace kieszeniowe, pocketowe, kieszonkowe do łóżka do spania

Materace kieszeniowe, zwane też pocketowymi lub kieszonkowymi to najbardziej popularne modele materacy. Nasze sprężyny posiadają 9 stref, które podpierają ciało w najbardziej newralgicznych strefach pozwalając nam spokojnie regenerować nasze siły.

Materace kieszeniowe to takie, które w swojej budowie posiadają wkład sprężynowy kieszeniowy inaczej zwany pocket.

Przy takiej konstrukcji na metrze kwadratowym znajduje się 262 bądź 510 sprężyn - w zależności od wybranej wersji.

Czym jest sprężyna pocketowa i komu dedykowana

Wkład kieszeniowy to zbiór pojedynczych sprężyn, każda z nich jest umieszczona w osobnym materiale, tzw. kieszeni. Materiał ten w jedną stronę jest zszywany, w drugą klejony co zwiększa jego plastyczność i trwałość. Umieszczenie każdej sprężyny w osobnej kieszeni gwarantuje każdej z nich indywidualną pracę. Materac pracuje punktowo, nie całą powierzchnią. Pracują miejsca na które działa nacisk, dzięki temu osoba lżejsza nie zsuwa się do cięższej jak ma to miejsce w przypadku sprężyn bonellowych. Sprężyny nie są łączone drutem dzięki czemu nie słychać pracy sprężyn, materac jest cichy, możesz się na nim kręcić do woli, przewracać z boku na bok nie przeszkadzając w spokojnym śnie partnerce/partnerowi. Nasze materace posiadają 9 stref twardości zapewniając optymalne podparcie całego ciała. Twardsze sprężyny stosowane są w miejscu w którym nacisk ciała jest większy, np. w okolicach bioder. Bardziej miękkie sprężyny stosowane są w miejscach w których nacisk jest mniejszy jak np. głowa czy stopy. Wszystko po to, by zapewnić jeszcze lepszą podporę ciała.

Trzy wersje materacy kieszeniowych

Pierwsza wersja wkładu sprężynowego jest klasyczna czyli pocket, 262szt/m2.

Druga wersja dla osób cięższych czyli materace multipocket, 510szt/m2, to podwójna ilość sprężyn, dwa razy więcej punktów podparcia, model twardszy. Materac multipocketowy jest mocniejszy i cięższy. Bardzo dobre rozwiązanie gdy dwie osoby mają dużą różnicę wagi. Można wtedy wzmocnić konstrukcyjnie materac i nie przesadzać z twardością powierzchni.

Trzecia wersja dla osób lżejszych czyli Lux, 262/m2 ale wyższe o 5cm od standardowego pocketu. Materac jest wyższy co przekłada się na większą sprężystość i tym samym trochę mniejszą twardość całości. Polecany osobom starszym, dzieciom oraz osobom, które lubują się w wysokich materacach.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 23.07.2024