• Kategorie
  • Parametry
  • Materace kieszeniowe multipocket z końskim włosiem

Materace z końskim włosiem to materace bardzo twarde. Wszystkie są dwustronne, druga strona może być twarda lub średnio twarda. Warstwa podwójnego kokosu i końskiego włosia to mata, która bardzo utwardza materac i jest dedykowana dla osób o wadze +120 kg.

Czym charakteryzują się materace z końskim włosiem?

Główną cechą końskiego włosia jest jego twardość. Utwardza materac i jest on przez to zaliczany do najtwardszej kategorii czyli H4, czyli materacy bardzo twardych. Dzięki mocnej, zwartej i sztywnej strukturze charakteryzuje się również praktycznie nieprzemakalnością. Jest higroskopijne. Oznacza to, że ewentualna wilgoć jest w bardzo szybkim czasie oddawana do otoczenia i nie wnika w głąb materaca. Dzięki temu materac chroniony jest przed namnażaniem bakterii i roztoczy i ich wnikaniem w jego wnętrze. Jest praktyczny i komfortowy dla osób skarżących się na nadmierną potliwość.

Budowa materacy z warstwą końskiego włosia

Materace z końskim włosiem to materace kieszeniowe, dwustronne. Warstwa końskiego włosia jest warstwą dodatkową, stosowaną tylko w połączeniu z podwójną warstwą kokosa. W naszej ofercie posiadamy materace o dwóch rodzajach twardości.

Pierwszym z nich są materace średnio twarde/ bardzo twarde (H2/H4). Jedną ze stron materaca stanowi warstwa lateksu lub pianki termoeelastycznej, pianki moletowanej lub moletowanej Visco memory (H2), natomiast druga zwieńczona jest właśnie końskim włosiem (H4). Do tej kategorii zaliczane są materace Asoka, Omar, Mila oraz Szejk.

Drugi typ to materac twardy/bardzo twardy (H3/H4). W naszym sklepie jest to model Amir, zbudowany z jednej warstwy kokosowej lub trawy morskiej po stronie twardej, oraz podwójnej warstwy kokosowej i końskiego włosia po stronie bardzo twardej.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024