• Kategorie
  • Parametry
  • Materace twarde do łóżka do spania

Twarde materace poecamy osobom, których waga przekracza 100 kg lub dla osób lubiących spać na twardym podłożu. Materace twarde posiadają w swojej budowie warstwę pojedynczego kokosa - jest to surowiec powodujący utwardzenie powierzchni materaca.

Materace twarde oznaczamy symbolem H3 i polecamy je osobom, których waga przekracza 100kg. Nie znajdziesz tutaj w budowie lateksu ani pianki Visco Memory, znajdziesz za to warstwę kokosową.

Kokos jest właśnie tym materiałem, który utwardza powierzchnię.

Jeśli jesteś słusznej wagi dobrym wyborem będzie skorzystanie z oferty materacy, mającej właśnie ten surowiec w budowie.

Materac twardy - Walczysz z bólem kręgosłupa?

W wyborze twardości materaca waga nie jest oczywiście jedynym wyznacznikiem. Materac kokosowy możesz wybrać również wtedy, gdy nie koniecznie masz wskazaną wyżej wagę, ale np. uwielbiasz spać na twardej powierzchni albo po prostu Twój kręgosłup najlepiej na takiej powierzchni się czuję.

Żyjemy w czasach, gdy ból kręgosłupa zwłaszcza w odcinku lędźwiowym dotyka niemal każdej dorosłej osoby. Zmiana materaca, czyli higieny snu często jest najprostszym skutecznym lekarstwem w walce z bólem. Oczywiście nie każdy ból kręgosłupa wymaga materaca twardego, jest to kwestia indywidualna często jednak fizjoterapeuci czy lekarze właśnie taką twardość zalecają.

Twardy materac to za mało?

Jeśli warstwa kokosu to dla Ciebie zbyt mało możesz wzmocnić dodatkowo konstrukcję materaca wybierając materac Multipocket - to podwójna ilość sprężyn, dwa razy więcej punktów podparcia. Multipocket to mocniejsza, twardsza konstrukcja co ma przełożenie na twardość całego materaca. Mamy też w ofercie materace bardzo twarde.

Jeśli nie jesteś przekonany czy twardy materac będzie dla Ciebie wygodny najlepszym rozwiązaniem jest wybór materaca dwustronnego, który jedną stronę będzie miał twardą drugą natomiast średnio twardą. Daje to alternatywę i wyjście z sytuacji, gdy okazuje się, że jednak przesadziliśmy z twardością. Pamiętaj jednak, że na nowym materacu musisz przespać kilka nocy zanim stwierdzisz, że materac nie jest wygodny. Często zmiana materaca nie przychodzi z łatwością, organizm musi mieć szansę na przystosowanie się do nowej powierzchni. Nie martw się z góry i nie denerwuj, po kilku nocach możesz zmienić zdanie.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 23.07.2024