• Kategorie
  • Parametry
  • Materace termoelastyczne do łóżka do spania

Materace termoelastyczne, czasami również nazywane termoplastyczne to materace posiadające w swojej budowie piankę Visco Memory. Pojedyncza warstwa powoduje, że materac jest średnio twardy, podwójna zaś stosowana jest w materacach miękkich.

Materac termoplastyczny to taki, który w swojej budowie posiada pojedynczą bądź podwójną warstwę pianki Visco Memory czyli materiału, który zmiękcza powierzchnię.

Jak działa pianka Visco Memory w materacach termoplastycznych

Wyobraź sobie, że kładziesz się na materacu i czujesz jak stopniowo się w niego zagłębiasz. Pianka Visco Memory reaguje na ciężar i na ciepło, stąd takie uczucie, że stopniowo nas otula. Pod ciałem, gdy zareaguje na naszą temperaturę i ciężar staję się bardziej miękka. Nie jest to pianka mocno sprężysta dlatego jak sama nazwa Memory wskazuje zapamiętuje ułożenie ciała.

Nie martw się, że zapadniesz się w takie łóżko, konstrukcja nadal jest zwarta i mocna, pianka Visco Memory stanowi powierzchnię, z którą masz bezpośredni kontakt. Możesz wybrać jedną warstwę tego dodatku, będzie to wtedy materac średnio twardy albo podwójną warstwę co stworzy powierzchnię już klasyfikowaną jako materac miękki.

Jeśli jest Ci ciągle zimno, a kolejna warstwa koca to już przesada wypróbuj materac średnio twardy bądź materac miękki z pianką Visco. Z tym dodatkiem materac jest cieplejszy ponieważ absorbuje ciepło naszego ciała pod którego wpływem zwiększa się plastyczność pianki Memory.

Dla kogo są przeznaczone materace termoelastyczne

Materace miękkie polecamy osobom lekkim do około 60kg bądź osobom starszym albo dzieciom. W przypadku osób starszych tolerancja na twardość jest mniejsza dlatego lepiej z nią nie przesadzać. Dzieci z kolei są nie dużej wagi, małe ciało musi mieć plastyczną powierzchnię, która dobrze dopasuje się do krzywizn ciała, krzywizn kręgosłupa i dobrze je podeprze.

Najbardziej miękką wersję materaca możemy stworzyć wybierając model z podwójnym wkładem pianki Visco Memory i bez sprężyn - dedykowany głównie dzieciom ze względu na ich małą wagę bądź materac pocketowy w konstrukcji Max Plus-materac będzie wyższy i bardziej sprężysty. Wyobraź sobie wysoki/gruby, ciepły materac i pomyśl, że zaleca się spać tylko 8 godzin- zapewne spowoduje to pewien dysonans. Jeśli efekt Memory jednak Cię nie przekonuje mamy dla Ciebie inne wygodne materiały jak np pianka lateksowana albo pianka moletowana – też zmiękczają powierzchnię jednak są bardziej sprężyste.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024