W jaki sposób dobrać odpowiedni materac? Jednym z kluczowych czynników jest waga. Czterostopniowa skala twardości pozwala wybrać model, który spełni nasze oczekiwania, będzie prawidłowo podpierał nasze ciało, kręgosłup. Będziemy się na nim wysypiać. Dla osób ważących mniej jak 60 kg przewidziano materace miękkie o symbolu (H1), mieszczącym się w przedziale 60-100 g dedykujemy materace średnio twarde (H2), dla tych, których waga przekracza 100 kg proponujemy materace twarde (H3). Przy znacznej wadze, powyżej 120 kg należy brać pod uwagę materace bardzo twarde (H4).

Materace średnio twarde

Materac dla osoby o wadze powyżej 80 kg, ale nie przekraczające 100 kg mają do dyspozycji praktycznie wszystkie modele dostępne w naszym sklepie. Bogaty asortyment dwustronnych materacy daje wiele możliwości. Materace posiadają wkład wewnętrzny wykonany ze sprężyn kieszeniowych, w kształcie walca. Sprężyny mieszczone są w osobnych kieszonkach, dzięki temu pracują niezależnie. Materac jest bardzo elastyczny i posiada wiele punktów podparcia. Ugina się tylko w miejscu nacisku, ruch jest amortyzowany. Wkłady pocketowe są bardzo trwałe i odporne. Zapewniają komfortowy sen, relaksują ciało i odprężają. Dostępne są w wersji klasycznej w liczbie sprężyn 262 szt/m2, multipocketowej 510 szt/m2, lux (standardowa ilość sprężyn, jednak są podwyższone o 5 cm w stosunku do zwykłych sprężyn) oraz w wersji mini ( wysokość sprężyny to nie 12 lecz 6 cm).

Warstwy zewnętrzne decydują o stopniu twardości materaca. By uzyskać powierzchnię średnio twardą używamy pianki wysokoelastycznej HR, termoplastycznej visco memory, lateksu lub pianki moletowanej.

Pianka wysokoelastyczna HR to pianka o podwyższonej elastyczności i zwiększonej gęstości wynoszącej 35kg/m3. Jest do 45% twardsza od zwykłej pianki poliuretanowej. Nie ulega wypracowaniu, porowata struktura zwiększają jej przewiewność, co zapobiega namnażaniu drobnoustrojów i bakterii. Równomiernie podpiera ciało, poprawiając krążenie krwi.

Pianka termoplastyczna visco memory dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury, im wyższą temperaturę osiągnie tym bardziej miękka i plastyczna się staje. Doskonale podpiera kręgosłup. Niweluje bóle kręgosłupa i stawów oraz zmniejsza napięcie mięśni.

Lateks to sprężysty i bardzo odporny na odkształcenia materac. Jest bardzo komfortowy, zapewnia wygodne ułożenie ciała, zmiana pozycji na nim nie stwarza problemów. W swojej budowie posiada specjalne mikrokanaliki zwiększające cyrkulację powietrza, zapobiegającej nadmiernej potliwości.

Posiadamy modele obustronnie średnio twarde; z jedną stroną średnio twardą i drugą twardą; z jedną stroną średnio twardą i drugą bardzo twardą oraz dwa modele miękkie/średnio twarde (H1/H2) czyli materac Rima i materac Kano z warstwą podwójnego Visco memory i jedną warstwą lateksu.

Materace obustronnie średnio twarde:

Materace średnio twarde/twarde:

Materace średnio twarde/bardze twarde:


Zobacz też nasze inne artykuły z bloga:
- Dla kogo średnio twardy materac?
- Materac dwustronny
- Dla kogo jest twardy materac?