W trosce o Państwa komfort i wypoczynek w najlepszym wydaniu posiadamy w swojej sprzedaży materace dwustronne. Co warto o nich wiedzieć? Dzięki takiemu rozwiązaniu żywotność materaca jest znacznie wydłużona. Regularne odwracanie materaca pozwala „odpocząć” jednej stronie. Materac nie eksploatuje się szybko, nie wygniata i nie zniekształca. Dzięki dwustronności możemy wybrać stopień twardości inny dla każdej strony. Materace występują w różnych kombinacjach. W zależności od wybranej opcji powierzchnie mogą być wykończone warstwą pianki wysokoelastycznej, lateksu lub pianki termoelastycznej visco memory po stronie średnio twardej. Po stronie miękkiej stosujemy podwójną warstwą pianki termoelastycznej materac Rima ( 2x pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR, materac kieszeniowy H1/H2), materac Kano (2x pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR + Lateks, materac kieszeniowy H1/H2), materac Marti (2 x pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR + kokos, materac kieszeniowy H1/H3). Po stronie twardej materaca używamy warstwy kokosa lub trawy morskiej, a po stronie bardzo twardej dodatkowo warstwy końskiego włosia.

Materac dwustronny

Najliczniejszą grupę stanowią obustronne materace średnio twarde dedykowane osobom w przedziale wagowym od 60 do 100 kg. Warstwa zewnętrzna wykonana z pianki wysokoelastycznej HR charakteryzuje się zwiększoną elastycznością i trwałością. Jej gęstość wynosi 35 kg/m3. Jest wytrzymała na wgniecenia i sprężysta. Doskonale podpiera ciało i podtrzymuje kręgosłup. Zapewnia relaksujący i regenerujący sen. Może stanowić samodzielną warstwę zewnętrzną lub okrycie sprężynowego rdzenia wewnątrz materaca. Materace średnio twarde mogą być również wykończone warstwą lateksu. Lateks to ekskluzywny surowiec, bardzo sprężysty, o właściwościach antyalergicznych i antygrzybicznych. Nie rozwijają się w nim bakterie i szkodliwe drobnoustroje, mogące uczulać osoby wrażliwe. Jest warstwą, która świetnie dopasowuje się do sylwetki i jej wszystkich krzywizn. Zbudowana z licznych mikro-kanalików gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza, jest przewiewna. Nie gromadzi się w niej wilgoć i kurz.

Pianka termoelastyczna visco memory w wersji pojedynczej nadaje materacowi średnią twardość, jeżeli jednak użyjemy jej podwójnej warstwy materac zyska status miękkiego. Pianka viscoelastic perfekcyjnie dopasowuje się do ciała, podpierając jego każdy milimetr. Jest bardzo plastyczna, pod wpływem działania ciepła i temperatury mięknie i tworzy doskonały odlew sylwetki. Posiada wiele punktów podparcia, redukuje ból kręgosłupa, stawów i mięśni. Ciało jest całkowicie odprężone, nie odczuwa nacisku, a krew lepiej krąży. Jest przewiewna i antyalergiczna.

Materace dwustronne średnio twarde dostępne w naszej ofercie to:

 • materac Devi ( pianka wysokoelastyczna HR, materac kieszeniowy)
 • materac Divali ( pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR, materac kieszeniowy)
 • materac Sari ( Lateks + pianka wysokoelastyczna HR, materac kieszeniowy)
 • materac Wati (Lateks + pianka wysokoelastyczna HR + pianka termoelastyczna Visco Memory, materac kieszeniowy)
 • materac Lotos (2x Lateks, pianka wysokoelastyczna HR, materac kieszeniowy)
 • materac Irma (pianka moletowana + pianka wysokoelastyczna HR + lateks + pianka termoelastyczna Visco Memory, materac kieszeniowy)
 • materac Jaśmin ( 2x Lateks + pianka wysokoelastyczna HR + pianka termoelastyczna Visco Memory, materac kieszeniowy)

Warstwa kokosowa wykonana jest z włókien orzecha kokosowego. Usztywnia i stabilizuje konstrukcję materaca. Mata kokosowa dobrze wchłania wilgoć i chroni wnętrze materaca przed jej wnikaniem wewnątrz. Dzięki temu ryzyko namnażania szkodliwych i chorobotwórczych mikroorganizmów jest ograniczone do minimum. Materac jest bezpieczny dla alergików. Włókna maty kokosowej zawierają sole mineralne, które dodatkowo chronią materac przed rozwojem bakterii i grzybów.

Trawa morska to kilka gatunków alg, rosnących u wybrzeży oceanów. Zawiera cenny pierwiastek-jod, który ułatwia swobodne oddychanie astmatykom i alergikom, wspomaga prawidłową pracę tarczycy. Warstwa ta również utwardza powierzchnię materaca i dobrze wspiera sylwetkę osób, ważących ponad 100 kg.

Materace ze stroną twardą to:

 • materac Raja (Kokos + pianka wysokoelastyczna HR, materac kieszeniowy)
 • materac Hinti (pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR + Kokos, materac kieszeniowy)
 • materac Jamala (Lateks + pianka wysokoelastyczna HR+ Kokos, materac kieszeniowy)
 • materac Aisza (pianka termoelastyczna Visco Memory + Lateks + pianka wysokoelastyczna HR + Kokos, materac kieszeniowy)

Materace bardzo twarde oprócz podwójnej warstwy kokosowej lub z trawy morskiej zawierają także warstwę końskiego włosia. Końskie włosie jest materiałem higroskopijnym, które wchłania wilgoć i szybko oddaje ją do otoczenia. Nie namnażają się w nim bakterie, grzyby i pleśń. Warstwa końskiego włosia jest oczyszczona z wszystkich uczulających biokomponentów, jest bezpieczna dla alergików.

Materace ze stroną bardzo twardą to:

 • materac Pers (2x Kokos + pianka wysokoelastyczna HR, materac kieszeniowy )
 • materac Anisa (pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos, materac kieszeniowy)
 • materac Szejk (2x Kokos + pianka wysokoelastyczna HR + Końskie włosie, materac kieszeniowy)
 • materac Szanti (Lateks + pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos, materac kieszeniowy)
 • materac Mila (pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos + Końskie włosie, materac kieszeniowy)
 • materac Omar (Lateks + pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos + Końskie włosie, materac kieszeniowy)
 • materac Asoka (pianka termoelastyczna Visco Memory + Lateks + pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos + Końskie włosie, materac kieszeniowy)
 • materac Amir (3x Kokos + pianka wysokoelastyczna HR + końskie włosie, materac kieszeniowy)

Materac dwustronny to wysokiej klasy produkt i wygoda, do której szybko się przyzwyczaimy. Będzie nam służył długi czas w nienaruszonym stanie. Wkład ze sprężyn kieszeniowych, z których wykonane są wszystkie nasze materace, to najbardziej trwałe rozwiązanie. Wkład kieszeniowy wykonany jest ze sprężyn w kształcie cylindrycznym, z mocnego i wytrzymałego drutu. Sprężyny umieszczone są w pojedynczych kieszonkach zszytych ze sobą. Dzięki temu materac posiada wiele elastycznych punktów podparcia. Sprężyny pracują niezależnie, uginają się tylko w miejscu nacisku. Jest to szczególnie cenne w materacach dwuosobowych, gdyż w czasie zmiany pozycji wszelkie ruchy są amortyzowane i partnerzy nie wybudzają się wzajemnie. Wyróżniamy kilka rodzajów sprężyn: standardowe - w liczbie 262 szt./m2 o wysokości 12 cm, lux - sprężyny zostały wydłużone o 5 cm, mini - sprężyny skrócono o połowę i wynoszą 6 cm. W wersji materacy multipocket liczba sprężyn została podwojona i wynosi 510 szt./m2. Taka konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona i sztywniejsza od wersji standardowej.

Materace transportujemy prywatną firmą przewozową na płasko, w pozycji bocznej, ułożone jeden obok drugiego. Dzięki temu nie gniotą się i nie mamy obaw, że ich konstrukcja ulegnie uszkodzeniu.

W ofercie posiadamy jeden wyjątkowy i ekskluzywny pokrowiec. Wykonany z wełny z kóz kaszmirskich,ręcznie wyczesywanych jest bardzo puszysty, przyjemny i miły w dotyku, Gruby, mięsisty o gramaturze 450g/m2. Jest pikowany laserowo i dodatkowo wzmocniony siatką wentylującą 3D. Pokrowiec posiada suwak na dłuższej i krótszej stronie, dzięki czemu łatwo go zdjąć z materaca i wyprać.

Materac jednostronny

W naszej ofercie nie posiadamy w ogóle materacy jednostronnych. Są one minimalnie tańsze od wersji dwustronnych, ale mają znacznie krótszą żywotność z tego względu, że eksploatowana jest cały czas jedna strona. W materacu dwustronnym obie strony są eksploatowane przez co żywotność materaca jest zdecydowanie dłuższa.

Zakup materaca powinien być przemyślaną decyzją. W końcu będzie z nami przez wiele lat.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga:
- Dla kogo jest twardy materac?
- Jak prać pokrowiec na materac?
- Lateks naturalny czy sztuczny?