Pianka wysokoelastyczna HR to wysokogatunkowa pianka o zwiększonej gęstości 35 kg/m3. Jest elementem składowym wszystkich dostępnych w naszej ofercie materacy. Posiada wiele niezwykłych cech.

Pianka HR

To jedna z odmian pianki poliuretanowej, cechująca się jednak znacznie lepszymi właściwościami. Ma porowatą strukturę, a pęcherzykowata budowa pozwala na jej perfekcyjne dopasowanie do sylwetki. Zapewnia również odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki temu wewnątrz materaca nie gromadzi się wilgoć. Przewiewność wpływa na komfort osoby śpiącej, organizm się nie poci. Materac z pianki wysokoelastycznej ma właściwości antyalergiczne. Struktura pianki nie wchłania kurzu i chorobotwórczych drobnoustrojów jak: bakterie, grzyby i roztocza. Również sama pianka należy do surowców, które nie uczulają.

Pianka wysokoelastyczna – właściwości

Jedną z najważniejszych cech pianki wysokoelastycznej HR jest jej wysoka elastyczność i sprężystość. Posiada wiele punktów podparcia. Zapewnia optymalne podparcie sylwetki, z uwzględnieniem tak istotnych punktów jak kręgosłup, ramiona i biodra. Dostosowuje się do krzywizn ciała i niweluje bóle pleców czy sztywność karku oraz napięcie mięśni. Sprawdza się, gdy z jednego materaca korzystają dwie osoby, materac ugina się tylko w miejscu nacisku, partner nie odczuwa więc naszych ruchów.

Pianki o tej gęstości są niezwykle trwałe i odporne na użytkowanie. Są trwalsze od tradycyjnej pianki poliuretanowej nawet o 45%. Posłużą wiele lat mimo intensywnej eksploatacji. Są lekkie więc nie obciążają konstrukcji materaca. Obracanie materaca jest dzięki temu łatwiejsze.

 

Materace oferowane w naszym sklepie posiadają wkład bazowy wykonany ze sprężyn kieszeniowych, czyli umieszczonych pojedynczo w materiałowych kieszonkach. Sprężyny mają cylindryczny kształt, pracują cicho i niezależnie, dając wiele elastycznych punktów podparcia. Materac ma aż 9 stref twardości idealnie podpierających ciało w każdym miejscu. W standardowej wersji liczba sprężyn wynosi 262 szt/m2, w wersji multipocketowej 510 szt/m2. Posiadamy również wersję lux z wyższymi o 5 cm sprężynami i wersję mini, niższą o 6 cm od standardu.

Materace kieszeniowe są trwałe i bardzo komfortowe. Pianka wysokoelastyczna występuje jako zewnętrzna warstwa samodzielnie (materac średnio twardy Devi) oraz w połączeniu z innymi warstwami wykonanymi z innych surowców:

  • materace miękkie/ średnio twarde (materac Rima z podwójną warstwą pianki visco memory, materac Kano z podwójną warstwą pianki visco memory oraz lateksem )
  • materac miękki/ twardy ( materac Marti z podwójną warstwą pianki visco memory oraz kokosem )
  • materac twardy/ bardzo twardy ( materac Amir z kokosem oraz końskim włosiem i podwójną warstwą kokosową )
Podsumujmy główne cechy pianki wysokoelastycznej HR:
  • wysoka sprężystość i elastyczność punktowa
  • trwałość i odporność na uszkodzenia
  • dobre dopasowanie do sylwetki, gwarancja odpowiedniego podparcia ciała
  • zwiększona cyrkulacja powietrza i przewiewność warstwy dzięki licznym mikrokanalikom
  • antyalergiczność i antybakteryjność- zwiększona wentylacja uniemożliwia nagromadzenie i rozwój chorobotwórczych mikroorganizmów
  • wysoki komfort odpoczynku i regeneracji

Przykładamy wagę do najmniejszych szczegółów, od procesu produkcji aż do dostarczenia gotowego produktu do klienta. Zależy nam na tym, by klient otrzymał towar w 100% sprawny i w nienaruszonym stanie. Transportujemy materace prywatną firmą przewozową, nie zginane i nie rolowane. Są ułożone na płasko w pozycji bocznej. Nie gniotą się i nie odkształcają.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga:
- Pianka Visco czy lateks?
- Jaki materac kupić dla dwóch osób?
- Dwie twardości w jednym materacu - H2 i H3