Zastanawiasz się jaki materac wybrać dla dwojga i nie wiesz od czego zacząć? Przede wszystkim należy ustalić jakie są Wasze oczekiwania co do typu materaca, jego rozmiaru i stopnia twardości. W przypadku materaca dla pary wybór jest bardziej ograniczony niż przy zakupie materaca pojedynczego. Usatysfakcjonowanie obojga nie jest prostą sprawą. Czasem należy pójść na kompromis. A gdy nie jest on możliwy najlepiej rozważyć zakup dwóch osobnych materacy, co jest nie rzadko stosowanym rozwiązaniem.

Twardość materaca dla dwóch osób

Na co zwrócić uwagę, gdy zdecydujemy się na zakup dwóch materacy. Przede wszystkim parametry dobieramy indywidualnie, biorąc pod uwagę własne upodobania i wagę. Decydujemy również o typie materaca, czy ma to być materac piankowy, materac bonellowy czy materac kieszeniowy. Z warstwą lateksu czy pianki Visco memory. Wybierać możemy również indywidualnie pokrowiec. Bardzo istotne jest, by pamiętać o dobraniu materacy o jednakowej wysokości, gdyż mogłaby ona bardzo obniżyć wygodę i uniemożliwić ewentualną bliskość partnera. Łączenie między materacami zniwelujemy dokupując materac nawierzchniowy, który zakryje przerwę pomiędzy Wami lub specjalny łącznik materacy.

Materac dla dwóch osób

Jeżeli jednak nie wyobrażacie sobie spać oddzielnie, lubicie się przytulać i być blisko siebie wybierzcie taki materac, który sprosta zadaniu uszczęśliwienia obojga. Jeżeli Wasza waga jest zbliżona, to właściwie nie ma problemu z wyborem, jaką twardość materaca wybrać. Zdecydujcie jedynie o typie materaca. Jednak jeśli Wasza waga znacznie się różni wybierzcie twardość materaca dobraną do osoby cięższej. Nie będzie ryzyka, że materac się wypracuje i wygniecie, pod zbyt dużym naciskiem. Wasz idealny materac powinien również cechować się wysoką elastycznością punktową, co w praktyce oznacza że będzie się uginał tylko w miejscu nacisku. Zapobiegnie to zsuwaniu osoby lekkiej na cięższą, nie będzie odczuwać dyskomfortu wywołanego zmianą pozycji czy jakimkolwiek ruchem u partnera.

Jaka twardość materaca dla dwóch osób?

Źle dobrany materac może powodować bóle kręgosłupa, niewyspanie skutkujące zmęczeniem i rozdrażnieniem, bóle mięśni i ich napięcie. Istnieje również ryzyko, że materac ulegnie zniszczeniu. Zakup jednego materaca jest również tańszą opcją niż dwóch. W swojej ofercie posiadamy wszystkie twardości, oferujemy:

Ile powinna wynosić szerokość łóżka dla dwojga?

Łóżka podwójne rozpoczynają się od rozmiaru 140 cm i to jest minimum, jeżeli chodzi o szerokość łóżka dla 2 osób. Jednak decydować się na tak niewielki rozmiar należy wówczas, kiedy nie możemy pozwolić sobie na zakup większego materaca, gdyż 70 cm na osobę nie jest zbyt dużą powierzchnią. Nie zapewni nam wystarczającego komfortu. Im szerszy materac tym więcej wygody nam zapewni. Zagwarantuje swobodne ruchy, wygodne pozycje, niezależność.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga:
- Dwie twardości w jednym materacu - H2 i H3
- Materac dla osoby o wadze powyżej 100 kg
- Jakie standardowe rozmiary materaca?