• Materace piankowe lateksowe

2020-11-20 13:02:00 KaszmirowySen.pl
Materace piankowe lateksowe

Lekkie, wygodne materace piankowe zapewniają równomierne podparcie sylwetki na całej długości. Charakteryzują się dużą elastycznością punktową, wspierają każdy centymetr ciała. Dzięki temu mięśnie są zrelaksowane, odprężone a stawy odciążone. Materace piankowe wspomagają prawidłowe krążenie krwi, kończyny nie cierpną i nie mrowieją. Wśród materacy piankowych wyróżniamy materace termoelastyczne, wysokoelastyczne oraz z lateksem. Nowością są materace z rdzeniem lateksowym. Wszystkie materace piankowe to materace dwustronne, o różnych kombinacjach stopnia twardości. Znajdziemy wśród nich materace miękkie, materace średnio twarde, materace twarde oraz materace bardzo twarde. Materace piankowe są najczęściej wybieranym materacem do łóżeczek dziecięcych, dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, zadowolą również dorosłych i osoby starsze. Należy dobrać odpowiednie materiały, które nadadzą im odpowiednią twardość.

Materace termoelastyczne

Materace z pianką termoerlastyczną Visco Memory to materace o specyficznych właściwościach. W podwójnej warstwie pianka Visco Memory występuje w materacach miękkich, w pojedynczej w materacach średnio twardych. Pianka termoelastyczna Visco Memory reaguje na temperaturę i nacisk. Pod jej wpływem mięknie i dzięki zwiększonej plastyczności doskonale dopasowuje się do sylwetki. Szybko się nagrzewa i otula śpiącego. Nie sprawdzi się więc u osób z nadmierną potliwością i tych, które łatwo się przegrzewają.

Materace wysokoelastyczne

Pianka wysokoelastyczna o gęstości wynoszącej 35 kg/m3 jest trwałym i komfortowym surowcem. Trwała i odporna na użytkowanie. To podstawowy budulec materacy piankowych, ale występuje również w materacach kieszeniowych. Pianka wysokoelastyczna jest trwalsza nawet o 45% od zwykłej pianki poliuretanowej. Ma porowatą strukturę, ale gładką powierzchnię, dzięki czemu materac jest przewiewny.

Materace z pianką profilowaną

Pianka profilowana moletowana to pianka specyficznie nacinana. Posiada liczne wypustki i wgłębienia, dające efekt mikromasażu, który poprawia krążenie krwi. Posiada 7 stref. Nacięcia pozwalają na lepsze dopasowanie warstwy do sylwetki oraz zwiększają cyrkulacje powietrza wewnątrz materaca. Wśród pianek moletowanych znajdziemy piankę termoelastyczną Visco Memory. Materace moletowane polecane są osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa.

Materace z rdzeniem lateksowym

W naszej ofercie posiadamy również materace z rdzeniem lateksowym. Rdzeń ma 16 cm wysokości i 7 stref twardości. To wyjątkowe materace dla osób ceniących komfort i luksus. Lateks to materiał bardzo sprężysty i elastyczny. Nie wypracowuje się szybko, jest trwały. Materace z lateksem mają wiele cennych właściwości. Do walorów należy między innymi to, że materac jest antybakteryjny oraz antygrzybiczny. Materace lateksowe z lateksu mieszanego nie uczulają (20% stanowi kauczuk naturalny a 80 % syntetyczny – to najlepsze rozwiązanie, bezpieczne i tańsze). Dzięki licznym kanalikom w budowie materaca, zwiększającym jego przewiewność, w materacu nie gromadzi się wilgoć (czyli drobnoustroje nie posiadają środowiska sprzyjającego rozwojowi), kurz oraz roztocza. Materac lateksowy jest więc bezpieczny i dla dzieci i dla dorosłych.

Wśród materacy z lateksem znajdziemy cztery stopnie twardości. Materace miękkie z jednej strony i średnio twarde z drugiej to materac Karpo H1/H2 (podwójna warstwa pianki termoelastycznej Visco Memory z jednej strony oraz pianka HR z drugiej) oraz materac Tona H1/H2 (po stronie miękkiej podwójna pianka Visco Memory, po średnio twardej profilowana pianka molet).

Materace twarde, dla osób o wadze przekraczającej 100 kg to w zależności od kombinacji materac Muda oraz materac Bergen. Materac Muda to materac średnio twardy/ twardy z warstwą trawy morskiej po stronie twardej. Materac Bergen ma jedną stronę twardą i jest ona wykonana z pojedynczej warstwy kokosowej oraz drugą bardzo twardą z podwójną warstwą kokosową oraz końskim włosiem. W materacu Bergen Trawa kokos został zastąpiony trawą morską. Materace średnio twarde po obu stronach to materac Duka oraz materac Namos. Ten pierwszy to podstawowy materac wykonany w całości z pianki lateksowej i mający 16 cm wysokości. Materac Namos posiada po jednej stronie piankę profilowaną molet a po drugiej profilowaną piankę Visco Memory.

Materace lateksowe opinie

Większość klientów bardzo chwali sobie sen na materacach lateksowych. Jeżeli dobrze dobierzemy twardość, materac zapewni nam wysoki poziom komfortu. Materace lateksowe to zakup na lata, dzięki ich wyjątkowej trwałości i odporności na wygniatanie. Gwarantuje niczym nie zmącony sen, nawet jeżeli dzielimy go z osobą często zmieniającą pozycję, pochłania bowiem i amortyzuje wszystkie ruchy.

Materace lateksowe wady

Choć ciężko znaleźć poważne wady tych materacy, to jednak istnieją. Na pewno zaliczyć do nich możemy dużą wagę. Wymaga ona mocnego stelaża i już na etapie zakupu łóżka powinniśmy to wziąć pod uwagę. Również zalecane regularne obracanie materaca nie jest z tego względu sprawą prostą. Samodzielnie na pewno tego nie zrobimy, osoby starsze będą musiały poprosić kogoś o pomoc. Dla wielu osób również wysoka cena jest dużym problemem.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024