• Jak pozbyć się problemów ze wstawaniem rano?

2020-09-28 10:48:00 KaszmirowySen.pl
Jak pozbyć się problemów ze wstawaniem rano?

Jeszcze tylko minutka … jeszcze pół ... Taki schemat powtarzający się co rano dotyczy ciebie? Marzysz o tym by budzić się rześkim i wypoczętym skoro świt, tymczasem ciężko zwlec ci się z łóżka na znienawidzony dźwięk budzika? Twoje noworoczne postanowienie i wakacyjne i wiosenne... to w kółko powtarzający się ten sam wątek – będę wstawać rano bez problemów! Za każdym razem coś jednak idzie nie tak, jak powinno.

Problemy ze wstawaniem

Zastanów się dlaczego poranne wstawanie sprawia ci takie trudności. Prawdopodobnie zbyt późno idziesz spać, twój organizm nie zdąży wypocząć i stąd twoje poranne kłopoty. Wyzwanie powinieneś więc zacząć od zmiany podstawowych nawyków. Na początek określ ile czasu potrzebuje twój organizm na regenerację, ponieważ jest to indywidualna sprawa. Jednemu wystarcza 6 godzin, inny potrzebuje ich 8 lub 9. Teraz już wiesz, o której powinieneś się położyć, by wstać o zamierzonej godzinie i mieć energię na cały dzień. Niedospanie będzie skutkowało sennością, apatią, znużeniem, brakiem koncentracji i witalności. A to nie o to nam przecież chodzi. Zastanawiasz się teraz jak masz zasypiać tak wcześnie? Obawiasz się, że zakończy się to przewracaniem z boku na bok. Zmiany wprowadzaj pomału, stopniowo. Przesuwaj czas pójścia do łóżka o maksymalnie 15 minut dziennie. W ciągu tygodnia uzbiera się ponad 1 godzina, po dwóch – dwie godziny. Pamiętaj również, by dać sobie minimum 3- 4 tygodnie na przyswojenie zmian i nie rób odstępstw w weekendy. Mogłoby to zniweczyć twoje wysiłki.

Problemy ze wstawaniem rano

Im wcześniejsza pora, tym trudniej oderwać nam głowę od poduszki. Szczególnie trudno wyjść nam także z łóżka w ciemne, jesienno – zimowe poranki, kiedy pod kołderką jest cieplutko i przyjemnie. I tutaj przydadzą się dodatkowe wspomagacze, ułatwiające nam poranne wstawanie:

 • postaw budzik z daleka od łóżka, na tyle, by musieć wstać by go wyłączyć.
 • dźwięk budzika możesz zastąpić przyjemną piosenką, która wywoła uśmiech na twojej twarzy i sprawi, że twój dzień rozpocznie się naprawdę miło
 • wyłącz funkcję drzemki w budziku, wstawaj od razu, te 5 minut nie wpłynie w żaden sposób na regenerację ciała i umysłu, a stracisz niepotrzebnie cenne minuty
 • znajdź cel, który zmotywuje cię do wstania. Wcale nie musi być efektowny, czasem wystarczy świadomość, że możemy zaobserwować wschód słońca i w jego blasku wypić ciepłą, aromatyczną kawę.

Wczesne wstawanie daje nam wiele możliwości i dodatkowy czas do wykorzystania na różne cele. Może to być niespiesznie zjedzone śniadanie, poranna medytacja, jogging lub czytanie książki w ciszy i spokoju, jaka panuje w domu tylko wtedy, gdy wszyscy pozostali domownicy jeszcze śpią. Wbrew pozorom, rzadko kiedy wykorzystujemy przesiadywanie do późna w nocy w jakimś konstruktywnym celu. Przeważnie oglądamy telewizję lub telefon. Rano, mając pełno energii i chęci do działania jesteśmy w stanie wykonać znacznie więcej pozytywnych rzeczy.

Problem z porannym wstawaniem

Niestety, nie tylko późne przesiadywanie sprawia, że poranna pobudka to dla nas koszmar. Istnieje szereg innych, źle wpływających na nasz sen nawyków, które powinniśmy ograniczyć lub całkowicie wyeliminować. Należą do nich między innymi:

 • spożywanie dużej ilości kawy i czarnej herbaty – powinniśmy je ograniczyć na minimum 6 godzin przed pójściem do łóżka, zastąpić zieloną herbatą, wodą lub sokami.
 • ciężkostrawna kolacja, obciążająca żołądek – nasz organizm zamiast na odpoczynku, koncentruje się na trawieniu, nie pozwalając nam na pełną regenerację
 • nie korzystanie wieczorem z ekranu komputera, telefonu, ograniczenie telewizji – emitowane przez nie jasne światło zmniejsza wydzielanie melatoniny, której głównym zadaniem jest wywołanie senności i utrzymywanie organizmu we śnie w ciągu nocy

Na szczęście, dla równowagi, istnieją również sposoby na poprawę jakości naszego wypoczynku:

 • ciepła, relaksująca kąpiel, która odpręży nasze ciało, pozwoli się wyciszyć i przygotuje nasz organizm do nocnego snu
 • czytanie książek o lekkiej tematyce, w półleżącej lub leżącej pozycji w łóżku sprawi, że oczy zaczną nam się „kleić”
 • utrzymywanie optymalnej temperatury w sypialni, częste wietrzenie pomieszczenia
 • czysta, świeża pościel
 • wyciemnienie sypialni, zwłaszcza w mieście, gdzie światło ulicznych latarni sprawia, że przez całą noc w pomieszczeniu panuje półmrok
 • wygodny materac, odpowiednio dobrany do naszej wagi i naszych preferencji

Problemy z wstawaniem rano

Komfortowy materac to jeden z podstawowych elementów, który zapewni nam wygodny sen. Jeżeli z odpowiednią starannością dobierzemy jego parametry, możemy mieć niemal 100% pewność, że zagwarantuje nam odpowiednie warunki wypoczynku. Jakie parametry brać pod uwagę? Pierwszym i dość łatwym do ustalenia parametrem jest twardość materaca. Dobieramy ją do wagi. W sklepie kaszmirowysen.pl stosujemy czterostopniowy podział materacy:

Mając już określoną twardość i wiedząc, że w naszym sklepie posiadamy tylko najwyższej klasy materace kieszeniowe, możemy przejść do następnego kryterium wyboru. Materace kieszeniowe dzielimy na materace pocketowe i materace multipocketowe. Podział jest jeszcze szerszy. Wyróżniamy bowiem materace mini i lux. Wyjaśnijmy w kilku słowach jaka jest pomiędzy poszczególnymi rodzajami różnica.

Materace pocketowe zbudowane są z cylindrycznych sprężyn w ilości 262 szt/m2, które są umieszczone w materiałowych kieszonkach. Każda osobno. Pracują więc niezależnie i posiadają dużą elastyczność punktową.

Materace multipocketowe charakteryzują się zwiększoną liczbą sprężyn, wynoszącą aż 510 szt/m2. W materacach mini sprężyny zostały skrócone o 6 cm, a w wersji lux podwyższone o 5 cm.

W ofercie wyróżniamy materace lateksowe, materace termoelastyczne, materace kokosowe, materace z końskim włosiem, materace z trawą morską oraz materace profilowane. Swoją nazwę zaczerpnęły od wykorzystanego w budowie głównego surowca.

Wszystkie posiadają charakterystyczne, indywidualne cechy i właściwości. Każdy więc znajdzie model, które będzie zaspokajał ich preferencje.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 22.04.2024