Praktycznie każdy produkt i usługa, bez względu na swoją cenę, mogą przynieść klientowi całkowitą satysfakcję, częściowe zadowolenie lub zawód. W przypadku produkcji materaców bardzo ważne jest, aby klient dokładnie poinformował sprzedawcę lub zadbał o to, aby projektant na etapie tworzenia wymarzonego modelu materaca, miał maksymalnie dużo informacji na temat preferencji snu użytkownika końcowego czy jego przyzwyczajeń z dotychczas stosowanych materiałów. Twardość materaca czy zastosowane niektóre naturalne materiały jak kokos, albo materiały sztuczne jak lateks, mogą być dla klienta bardzo ważne, gdyż przyzwyczaił się już do konkretnych rozwiązań na przestrzeni wielu lat użytkowania.

Wtedy, nawet przy poszukiwaniu kompletnie nowego producenta, sprzedawcy czy dostawcy materaców, klient będzie skłaniał się w kierunku już dobrze rozpoznanych rozwiązań, z których w przeszłości korzystał. Zawsze warto jednak zapytać specjalistów i doradców klienta pracujących u producenta lub sprzedawcy materaców, jakie konkretnie modele proponowałby do naszego stelaża łóżka, stylu spania czy ilości i wagi ciała użytkowników. Wszystkie te detale podpowiadają, jak zaprojektować materac, ale zawsze możliwe jest zamienienie jednych składników konstrukcyjnych i surowców materiałowych na inne, nieco tańsze, aby znaleźć idealny konsensus pomiędzy ceną a jakością zamówionego towaru.

Materace już gotowe kontra materace na indywidualne zamówienie

Pierwszym czynnikiem, który znacząco ogranicza koszty zakupu materaca sypialnianego, jest samodzielne decydowanie o tym, co dokładnie wejdzie w skład takiego zamówionego modelu. W przypadku zakupów bezpośrednio w sklepie czy salonie z materacami, klient zmuszony jest do wyboru jednego z wielu już przygotowanych i skompletowanych modeli. Często oznacza to poruszanie się pomiędzy 5-10 topowymi modelami lub modelami, które z marketingowego i handlowego punktu widzenia dany producent chce teraz najmocniej sprzedawać.

W przypadku udania się do jednego z licznych sklepów internetowych oferujących możliwość zamówienia materaca bezpośrednio u producenta i to według własnych, starannie wskazanych indywidualnych potrzeb – materac będący efektem takiego indywidualnego projektu jest nie tylko maksymalnie dopasowany do potrzeb użytkownika, ale również do jego możliwości finansowych. Na etapie projektowania własnego materaca online, klient wskazuje rozmaite, bardziej podstawowe oraz te mocno zaawansowane parametry, które następnie przekładają się na kolejne grosze i złotówki ceny końcowej produktu. Rezygnując z niektórych funkcji materaca lub sięgając po inne materiały konstrukcyjne, można bardzo czytelnie i płynnie zarządzać ostateczną ceną projektowanego modelu.

Czynniki mające więc wpływ na cenę materaca zamawianego prosto od producenta jak Kaszmirowysen.pl, to przede wszystkim:

  • wymiary materaca – długość i szerokość w drugiej kolejności, w pierwszej zaś kolejności grubość materaca;

  • zastosowanie materiałów – wyłącznie syntetyczne bywają najdroższe, łączące w sobie naturalne materiały ze sztucznymi potrafią być wyjątkowo korzystne cenowo przy zachowaniu wysokiej jakości, natomiast w 100% naturalne składniki obniżą cenę materaca, ale również jego funkcjonalność i komfort użytkowania;

  • konkretna technologia produkcyjne – materace bonnellowe będą tańsze od materacy kieszeniowych, a kieszeniowe z kolei będą tańsze aniżeli te wykonane w najbardziej innowacyjnej technologii MultiPocket;

  • twardość materaca – ma minimalny wpływ na koszt ostateczny zamawianego produktu, ale przy zmianie twardości z H4 na H1 lub odwrotnie, zauważyć można wyraźną zmianę ceny zakupu;

  • wersja jednostronna materaca na pewno jest od strony cenowej znacznie korzystniejsza, niż materaca dwustronnego.

Gwarancja na materac i trwałość użytkowania

Decydując się na konkretne rozwiązania, warto wziąć pod uwagę nie tylko takie parametry, jak cena końcowa zakupu, ponieważ dobrze wybrany i dopasowany do potrzeb użytkownika materac może przełożyć się na udany wypoczynek i prawidłowy sen, a to wartości często niezamieniane na żadną ilość złotówek. Zainwestowanie dodatkowych środków a materac pozwala także uniknąć rozczarowania w postaci szybszego jego zużycia czy konieczności przedwczesnej wymiany, która zawsze generuje dodatkowe, nieplanowane koszty.

Warto zatem przed złożeniem zamówienia upewnić się również co do formy obowiązującej gwarancji i sposobu jej dochodzenia u producenta. Wybierając godnych polecenia dostawców i producentów jak Kazmirowysen.pl, liczyć można nie tylko na profesjonalny transport materaca, ale również na uczciwe warunki gwarancji od sprzedawcy.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga:
- Materace lateksowe - opis, przegląd materacy
- Rodzaje materacy - charakterystyka i opis materacy
- Co zrobić, gdy materac jest za miękki?