Twardy materac – zalety

Do niepodważalnych zalet twardego materaca zaliczamy niezwykłe właściwości maty kokosowej, która stanowi o jego stopniu twardości. Jak powstaje i jakie cechy posiada wkład kokosowy? Uzyskujemy go poprzez wielokrotne sprasowanie włókien z łupiny orzecha kokosowego. Jego grubość nie przekracza 0,5-0,6 cm grubości, jednak jest niezwykle trwały i odporny na odkształcenia. Technika produkcji gwarantuje jego wytrzymałość, a jednocześnie elastyczność. Łupina orzecha kokosowego jest naturalnym surowcem zawierającym sole mineralne. Ich obecność w macie kokosowej chroni przed wnikaniem bakterii i szkodliwych drobnoustrojów. Niesprzyjające środowisko nie pozwala im się namnażać. Kokos wchłania nadmiar wilgoci, ale bardzo szybko oddaje go do otoczenia. Wkład jest przewiewny, a dobra cyrkulacja powietrza dodatkowo zwiększa jego właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Gwarantuje to bezpieczne użytkowanie materaca przez alergików i osoby chore. Należy jednak unikać zalania materaca lub przechowywania go w zawilgoconych pomieszczeniach, by uchronić materac przed pleśnieniem i zagrzybieniem.

W naszej ofercie oferujemy również materace twarde z wkładem z trawy morskiej zamiast maty kokosowej. Trawa morska to grupa różnych gatunków alg morskich. Posiada wiele dobroczynnych właściwości. Poza główną rolą jaką ma pełnić, czyli utwardzeniem materaca, wpływa korzystnie na wypoczynek. Algi zawierają dużo jodu, bardzo cennego pierwiastka, mającego wpływ na prawidłowy rozwój dzieci (brak powoduje mniejszą zdolność uczenia się, spowalnia wzrost) oraz funkcjonowanie ludzkiego organizmu (wytwarzanie hormonów tarczycy). Jod zawarty w materacach z trawą morską jest stopniowo uwalniany i wdychany przez śpiące osoby. Ułatwia oddychanie i chroni przed alergenami. Warstwa ta jest przewiewna i lekka.

Twardy materac – dla kogo?

Twardy materac rekomendowany jest osobom, których waga przekracza 100 kg. W naszej czterostopniowej skali oznaczamy go symbolem H3. Mata kokosowa lub trawa morska usztywnia i stabilizuje całą konstrukcje materaca. Zyskuje dzięki niej odporność na odkształcenia. Nawet ciężkie osoby mają zapewnione odpowiednie podparcie ciała, kręgosłup nie jest narażony na nienaturalne wygięcie, które może skutkować skrzywieniem kręgosłupa lub zwiększeniem już istniejących zwyrodnień. Minimalizuje ryzyko powstania wad postawy. Materace twarde polecamy zarówno osobom, które śpią same jak i parom.

Wszystkie dostępne u nas materace posiadają bardzo trwały wkład bazowy, wykonany ze sprężyn kieszeniowych ( występują w liczbie 262 szt/m2). Są to tak zwane materace pocketowe. Występują w kilku wersjach : materace multipocket ( zwiększona liczba sprężyn – 510 szt/m2), lux ( wysokość sprężyn zwiększona o 5 cm) oraz mini ( wysokość sprężyn wynosi 6 cm, czyli jest o połowę niższa od standardowej wersji). Sprężyny umieszczone są w osobnych kieszonkach, pozwala to na ich samodzielną, niezależną pracę. Materac zyskuje wiele elastycznych punktów podparcia. Ciało jest doskonale podparte, kręgosłup odciążony, a napięcie mięśni zredukowane. Warstwa kokosowa doskonale współgra z wkładem kieszeniowym. Materac jest jednocześnie sprężysty i twardy. Ciężkie osoby nie muszą się obawiać szybkiego wyeksploatowania materaca, lub poświęcenia wygody, by materac służył wiele lat. Komfort nie wyklucza trwałości.

Twadry materac

W ofercie znajdują się następujące modele:

  • materac Marti ( miękko/twardy z jedną warstwą z podwójną pianką termoelastyczną visco memory oraz drugą- kokosową)
  • materac Amir ( twardy/ bardzo twardy z jedną warstwą kokosową z jednej strony, oraz końskim włosiem i podwójną warstwą kokosa z drugiej)

materace średnio twarde/ twarde:

Wiemy już jakie cechy posiada materac twardy oraz czym charakteryzuje się surowiec wykorzystany do budowy takiego materaca, czyli mata kokosowa lub trawa morska. Znamy przedział wagowy jaki przypisany jest tej twardości. Warto dopełnić całość pokrowcem. Nasze materace posiadają wyjątkowe pokrowce wykonane z wełny kaszmirowej. Są niezwykle miłe w dotyku, grube ( gramatura 450g/m2), mięsiste i ekskluzywne. Wełna pozyskiwana jest poprzez ręczne wyczesywanie kóz. Następnie rozdziela się włosie zewnętrzne od puchowego. Pokrowiec jest pikowany laserowo, można go więc bez problemu wyprać w pralce. Zdjęcie i ponowne założenie ułatwi wszyty zamek w kształcie litery „L”.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga:
- Jak prać pokrowiec na materac?
- Lateks naturalny czy sztuczny?
- Materac dla osoby o wadze powyżej 120 kg