• Naturalne komponenty we wnętrzu materaca

2021-02-15 07:55:00 KaszmirowySen.pl
Naturalne komponenty we wnętrzu materaca

Jeżeli zależy Ci na ekologicznym trybie życia, zdrowo się odżywiasz, uprawiasz sport i świadomie wybierasz naturalne składniki (np. w kosmetykach), z pewnością ucieszy Cie fakt, że również w materacach występują materiały wykonane z naturalnych surowców. Na materacu spędzamy aż 1/3 doby, powinniśmy więc nie tylko dobrze dobrać jego twardość, lecz również zwrócić uwagę na warstwy z jakich są wykonane. Wśród bogatej oferty materacy znajdą Państwo takie naturalne surowce jak:

  • kokos – a właściwie, włókna łupiny orzecha kokosowego, sztywne, trwałe. Warstwa kokosowa ma grubość 0,5-0,6 cm. Włókna są prasowane i lateksowane. To dzięki nim materac kokosowy zaliczamy do materacy twardych. Mata kokosowa jest odporna na wilgoć, dobrze ją absorbuje a następnie szybko odparowuje do otoczenia, będzie więc ceniona przez osoby z nadmierną potliwością. Orzech kokosowy jest bogaty w sole mineralne, które wraz z włóknami trafiają do materaca, nadając mu właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne. Dobra cyrkulacja powietrza sprawia, że w materacu kokosowym nie gromadzą się szkodliwe drobnoustroje i nie namnażają roztocza. Jest więc zdrowy i bezpieczny dla alergików.
  • trawa morska – to surowiec, który możemy stosować zamiennie z kokosem. Ostateczna decyzja co do zastosowanej warstwy zależy od klienta. Trawa morska to kilka gatunków alg, rosnących u wybrzeży oceanów. To rośliny bogate w pierwiastek jod, niezbędny do prawidłowego rozwoju dzieci oraz funkcjonowania tarczycy. Materace z trawą morską (podobnie jak kokos) doskonale wspierają ciężką sylwetkę, zapewniają stabilne podparcie dla kręgosłupa. Są trwałe, wytrzymałe. Cenione przez osoby borykające się z dużą potliwością, dzięki właściwościom higroskopijnym. Dobrze wchłaniają nadmiar wilgoci i szybko oddają ją do otoczenia. Mają właściwości antybakteryjne i antyalergiczne.
  • końskie włosie – pozyskiwane z grzywy lub końskiego ogona. Przed umieszczeniem w materacu włosie jest oczyszczane z wszystkich zwierzęcych biokomponentów, by mogło być bezpiecznie stosowane przez osoby uczulone na produkty pochodzenia zwierzęcego. Materac z końskim włosiem to materac bardzo twardy. Występuje zawsze w parze z podwójną warstwą kokosową. Końskie włosie ma właściwości higroskopijne. Jest też doskonale wentylowane. W tej warstwie nie gromadzą się chorobotwórcze bakterie i grzyby. Materace bardzo twarde są odporne na duże ciężary, utrzymują osoby ważące ponad 120 kg.
  • lateks - lateks to surowiec pozyskiwany z drzewa kauczukowego, jest drogi i ekskluzywny. Zawiera mnóstwo związków organicznych, dlatego może uczulać (szczególnie osoby wrażliwe na pyłki traw, zbóż i borykające się z atopiami skórnymi). Uczulenie może objawiać się takimi dolegliwościami jak swędzenie, wysypka, kichanie, kaszel, pieczenie oczu i inne. Właśnie dlatego wymyślono lateks syntetyczny. Idealnym kompromisem jest jednak lateks mieszany, z którego produkujemy nasze materace. Jest on złożony w 20% z lateksu naturalnego i w 80% z syntetycznego. Zachowuje najcenniejsze właściwości naturalnego kauczuku, ale ryzyko uczuleń jest zminimalizowane. Materac lateksowy mieszany jest również znacznie tańszy od tego zrobionego z lateksu naturalnego. Jakie ma właściwości? Materac lateksowy jest sprężysty, odporny na wygniatanie, doskonale dopasowuje się do sylwetki i podpiera kręgosłup. Odciąża mięśnie, stawy. Lateks jest materiałem, w którym nie gromadzi się kurz, nie rozwijają roztocza i bakterie czy grzyby. Dlatego jest doceniany przez alergików.
  • Owcza wełna – naturalny materiał pochłaniający ciepło ludzkiego ciała i zachowujący je w sobie. Warstwa posiada więc właściwości grzewcze i dlatego polecamy spać pod nią w okresie jesienno-zimowym.

Materace ekologiczne

Jest jeszcze jeden element wyposażenia materaca, na który warto zwrócić uwagę i który również wpływa na ocenę produktu jako materaca ekologicznego. Naturalne surowce w materacu to jedno a naturalne materiały, z których uszyte są pokrowce to drugie. W naszej ofercie posiadamy jeden wyjątkowy pokrowiec uszyty z wełny kóz kaszmirskich. Jest gruby, delikatny w dotyku i puszysty. Ma wszyty suwak w kształcie litery „L” ułatwiający zdejmowanie pokrowca do prania. Kupno materaca ekologicznego to inwestycja w swoje zdrowie i dbałość o środowisko naturalne.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 15.04.2024