• Dobry materac do łóżka czyli jaki?

2021-02-08 10:23:00 KaszmirowySen.pl
Dobry materac do łóżka czyli jaki?

Dobry materac cechuje się wysoką jakością materiałów, starannością wykonania, doskonałą trwałością i wysokim komfortem. Jednak by zapewniał nam wygodny sen, musi posiadać również parametry dopasowane do naszych indywidualnych preferencji i gwarantować odpowiednie podparcie sylwetki. Czym kierować się przy wyborze materaca? Przede wszystkim twardością dopasowaną do wagi oraz wykorzystanymi surowcami (każdy posiada bowiem indywidualne cechy i właściwości). Nie bez znaczenia pozostaje również typ rdzenia, który zagwarantuje nam wysoką trwałość materaca (o ile zostanie właściwie dobrany).

Jak wybrać dobry materac do łóżka

Dobranie właściwych parametrów materaca dla osoby, która nie ma z tym na co dzień styczności nie jest prostym zadaniem. Ocena twardości materaca jest sprawą subiektywną, możemy wiedzieć co lubimy, jednak ciężko odnieść się do twardości, kiedy nie możemy czegoś wypróbować. Właśnie w tym celu skategoryzowano materace według twardości oraz wagi. Poszczególnym stopniom twardości przypisano konkretne przedziały wagowe. Podział ten przedstawia się następująco:

  • materace miękkie (waga do 60 kg)
  • materace średnio twarde (waga 60-100 kg)
  • materace twarde (waga ponad 100 kg)
  • materace bardzo twarde (waga przekracza 120 kg)

Na szczęście każdy klient ma możliwość testowania materaca przez 30 dni i dzięki temu upewni się, czy wybrana twardość mu odpowiada. Warto jednak podkreślić, że w znakomitej większości przypadków twardość jest dobrze dopasowana do użytkowników i w pełni spełnia ich oczekiwania.

Materace wykonane są z różnych surowców i dzięki temu każdy znajdzie preferowaną powierzchnię do snu. Dużą zaletą naszych produktów jest także ich dwustronność. Klient ma możliwość wyboru dwóch jednakowych stron i twardości lub zupełnie różnych. Daje to większe możliwości i istotnie zwiększa trwałość materaca. Korzystając ze stron naprzemiennie znacznie wydłużamy jego żywotność. Materace w zależności od twardości wykonane są z różnych surowców. Modele miękkie wykonane są z podwójnej warstwy pianki Visco Memory, która dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury i nacisku. Osiągając wyższą temperaturę mięknie, staje się plastyczna i otula ciało śpiącego. Perfekcyjnie podpiera całą sylwetkę, niweluje ucisk na naczynia krwionośne usprawniając przepływ krwi. Odpręża ciało, relaksuje je. Oddaje również ciepło, co może być dużym plusem dla zmarzluchów, ale minusem dla tych, którzy szybko się przegrzewają. Materace średnio twarde to najliczniejsza grupa i najbardziej różnorodna. Zaliczamy do niej materace wysokoelastyczne z pianki HR o gęstości 35 kg/m3, materace z warstwą lateksu (komfortowy, przewiewny, antyalergiczny i antybakteryjny, odporny na wypracowanie, nie nagrzewający się – to główne cechy tego surowca), materace termoelastyczne (pojedyncza warstwa pianki Visco Memory), materace moletowane profilowane i materace z profilowaną pianką Visco Memory (profilowanie to nacinanie pianki, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasowuje się do kształtu ciała, pianka posiada liczne wypustki i wgłębienia, delikatnie stymulujące ciało). Osoby cięższe, powyżej 100 kg mogą wybierać materace kokosowe lub materace z trawy morskiej. Obydwa rodzaje zapewniają twarde i sztywne podłoże, są higroskopijne czyli wchłaniają nadmiar wilgoci i szybko oddają go do otoczenia. Jeżeli potrzebna jest bardzo twarda powierzchnia do spania należy wybrać materac z końskim włosiem i podwójną warstwą kokosową, które to zapewnią.

Dobry materac do łóżka

Rdzeń materaca stanowi jego podporę, wpływa na jego trwałość oraz dzięki odpowiednim właściwościom zapewnia oczekiwany komfort. Oferujemy tylko wysokiej jakości wkłady wewnętrzne a mianowicie materace pocketowe i materace multipocketowe oraz materace piankowe i materace lateksowe.

Mimo, iż nasze materace piankowe wykonane są z wysokoelastycznej pianki HR, to ze względu na ograniczoną odporność na wypracowanie polecamy je głównie dzieciom oraz osobom lekkim. Mamy gwarancję, że na długo zachowają swoje właściwości i zapewnią wygodny sen. Zdajemy sobie jednak sprawę z różnych upodobań i oczekiwań naszych klientów i wiemy, że znajdują się wśród nich gustujący w piankowych materacach, ale ważący więcej jak 60 kg. Wychodząc im naprzeciw wprowadziliśmy do oferty materace lateksowe wykonane z bloku pianki lateksowej o grubości 16 cm. Stanowi on doskonałą podstawę dla pozostałych warstw i wytrzyma nawet duże obciążenia. Lateks to materiał odporny na uciski, sprężysty a jego gęstość wynosi aż 60 kg/m3.

Parom polecamy szczególnie materace pocketowe i multipocketowe a osobom bardzo ciężkim materace multipocketowe. Dlaczego? Otóż materace pocketowe wykonane są z cylindrycznych sprężyn w ilości 262 szt/m2 a materace multipocketowe z ilości 510 szt/m2. Zarówno jeden jak i drugi typ charakteryzują się dużą elastycznością punktową dzięki umieszczeniu sprężyn w osobnych, materiałowych kieszonkach. Gwarantuje to idealne dopasowanie do wszystkich krzywizn sylwetki, doskonałe podparcie dla kręgosłupa, a konstrukcja multipocketowa jest na tyle mocna i zwarta, że dodatkowo usztywnia cały materac, gwarantując wsparcie nawet bardzo ciężkim użytkownikom. Materace kieszeniowe cieszą się dużą popularnością i są chętnie wybierane przez naszych klientów.

Dobre materace do łóżka

Materac to nie tylko odpowiednia konstrukcja i warstwy zewnętrzne. Całości dopełnia pokrowiec, który stanowi o wizualnej atrakcyjności produktu. Jest ważnym elementem materaca. Nasze pokrowce są wyjątkowe. Uszyte z wełny z kóz kaszmirskich są bardzo delikatne dla skóry, grube i mięsiste. Możemy je prać w pralce, przestrzegając wskazówek producenta, by go nie zniszczyć. Zdejmowanie pokrowca i jego ponowne założenie na materac ułatwia suwak wszyty wzdłuż krótszego i dłuższego boku, w kształcie litery „L”.

Istotne dla trwałości materaca jest również to, w jaki sposób jest on transportowany. Nasze materace dostarczamy prywatną firmą transportową. Są przewożone na płasko, ułożone bokiem wzdłuż dłuższej krawędzi. Nie są zwijane i rolowane i nie gniotą się pod własnym ciężarem. Dzięki temu dajemy aż 30 letnią gwarancję na formatkę kieszeniową (wiemy, że nie zostanie uszkodzona w czasie transportu).

Wygodny materac to ważny element naszego wypoczynku. Dobierzmy go właściwie a zagwarantuje nam komfortowy sen.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024