Nasza czterostopniowa skala twardości ułatwia wybór odpowiedniego materaca. Materaca, który zapewni wygodny, relaksujący i zdrowy sen. Model dobrany na podstawie wagi, to gwarancja właściwego podparcia kręgosłupa, wypoczętego organizmu oraz dobrego nastroju. W naszej ofercie znajdują się materace miękkie - H1 (waga <60 kg), materace średnio twarde - H2 (waga 60-100 kg), materace twarde - H3 (waga >100 kg) oraz materace bardzo twarde - H4 (waga >120 kg)

Materac bardzo twardy

Osoby, których waga przekracza 120 kg potrzebują stabilnej i sztywnej powierzchni do spania. Nie oznacza to jednak, że ma im być niewygodnie. Dzisiejsze surowce dają możliwość produkcji materacy odpornych na duże obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu komfortu. Specjalnie w tym celu stosujemy jako wkłady zewnętrzne dwie warstwy kokosa oraz pojedynczą warstwę końskiego włosia.

Mata kokosowa uzyskiwana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Zawarte w nich sole mineralne, gwarantują właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Bakterie i roztocza nie mają środowiska sprzyjającego namnażaniu. Dodatkowo warstwa ta jest przewiewna i łatwo utrzymać ją w higienicznej czystości. Zwarta struktura zmniejsza ryzyko powstania zniekształceń.

Materace bardzo twarde

Warstwa wykonana z końskiego włosia posiada wyjątkowe właściwości. Jest higroskopijna, wchłania wilgoć, ale szybko oddaje ją do otoczenia. Będą się na niej czuć komfortowo osoby cierpiące z powodu potliwości oraz przegrzewające się. Brak sprzyjających warunków do rozwoju powoduje, że nie namnażają się w niej bakterie i grzyby oraz roztocza. Jest więc antyalergiczna.

Wszystkie materace przeznaczone dla osób o wadze powyżej 120 kg mają wkłady wewnętrzne kieszeniowe. Sprężyny umieszczone są w osobnych kieszonkach, dzięki czemu materac posiada wiele punktów podparcia i aż siedem stref twardości. Jest bardzo elastyczny i doskonale dopasowuje się do krzywizn ciała.

Poniżej znajduje się lista modeli dostępnych w naszej ofercie:

- materace średnio twarde/bardzo twarde (H2/H4)

  • materac Pers (pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos)
  • materac Anisa (pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos + pianka Visco Memory)
  • materac Szejk (pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos + warstwa końskiego włosia)
  • materac Szanti (pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos + warstwa lateksowa)
  • materac Mila (pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos + warstwa końskiego włosia + pianka Visco Memory)
  • materac Omar (pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos + warstwa końskiego włosia + warstwa lateksowa)
  • materac Asoka (pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos + warstwa końskiego włosia + pianka Visco Memory + warstwa lateksowa)

- materac twardy/bardzo twardy (H3/H4)

  • materac Amir (pianka wysokoelastyczna HR + 3x Kokos + Końskie Włosie)

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga:
- Czym jest pianka memory?
- Pianka Visco czy lateks?
- Jaki materac kupić dla dwóch osób?