• Kategorie
  • Parametry
  • Materace piankowe wysokoelastyczne HR

Materace piankowe wykonane są z wyjątkowo sprężystej i odpornej na wygniatanie pianki wysokoelastycznej HR. Gęstość tej pianki wynosu 35 kg/m3. Materace z niej wykonane są lekkie i idealnie podpierają sylwetkę, doskonale się do niej dopasowując.

Materace piankowe charakteryzują się lekkością, przewiewnością i doskonałą elastycznością. Idealnie podpierają sylwetkę na całej długości, odprężając ciało i niwelując wszelkie uciski. Usprawnia to krążenie krwi i zapobiega drętwieniu kończyn. Materace piankowe są hipoalergiczne. Wykonane z atestowanych, bezpiecznych surowców. Doskonale sprawdzą się w łóżeczkach dziecięcych oraz łóżkach z podnoszonym stelażem.

Budowa materacy piankowych

Modele piankowe, które prezentujemy Państwu w naszej ofercie wykonane są z pianki wysokoelastycznej HR o zwiększonej gęstości wynoszącej 35 kg/m3. Do podstawowych właściwości tej pianki zaliczamy wyjątkową sprężystość oraz odporność na ugniatanie. Pianka ta ma porowatą strukturę zwiększającą przewiewność materaca, a pęcherzykowata budowa zwiększa jej plastyczność i tym samym dopasowanie do sylwetki użytkownika.

Dla kogo przeznaczone są materace piankowe? Przede wszystkim polecamy je dzieciom i osobom lekkim. Niewielka waga jednych i drugich niweluje ryzyko odkształcenia się pianki po intensywnym eksploatowaniu zwłaszcza, że materace te mają niewielką wysokość. Dlatego tak istotne jest by dobrać twardość materaca do wagi użytkownika.

Wśród materacy piankowych wyróżniamy trzy stopnie twardości czyli materace miękkie (H1), materace średnio twarde (H2), twarde (H3) oraz bardzo twarde (H4). Jak już wspominaliśmy podstawę materacy piankowych stanowi pianka wysokoelastyczna HR a reszta to pozostałe warstwy. W przypadku materacy miękkich warstwę zewnętrzną stanowi podwójna warstwa pianki termoelastycznej visco memory. Wśród materacy średnio twardych znajdziemy modele z pojedynczą warstwą pianki viscoelastic, z pianką lateksową lub z pianką moletowaną. Materace twarde uzyskujemy poprzez zastosowanie warstwy kokosowej, również materace z trawą morską zaliczamy do materacy twardych. Materace bardzo twarde uzyskamy za pomocą podwójnej warstwy kokosowej i ewentualnie końskiego włosia.

Wygodne i funkcjonalne materace piankowe

Wszystkie materace piankowe są dwustronne. Oznacza to, że obie jego strony nadają się do spania. Taki materac może mieć dwie jednakowe twardości lub dwie zupełnie odmienne, w różnych kombinacjach. Zyskujemy tym samym możliwość przetestowania dwóch stopni twardości.

Jak dbać o materac piankowy? Warto regularnie go obracać, dzięki temu znacznie wydłużymy jego żywotność. W celu utrzymania higieny zalecamy również regularnie prać pokrowiec, przestrzegając wytycznych producenta. Szczególnie, że tę czynność ułatwia wbudowany suwak w kształcie litery „L” ułatwiający zdjęcie i ponowne nałożenie pokrowca.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024