Źle dobrany materac potrafi skutecznie uprzykrzyć wypoczynek. Warto dobrze przemyśleć jego wybór, by uniknąć przykrych dolegliwości. Nieodpowiednia powierzchnia spania może być przyczyną wielu nieprzyjemnych odczuć, w przypadku zbyt miękkiego materaca może to być między innymi efekt zapadania się w materac. Najbardziej cierpią nasze plecy, które po długim okresie spania na takim materacu mogą solidnie dawać nam się we znaki.

Zbyt miękki materac

Zbyt miękki materac nie odciąży naszego kręgosłupa, wręcz przeciwnie. Nienaturalne wygięcie może być przyczyną zwyrodnień i skrzywienia, co ostatecznie doprowadzi do częstego bólu. Niedostatecznie twarda powierzchnia sprawia, że kręgosłup wygina się w pałąk, ugniatając organy wewnętrzne, utrudniając nam swobodne oddychanie. Mięśnie są stale napięte, a ciało nie ma możliwości rozluźnienia i relaksu. Dyski są ściśnięte, a napięcie mięśni wywołuje duży dyskomfort. Przedłużająca się sytuacja powoduje, że stajemy się coraz bardziej sfrustrowani i rozdrażnieni. Ciągłe niewyspanie, utrzymujące się bóle mięśni, kości i stawów wywołują nerwowość i zły nastrój. Jak sprawdzić czy materac nie jest zbyt miękki? W tym celu należy wykonać bardzo prosty test. Po położeniu się na materacu na wznak, należy spróbować wsunąć dłoń pomiędzy odcinek lędźwiowy kręgosłupa, a materac. Jeżeli dłoń uda się wsunąć bez najmniejszego problemu oznacza to, że materac jest zbyt twardy. Jeżeli wsunięcie dłoni sprawia nam trudność, czujemy duży opór to materac jest byt miękki. Przy optymalnej twardości, dłoń wsuwamy bez trudności, jednak przestrzeń między plecami a materacem nie jest zbyt duża. Regenerujący sen to zdrowie i dobre samopoczucie. To dlatego tak istotne jest dobranie powierzchni materaca, jego twardości do naszej wagi. Cztery stopnie twardości pozwalają nam na wybór tej właściwej. Ze względu na twardość materace dzielimy na:

Dzięki dwustronności materacy, które posiadamy w naszej ofercie, wybór odpowiedniej powierzchni jest znacznie uproszczony. Jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani o swoich preferencjach, zawsze możemy wybrać materac o dwóch różnych stopniach twardości. Mamy sposobność przetestowania obu powierzchni i zdecydowaniu, która będzie dla nas odpowiedniejsza. Materace dwustronne posiadają również znacznie dłuższą żywotność, dzięki możliwości ich obracania. Nasze materace zbudowane są z wkładów pocketowych, które sprawiają, że materac jest stabilny, usztywniony i bardzo wygodny, dzięki wielu elastycznym punktom podparcia.

Powierzchnia, która zapewni właściwe podparcie ciała na całej jego długości to gwarancja naszego zadowolenia. Przed zakupem materaca warto rozeznać się w temacie, gdyż jest to inwestycja na lata.

Nasz sklep daje możliwość przetestowania produktu i jego zwrotu do 30 dni. Zależy nam na satysfakcji naszych klientów.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga:
- Materace termoelastyczne - czym są? Cechy charakterystyczne
- Materac dla osoby o wadze powyżej 80 kg
- Dla kogo średnio twardy materac?