Zakup materaca powinien być podyktowany przede wszystkim wygodą osoby, która będzie na nim spała. Jaki powinien być wygodny materac? Powinien zapewniać właściwe podparcie dla ciała, by nie budziły nas dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa, powinien mieć odpowiedni stopień twardości oraz elastyczności by gwarantował delikatność i komfort mięśniom i stawom.

Bardzo wygodnym i posiadającym niezwykłe cechy surowcem jest pianka termoelastyczna visco memory.

Materac termeolastyczny

Pianka termoelastyczna visco memory jest nazywana również pianką z pamięcią lub pianką leniwą. Powstała w laboratorium kosmicznym na potrzeby astronautów, by zapewnić im wygodę i bezpieczeństwo w czasie lotów kosmicznych. Dziś zastosowanie znalazła również w produkcji materacy. Pianka dopasowuje się do ciała pod wpływem ciepła, które na nią działa. Temperatura ciała sprawia, że pianka mięknie, staje się plastyczna i pod wpływem nacisku tworzy dokładny „odlew” sylwetki. Każdy element ciała jest podparty, dzięki temu kości, mięśnie i stawy są odciążone. Ciało i organizm śpiącego są zrelaksowane i w pełni oddają się regeneracji. Pianka viscoelastic jest ceniona nie tylko przez osoby mające problem z kręgosłupem, lecz również takie, które cenią wygodę i wysoki komfort. Ze względu na właściwości pianki termoelastycznej visco memory materace z niej wykonane są kupowane dla pacjentów stale leżących, osób w trakcie rekonwalescencji czy rehabilitacji. Wspomagają bowiem krążenie krwi i zapobiegają odleżynom. Materace termoelastyczne są przewiewne, pianka dobrze wentyluje materac. Dzięki temu nie namnażają się w nim bakterie, grzyby, pleśń i chorobotwórcze mikroorganizmy. Są bezpieczne dla alergików, nie uczulają i chronią przed patogenami.

Materace termoelastyczne

Pianka termoelastyczna daje efekt zapadnia się ciała, delikatnie je otula. Ma również zdolność kumulowania ciepła, dlatego osoby, którym zawsze zimno nie będą więcej marznąć. Materace termoelastyczne mają wiele elastycznych punktów podparcia. Mogą występować również w wersji moletowanej. Moletowanie to inaczej nacinanie. Pianka nacinana jest na różną głębokość, dzięki temu zyskuje aż siedem stref twardości. Dzięki licznym wypustkom i wgłębieniom jest jeszcze lepiej wentylowana, daje również efekt mikromasażu. Stymuluje krążenie krwi i rozluźnia mięśnie.

Materace z pianki termoelastycznej występują w połączeniu z innymi warstwami, to również od nich w dużej mierze zależy poziom komfortu. Wszystkie materace są dwustronne. Obie strony mogą być używane, dzięki temu nie są tak bardzo eksploatowane. Mogą mieć także różną twardość i dobranie materaca dla dwóch osób nie będzie stanowiło problemu. Wszystkie nasze materace posiadają rdzeń wykonany ze sprężyn kieszeniowych.

Materac z pianki termoelastycznej

Wkład pocketowy wykonany jest ze sprężyn w kształcie walca, umieszczonych w materiałowych kieszonkach. Kieszonki są ze sobą zszyte, jednak sprężyny pracują niezależnie. Dzięki temu materac posiada wiele punktów podparcia. Sprężyny w standardzie mają 12 cm wysokości i występują w liczbie 262 szt./m2. W wersji lux ich wysokość jest zwiększona o 5 cm, a wersji mini skrócona o 6 cm. Liczba sprężyn może również wynosi 510 szt/m2 i mamy wtedy wersję multipocketową materaca.

Poza pianką termoelastyczną visco memory materac może być wykonany również z takich warstw jak:

Kokos - warstwa wykonana z włókien orzecha kokosowego. Ma około 0,5 - 0,6 cm grubości. Orzechy kokosa zawierają dużą ilość soli mineralnych, dzięki temu wkład kokosowy posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Materac jest bezpieczny dla alergików. Dobrze wchłania i odprowadza wilgoć, dzięki temu chorobotwórcze mikroorganizmy nie posiadają środowiska sprzyjającego rozwojowi. Kokos utwardza i stabilizuje konstrukcję materaca. Znosi duże obciążenia, podwójna warstwa kokosa nawet powyżej 120 kg.

Trawa morska - stosowana zamiennie z kokosem. To kilka rodzajów alg morskich, rosnących nad brzegami oceanów. Środowisko pochodzenia sprawia, że trawa morska jest bogata w bardzo cenny pierwiastek – jod. Wydzielany podczas snu ułatwia oddychanie astmatykom i alergikom.

Końskie włosie - warstwa wykonana jest z grzywy lub końskiego ogona. Podczas produkcji jest oczyszczana z biokomponentów, dzięki czemu nie uczula osoby wrażliwe na produkty pochodzenia zwierzęcego. Końskie włosie ma właściwości higroskopijne, dobrze wchłania wilgoć i oddaje do otoczenia. Jest dobrym surowcem dla osób cierpiących z powodu dużej potliwości. Ogranicza również rozwój bakterii i roztoczy. Końskie włosie utwardza materac.

Lateks - bardzo trwały, sprężysty, doskonale podpierający ciało. Zbudowany z mikrokanalików zwiększających cyrkulację powietrza oraz elastyczność materaca ( dobra przewiewność ogranicza pocenie się). Pianka lateksowa doskonale i równomiernie podpiera ciało co ma wpływ na poprawę krążenia. Kończyny nie drętwieją i nie cierpną .

Pianka wysokoelastyczna HR - to pianka o zwiększonej sprężystości, o gęstości 35 kg/m3. Ma porowatą strukturę, zbudowana z licznych pęcherzyków posiada dobrą cyrkulację powietrza. Pianka jest nawet do 45% trwalsza od standardowej pianki poliuretanowej. Jest odporna na odkształcenia i wgniecenia.

 

Materace termoelastyczne kieszeniowe dostępne w naszym sklepie:

 • materac Divali ( pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR)
 • materac Wati ( pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR + Lateks)
 • materac Irma ( pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR + pianka moletowana + Lateks)
 • materac Jaśmin ( 2x Lateks + pianka wysokoelastyczna HR + pianka termoelastyczna Visco Memory)
 • materac Hinti ( pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR + Kokos)
 • materac Aisza ( pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR + Lateks + Kokos)
 • materac Anisa (pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos)
 • materac Mila ( pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos + końskie włosie)
 • materac Asoka ( pianka termoelastyczna Visco Memory + Lateks + pianka wysokoelastyczna HR + 2x Kokos + Końskie włosie)
 • materac Rima (2x pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR)
 • materac Kano ( 2x pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR + Lateks)
 • materac Marti (2x pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka wysokoelastyczna HR + Kokos)

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga:
- Materac dla osoby o wadze powyżej 80 kg
- Dla kogo średnio twardy materac?
- Materac dwustronny