Przeczytaj nasz poradnik i zobacz jak dobrać odpowiedni materac dla Twojego dziecka. Pamiętaj, że zawsze możesz do nas zadzwonić (tel. 577 777 361) - służymy dobrą radą i na pewno znajdziemy materac odpowiedni dla Ciebie.

Najbardziej czarującymi i uroczymi klientami są dzieci. Satysfakcja, jaką czerpiemy ze świadomości pozytywnego wkładu w rozwój dziecka jest nie do przecenienia. Zrobiliśmy wszystko, by oferowane przez nas produkty były najwyższej jakości, by spełniały wszystkie normy i posiadały niezbędne atesty. Surowce, z których produkujemy materace dla dzieci są sprawdzone i bezpieczne. Młodzi rodzice stają przed dylematem jaki materac dla dziecka będzie najlepszy.

Jakie właściwości powinien posiadać materac dziecięcy?

Materac dla dziecka

Zdrowy i regenerujący sen pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. W czasie snu wszystko czego nauczyło się przez dzień zostaje utrwalane w jego pamięci, organizm odpoczywa. Należy zapewnić mu jak najlepsze warunki do relaksu i regeneracji. Podstawą jest wygodny materac. Wygodny czyli jaki?

Kręgosłup małego dziecka dopiero się kształtuje. By nie narażać go na nienaturalne wygięcie, deformację i bóle musi być prawidłowo wsparty. Skrzywienie kręgosłupa, ma wiele nieprzyjemnych skutków, warto zrobić wszystko by go uniknąć. Taki defekt może być przyczyną kłopotów zdrowotnych a także kompleksów. Materac dla dziecka powinien posiadać wiele elastycznych punktów podparcia, by dopasować się do krzywizn ciała, niwelować ucisk i napięcie mięśni. Materace kieszeniowe posiadają te wszystkie cechy. Zbudowane są ze sprężyn w kształcie walca, umieszczonych w osobnych kieszonkach. Pracują niezależnie, nie są ze sobą połączone. Materac ugina się w miejscu nacisku, to powoduje, że idealnie dopasowuje się do ciała. Sprężyny występują w liczbie 262 szt/m2 w wersji klasycznej oraz 510 szt/m2 w wersji multipocket. Wersje multipocketowe materacy kieszeniowych są twardsze od wersji pocketowej.

Materac dziecięcy

Nie ma żadnych powodów by rezygnować z materaca kieszeniowego kiedy planujemy zakup materaca dla małego dziecka. Wielu producentów poleca wyłącznie materac piankowy dla dziecka poniżej 6 roku życia. Z pewnością jest to podyktowane łatwością utrzymania go w czystości i higieniczności. Małe dzieci często moczą łóżko. Nieprzyjemny zapach, który później się utrzymuje może budzić obawy w trudnych do wysuszenia materaca pocketowych. Na rynku dostępne są jednak specjalne ochraniacze, które nie przepuszczają płynów i skutecznie chronią wnętrze materaca przed wnikaniem wilgoci. Obawa o zabrudzenie materaca nie powinna Ci więcej zaprzątać głowy. Dzisiejsze rozwiązania likwidują wiele problemów, które początkowo wydają się być nie do rozwiązania.

Materac dla dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym

Małe dzieci rozpiera energia. Są energiczne, uwielbiają biegać i skakać. Za idealne miejsce do figli postrzegają łóżko. Ponieważ czasem ciężko jest upilnować dziecko, ryzyko, że w końcu wyląduje ono na łóżku ćwicząc salto i skoki do sufitu jest naprawdę duże. Materace z wkładem kieszeniowym powinny wytrzymać takie zabawy. Ich największą zaletą jest trwałość i elastyczność oraz cicha praca. Sprężyny w materacach pocketowych, umieszczone w materiałowych kieszonkach są dużo odporniejsze od sprężyn bonellowych, nie skrzypią, za to tłumią wszelkie odgłosy, nie są więc uciążliwe przy zmianie pozycji snu.

Widok śpiącego, spokojnego dziecka działa jak balsam na duszę. Dobrze dobrane parametry, właściwa twardość materaca pozwolą mu zasnąć szybko i głęboko. Za najodpowiedniejszą twardość materaca uważa się tą oznaczoną symbolem H2 czyli są to materace zaliczane do kategorii średnio twardej. Zapewnia ona dziecku dużą wygodę. Najważniejszym czynnikiem, który ma wpływ na odczuwanie komfortu jest warstwa wierzchnia materaca. Może być wykonana z kilku surowców. Należą do nich:

  1. Pianka lateksowa - bardzo trwały i sprężysty materiał, który nie ulega wypracowaniu. Jest przewiewny, specjalne mikrokanaliki wentylują materac, co zapobiega nadmiernej potliwości. Bardzo szybko dopasowuje się do krzywizn ciała pod wpływem nacisku, a potem wraca do pierwotnej formy, niweluje bóle kręgosłupa. Jest materiałem bezpiecznym dla alergików.
  2. Pianka termoplastyczna Visco memory - posiada wysoką elastyczność punktową, perfekcyjnie dopasowuje się do ciała i podpiera je na całej długości, pod wpływem temperatury ciała mięknie i dostosowuje się do wszystkich krzywizn,  dodatkowo akumuluje ciepło (tę właściwość docenią zmarzluchy), pianka jest bezpieczna dla alergików dzięki strukturze wspomagającej cyrkulację powietrza i przewiewność materaca, duża elastyczność niweluje bóle kręgosłupa i zmniejsza napięcie mięśni.
  3. Pianka wysokoelastyczna HR - pianka o zwiększonej wytrzymałości, sprężystości i gęstości wynoszącej 35kg/m3, jest około 45% trwalsza w stosunku do tradycyjnej pianki poliuretanowej. Bardzo elastyczna, dopasowuje się do kształtu ciała i szybko reaguje na zmianę pozycji. Porowata struktura poprawia cyrkulację powietrza wpływając pozytywnie na jego higieniczność, uniemożliwiając rozwój pleśni i grzybów.
  4. Pianka profilowana moletowana - wycinana laserowo w specyficzny sposób, posiada szereg wgłębień i wypustek, które pozwalają na lepsze dopasowanie materaca do leżącej na nim osoby, oraz dają odczucie mikromasażu.  Mikromasaż poprawia przepływ krwi. Pianka posiada7 stref twardości, jest miękka w okolicy głowy, brzucha i nóg i twardsza w miejscu ramion i bioder. Doskonale podpiera kręgosłup.

Wszystkie modele materacy posiadają kaszmirowy pokrowiec, bardzo ekskluzywny, ciepły i gruby (gramatura 450g/m2), z dużą domieszką wełny kaszmirowej. Jest bardzo przyjemny w dotyku, miły i delikatny dla skóry, puszysty i mięsisty. Jest pikowany laserowo, tzn., że zachowuje wszystkie właściwości tradycyjnego pikowania, choć nie jest połączony z owatą i bez problemu zmieścimy go w pralce. Pokrowiec po bokach przeszyty jest siatką wentylującą 3D zwiększającą przewiewność materaca. Posiada wszyty suwak w kształcie litery „L”, umożliwiający zdejmowanie i zakładanie pokrowca.

Kieszeniowy niski materac dla dziecka

Z myślą o naszych najmłodszych, oraz wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów wprowadziliśmy do asortymentu kieszeniowe materace mini. Często padały pytania o materace, których wysokość nie przekraczałaby 15-16 cm a nawet 12-13 cm. Niestety do tej pory nie mieliśmy wielu propozycji. Na szczęście uległo to zmianie i do Państwa dyspozycji są materace o obniżonej wysokości sprężyn. Tradycyjną wysokość 12 cm skróciliśmy o połowę i teraz wysokość wkładu kieszeniowego to 6 cm. Pozostałe warstwy oraz właściwości danego modelu pozostały bez zmian. Dostępne są więc wszystkie rozmiary i modele materacy o obniżonej wysokości, doskonałe do łóżek piętrowych, łóżek chowanych w szufladzie lub w miejscach, w których z jakichś względów nie mieści się materac o tradycyjnej wysokości.

 

Materace średnio twarde polecane dla dzieci:

- materac Devi ( obustronnie pianka wysokoelastyczna HR)

- materac Divali (Pianka Visco memory/pianka HR)

- materac Sari (lateks/pianka HR)

- materac Wati (lateks/pianka Visco memory)

- materac Lotos (2xlateks/pianka HR)

- materac Irma (pianka moletowana/Pianka Visco memory)

- materac Jaśmin (2xlateks/pianka Visco memory)

 

Materace miękkie z jednej strony i średnio twarde z drugiej:

- materac Rima (2xVisco memory/ pianka HR)

- materac Kano (2x Visco memory/lateks)

Odpowiednio dobrany materac to gwarancja dobrej jakości snu. Regenerujący sen zapewnia zdrowie, energię i witalność. Wyspane dzieci lepiej się uczą, mają lepszy nastrój i chęci do zabawy i ruchu. Dbałość o kręgosłup już od najmłodszych lat procentuje w przyszłości. Nawet najmniejsze skrzywienie w wieku dziecięcym będzie się pogłębiało. Zadbaj więc o to, by materac dobrze wspierał kręgosłup Twojego dziecka.

Warto zainwestować w materac trwały, który posłuży dziecku kilka lat w nienaruszonym stanie.

 

Materace kieszeniowe:

 

image
 
 
image
 
image
 
 
image