Nie możesz się zdecydować na rozmiar materaca? Nie wiesz jakie są standardowe wymiary materacy do łóżek i czym się kierować przy decyzji? Zadanie ułatwi Ci poniższy zbiór kilku informacji.

Rozmiary materacy

Co kryje się pod pojęciem standardowy materac? Jest to coś typowego, popularnego i uniwersalnego, posiadającego szerokie zastosowanie. W przypadku materacy pojęcie to odnosi się do kilku rozmiarów. Łącznie w sklepie mamy ich aż 110. Standardem nazwiemy jednak tylko te, wymienione w następnych zdaniach.

Materace dzielimy na jednoosobowe i dwuosobowe. W przypadku materacy jednoosobowych podstawowymi i najbardziej popularnymi rozmiarami są materace 80x200 cm, materace 90x200 cm, materace 100x200 cm oraz materace 120x200 cm. Decydujemy tu właściwie głównie o szerokości, która ma znaczący wpływ na komfort snu. Jeżeli miejsce na to pozwala zdecydowanie bardziej opłaca się kupić materac szerszy. Da nam swobodę ruchów.

Materace dwuosobowe standardowe zaczynają się od materacy 140x200 cm. Jest to podstawowe minimum. Odpowiedniejsze wymiary materacy do sypialni to materace 160x200 cm, materace 180x200 cm oraz materace 200x200 cm. Partnerzy mają wystarczająco dużo miejsca by przewrócić się na drugi bok, czy zmienić pozycję, bez budzenia drugiej osoby.

Wymiary materacy do łóżek

Najmniejszy oferowany przez nas rozmiar materaca do łóżek to 60x150 cm. Jest to materac do łóżka dziecięcego. Nie zapominajmy, że w dużym łóżku nasza pociecha może czuć się samotnie. Łóżeczko dostosowane do jego wzrostu, pozwoli mu czuć się w nim pewniej, poza tym da mu satysfakcję. Otrzyma coś co należy tylko do niego i nikt inny się na tym nie wyśpi. Dzięki niewielkim rozmiarom łóżka dziecko zyskuje w pokoju więcej przestrzeni do zabawy. Niewielki materac możesz bez problemu wnieść do domowej bazy zrobionej z koców lub wynieść w ciepły, słoneczny dzień do ogrodu.

Materace są doskonałej jakości, trwałe i wytrzymałe. Odporne na figle dzieci. Wkłady wewnętrzne wykonane z sprężyn umieszczonych w specjalnych kieszonkach, są znacznie trwalsze od bonellowych, czy tym bardziej piankowych.

Największy dostępny rozmiar to materace 220x220 cm. Jest to rozmiar iście królewski. Zapewni tak dużą swobodę, że partnerzy mogą odnieść wrażenie, że śpią sami. Rozmiary materacy są na tyle różnorodne, że nawet nietypową lukę uda się zagospodarować. Rama zamówiona na indywidualne zamówienie nie jest dla nas wyzwaniem. Produkujemy materace co 10 cm. Nawet taka długość potrafi w znaczącym stopniu podnieść komfort wypoczynku.

Materace dostępne są w 4 stopniach twardości. Od materacy miękkich H1, materacy średnio twardych H2, materacy twardych H3 do materacy bardzo twardych H4. Dobierz ją do swojej wagi, takie kryterium pozwali Ci cieszyć się wygodą, z jednoczesnym zachowaniem troski o zdrowy kręgosłup. Odpowiednie podparcie kręgosłupa obniża ryzyko wystąpienia bólu. Mięśnie są zrelaksowane, znika napięcie a stawy są odciążone.

Materace rozmiary

O wysokiej jakości naszych materacy świadczą materiały użyte do ich produkcji. Wszystkie dostępne modele są materacami pocketowymi. Liczba sprężyn przypadająca na m2 powierzchni to 262 szt. Taka ilość zapewnia dużą elastyczność punktową oraz wiele punktów podparcia. Jest to szczególnie istotne w przypadku materacy dwuosobowych. Ruch i drgania są amortyzowane i nie wywołują dyskomfortu u drugiej osoby. Materace kieszeniowe występują jeszcze w dwóch wersjach: multipocket oraz lux. Materace multipocket charakteryzują się zwiększą liczbą sprężyn, jest ich aż 510 szt/m2. Tego typu konstrukcje są najbardziej trwałe i odporne na duże obciążenia. Jeżeli natomiast zależy nam bardziej na sprężystości niż twardości materaca, czyli kiedy nie ważymy dużo, powinniśmy się zdecydować na wersję lux. Sprężyny występują tu w liczbie 262 szt, lecz są wyższe. Grupą docelową, która doceni tego typu rozwiązania są dzieci oraz osoby starsze, którym podnieść się z niskiego łóżka jest niejednokrotnie bardzo trudno.

Warstwy, na których bezpośrednio śpimy, mają równie duże znaczenie w odczuwaniu komfortu. By zmiękczyć powierzchnię używamy warstwy pianki wysokoelastycznej HR, pianki termoelastycznej visco memory lub sprężystej pianki lateksowej. By powierzchnię utwardzić niezbędne jest użycie warstwy kokosowej i końskiego włosia.

Produkowane materace są atestowane i bezpieczne, z wykorzystaniem certyfikowanych produktów.

Poruszyliśmy więc kwestie rozmiaru, twardości oraz wysokości dostępnych modeli. Jeżeli wybrałeś już wymarzony rozmiar, wystarczy go zamówić. Możesz to zrobić telefonicznie lub przez stronę internetową. Po złożeniu zamówienia niezwłocznie przejdziemy do jego realizacji. Maksymalny czas produkcji materaca to 7 dni roboczych. Po tym czasie przekazujemy produkt firmie kurierskiej, która dostarczy go do Państwa w przeciągu kolejnych 7 dni, po wcześniejszym kontakcie i uzgodnieniu godziny i terminu dostawy. Materace są transportowane na płasko, w pozycji bocznej. Zabezpiecza go to przed zniszczeniem sprężyn, nie ma ryzyka uszkodzenia ich podczas transportu.

Jak podajemy wymiary?

Standardowo rozmiary materacy podaje się tak, że najpierw podajemy szerokość miejsca na materac, a następnie długość, tzn. 160x200 cm. Można się też spotkać z Klientami i sklepami, gdzie rozmiary materacy podawane są odwrotnie, tzn. najpierw długość, a potem szerokość, np. 200x160 cm.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga:
- Higiena snu - jak dobrze spać?
- Problemy z zasypianiem - jak sobie z nimi radzić?
- Twardość materaca H1, H2, H3. H4, H5