Kokos i trawa morska w materacach

Nasza szeroka oferta produktów obejmuje również materace z dodatkiem warstwy kokosowej lub warstwy trawy morskiej. Są to warstwy, których zadaniem jest utwardzenie materaca, usztywnienie go czyli stosujemy je w materacach twardych lub materacach bardzo twardych. Polecamy je osobom cięższym oraz takim, które gustują w twardszym podłożu i na takim doskonale się czują. Szczególnie polecamy je osobom, których waga przekracza 100 kg. Jeżeli podpatrzyłeś materac kokosowy u znajomego i sam chciałbyś taki posiadać, ale w tym momencie nie stać Cię na taki wydatek, rozwiązaniem są mające dobre opinie maty kokosowe na materac. To specjalne nakładki, których zadaniem jest utwardzenie powierzchni. Pełnią również rolę ochronną materaca, zabezpieczają go przed wnikaniem zanieczyszczeń i drobnoustrojów takich jak roztocza i bakterie. Są bezproblemowe w przechowywaniu. Mają właściwości higroskopijne, czyli ewentualna pochłonięta wilgoć jest natychmiast oddawana do otoczenia.

Jakie cechy posiada materac kokosowy

Każdy materiał ma swoje zalety i wady choć ciężko tak powiedzieć o produktach, do których należy mieć indywidualne podejście. Coś, co dla jednych jest wadą dla drugich może być zaletą, czymś czego właśnie poszukują. Tak też jest w przypadku maty kokosowej, którą wielu odrzuci mimo jej licznych pozytywów, właśnie dlatego, że jest twarda i przez to mniej komfortowa. Mata kokosowa wykonana jest włókien łupiny orzecha kokosowego. Jest więc produktem naturalnym. Doceni ją każdy alergik, gdyż ma właściwości hipoalergiczne. Ogranicza wnikanie mikroorganizmów do wnętrza materaca, zapobiega namnażaniu bakterii i roztoczy. Sole mineralne ograniczają rozwój drobnoustrojów. Zapewnia również doskonałą cyrkulację powietrza, odpowiednio wentylując materac. Jeżeli dużo ważysz kokos w materacu wzmocni jego konstrukcję, dzięki czemu posłuży Ci znacznie dłużej. Takim modelom powinny przyjrzeć się osoby cierpiące na nadwagę, otyłe. Jednak ważąc mniej i wybierając materac kokosowy możesz cierpieć z powodu napięcia mięśni lub bólów ramion czy bioder, gdyż mata kokosowa nie jest tak wygodna jak materace z pianką Visco Memory czy lateksem. Może wywoływać ucisk na najbardziej wystające partie ciała, czyli biodra i ramiona. Są jednak osoby, które gustują w takich powierzchniach i nie wyobrażają sobie spania na czymś innym niż materac kokosowy.

Materace z trawą morską

Alternatywą dla kokosa mogą być materace z trawą morską czyli kilkoma gatunkami alg morskich, rosnących u wybrzeży oceanów. To naturalny materiał, bardzo zdrowy, gdyż zawiera ceniony pierwiastek jakim jest jod. Trawa morska jest surowcem wykorzystywanym w wielu branżach, nie mogło jej więc zabraknąć w produkcji materacy. Bardzo dużo czasu spędzamy w łóżku, jod uwalniany podczas snu ma działanie prozdrowotne. Ułatwia oddychanie, docenią go więc alergicy i osoby mające problemy z układem oddechowym jak astmatycy. Warstwa trawy morskiej jest przewiewna i lekka i ułatwia swobodny przepływ powietrza.

W naszej ofercie posiadamy dwustronne, kieszeniowe materace z dodatkiem trawy morskiej lub kokosa. Możesz wybierać spośród następujących modeli:

- materace średnio twarde / twarde (H2/H3) :

a) z pojedynczą warstwą kokosa i pianką HR - Materac Raja

b) z pianką Visco Memory i pojedynczą warstwą kokosa lub trawy morskiej - Materac Aisza i Materac Hinti

c) z lateksem i pojedynczym kokosem - Materac Jamala

- materace średnio twarde / bardzo twarde (H2/H4)

a) z pianką HR i podwójną warstwą kokosa - Materac Pers i Materac Szejk

b) z podwójną warstwą kokosa i pianką Visco Memory - Materac Anisa

c) z podwójną warstw kokosa i końskim włosiem oraz pianką - Materac Mila i Materac Asoka

d) z podwójnym kkosem i końskim włosiem oraz lateksem - Materac Omar

e) z lateksem i podwójnym kokosem - Materac Szanti

- materace twarde / bardzo twarde (H3/H4) z kokosem z jednej strony i podwójnym kokosem oraz końskim włosiem z drugiej Materac Amir

Analogicznie w tych modelach zamiast warstwy kokosowej stosujemy warstwę z trawy morskiej.

Kokos w materacu stosowany jest zarówno w kategorii twardej jak również bardzo twardej. W przypadku materacy twardych H3 stosujemy pojedynczą warstwę kokosa, natomiast by uzyskać najwyższy stopień twardości czyli kategorię H4 stosujemy podwójną warstwę kokosa lub podwójną warstwę kokosa i końskie włosie.

Pamiętajmy, że o każdy materac należy dbać i odpowiednio go użytkować. By wyeliminować ryzyko powstawania pleśni w naszym materacu, nie przechowujmy go w miejscu o dużej wilgotności lub takim, w którym będzie narażony na kontakt z wodą. Starajmy się regularnie go wietrzyć. Warto również zainwestować w dobrej jakości pokrowiec, który również chroni przed zniszczeniem i zanieczyszczeniem. Odwdzięczy się nam doskonałymi właściwościami i dużą wytrzymałością. Będzie nam służył przez długie lata. Materac z kokosem jest bezpiecznym produktem, którego nie powinniśmy się obawiać.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga:
- Czym jest ochraniacz na materac?
- Jak szybko zasnąć? Domowe sposoby na spokojny sen
- Tanie materace - przegląd tanich, a zarazem dobrych materacy