Materace sprężynowe ze względu na rdzeń wewnętrzny dzielimy na pocketowe i bonellowe. Czym się różnią te dwa rodzaje i który z nich warto wybrać?

Bonell, pocket

Sprężyny typu bonnell połączone są ze sobą szeregowo. Oznacza to, że w chwili nacisku siła, która na nie działa jest rozkładana równomierne pomiędzy wszystkie sprężyny. Działają progresywnie, czyli im większa siła na nie oddziałuje, tym większy stawiają opór. Sprężyny maja kształt klepsydry, są połączone sztywnym drutem, tworząc konstrukcję na wzór siatki. Materac ze sprężyn bonellowych nie posiada wielu punktów nacisku, nie jest więc aż tak wygodny, jak materac z wkładem pocketowym. Cechą przemawiająca na plus jest niski koszt inwestycji.

Sprężyny połączone szeregowo

Ponieważ zależy na na wysokiej jakości produktów, w naszym sklepie oferujemy Państwu materace z wkładem pocketowym.

Materace posiadające wkład pocketowy mają znacznie lepsze właściwości jak materace bonellowe. Przede wszystkim posiadają wiele elastycznych punktów podparcia, gwarantujących właściwe podparcie ciała na całej jego długości. Czym się charakteryzują materace kieszeniowe? Wewnątrz wkładu znajdują się cylindryczne sprężyny, umieszczone w zeszytych ze sobą kieszonkach. Pracują dzięki temu niezależnie, uginając się tylko w miejscu, w którym działa na nie siła. Materace z wkładem kieszeniowym są bardzo trwałe i zapewniają duży komfort użytkownikom. Doceniają je szczególnie osoby, które powierzchnię spania muszą dzielić z drugą osobą. Nie odczuwają bowiem żadnego dyskomfortu przy ruchach czy zmianie pozycji przez drugą osobę. Duża ilość punktów podparcia zapobiega bowiem efektowi falowania. Osoba lżejsza nie „stacza się” na osobę cięższą.

Materac pocketowy posiada sprężyny w ilości 262 szt/m2 w podstawowej wersji. W wersji multipocketowej ich liczba została podwojona i wynosi 510 szt/m2. Posiadamy również materace pocketowe lux, w których wysokość sprężyn została zwiększona o 5 cm oraz materace pocketowe mini, w których wysokość sprężyn została zmniejszona o połowę i wynosi 6 cm. Materace kieszeniowe mini posiadają wszystkie cechy oraz właściwości materaca standardowego, gdyż grubość pozostałych, zastosowanych warstw nie uległa zmianie.

Dzięki zastosowaniu wkładu sprężynowego pocketowego nasze materace zyskały świetną jakość, dużą trwałość i zapewniają najwyższy poziom komfortu. Wszystkie dostępne materace są dwustronne, dzięki temu ich żywotność znacznie się wydłuża. Mogą mieć różną kombinację twardości, pozwala to na dobranie odpowiedniej powierzchni nawet wtedy, kiedy nie do końca znamy swoje potrzeby i preferencje lub z materaca korzystają dwie osoby o różnych upodobaniach.

Wyróżniamy cztery stopnie twardości materacy, podzielone ze względu na wagę użytkownika:

Materiały użyte do produkcji naszych materacy są atestowane i przebadane pod kontem bezpieczeństwa. Posiadają wszystkie potrzebne atesty.

Materaców czy materacy słownik

Bardzo często jesteśmy pytani, która forma jest poprawna: materacy czy materaców. Obie formy są poprawne gramatycznie.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga:
- Co zrobić, gdy materac jest zbyt miękki?
- Materace termoelastyczne - czym są? Cechy charakterystyczne
- Materac dla osoby o wadze powyżej 80 kg