• Materac dla gości – jak wybrać materac do łóżka gościnnego?

2021-03-08 12:44:00 KaszmirowySen.pl
Materac dla gości – jak wybrać materac do łóżka gościnnego?

Wesoły dom, pełen gości to oznaka serdeczności i dobrych relacji z najbliższymi. Osoby, które lubią podejmować bliższą i dalszą rodzinę oraz przyjaciół i znajomych wiedzą jednak, że wiąże się to z kilkoma niezbędnymi do zaplanowania elementami. Trzeba przyszykować potrawy, zająć się gośćmi, sprawić by nikt nie czuł się pominięty a jeżeli goście planują dłuższy pobyt – przygotować nocleg. Możliwości są różne, nie każdy posiada przecież duży dom z kilkoma pokojami. Najważniejsze jednak, by zapewnić najlepsze warunki do wypoczynku, w miarę naszych możliwości. Zacznijmy od najbardziej komfortowego rozwiązania, czyli przeznaczenia odrębnego pokoju na sypialnię dla gości.

Materac do pokoju gościnnego

Duży dom lub mieszkanie daje możliwość stworzenia przytulnego pokoju gościnnego. Nawet niewielkie pomieszczenie wystarczy, by zapewnić gościom intymność i spokój w czasie wypoczynku. My w tym czasie możemy swobodnie korzystać z pozostałej części domu, nie martwiąc się, że obudzimy gości śpiących w salonie otwartym na kuchnię. Jak wyposażyć pokój gościnny by był praktyczny i znajdowały się w nim wszystkie niezbędne elementy? Wszystko zależy od rozmiarów pomieszczenia, ale jeśli to możliwe umieśćmy w nim łóżko dwuosobowe, szafę lub komodę na ubrania, ewentualnie toaletkę, mały stolik. Najważniejsze jest jednak wygodne miejsce do spania.

Na dwuosobowym łóżku wyśpi się zarówno jedna jak i dwie osoby. Znacznie praktyczniejszym będzie więc zakup materaca 140x 200 cm lub 160x200 cm. A jaki konkretnie model przypadnie do gustu większości jego użytkowników? Najbardziej uniwersalny będzie materac średnio twardy, przeznaczony dla osób o wadze od 60 do 100 kg. Ponieważ wszystkie nasze materace są dwustronne, drugą stronę wybierzmy twardą. Materac zyska jeszcze większą uniwersalność. Strony możemy stosować zamiennie, w zależności od potrzeb i upodobań naszych gości. Materac twardy przeznaczony jest dla osób, których waga przekracza 100 kg. Powierzchnia materaca średnio twardego, która zadba o dobre samopoczucie naszych gości może być wykonana z różnych materiałów. Najpopularniejsze są materace termoelastyczne (z pianki Visco Memory) oraz materace lateksowe. Spośród materacy twardych do wyboru mamy materace z kokosem lub materace z trawą morską. Doskonałym rozwiązaniem może być również zakup materaca nawierzchniowego, który nie tylko chroni materac przed zabrudzeniem i pozwala utrzymać higienę, ale również zmienia twardość powierzchni. Możemy ją zmiękczyć lub utwardzić. Kiedy jeszcze przyda się nam materac wyrównujący?

Nakładka na wersalkę lub sofę

Jeżeli nie dysponujesz dodatkowym pokojem dla gości czasem jedynym wyjściem jest rozłożenie sofy lub wersalki w salonie. Nie zawsze są one na tyle wygodne by zapewnić choć minimum komfortu. W takiej sytuacji dobrze jest zastosować wyrównującą nakładkę. Do wyboru są cztery stopnie twardości. Od miękkiego po bardzo twardy. Nakładki są lekkie, łatwe w przechowywaniu i utrzymaniu w czystości. Materac nawierzchniowy nałożony na wierzch wersalki zniweluje przeszkadzające łączenie, utwardzi lub zmiękczy powierzchnię. To bardzo przydatny produkt, który warto mieć w swoim domu. Ma wiele zastosowań i możemy go wykorzystać na wakacjach (zarówno pod namiotem jak i w hotelu), jako matę do zabawy dla dzieci, może służyć jako zabezpieczenie bazowego materaca (ochroni go przed zabrudzeniem, zniszczeniem i szybkim wyeksploatowaniem). Dzięki suwakowi wszytemu wzdłuż dłuższej i krótszej krawędzi, bezproblemowo zdejmiemy pokrowiec i wypierzemy go. Nakładki bez dodatku warstwy kokosowej możemy zrolować i ukryć w szafie lub bieliźniarce, na nakładkę twardą lub bardzo twardą powinniśmy jednak znaleźć więcej miejsca do przechowywania.

Materac dla gości piankowy

Czasem musimy przenocować pod swoim dachem większą ilość osób. Wszystkie łóżka są już zajęte, więc pojawia się problem. Na szczęście możesz posiadać w domu wygodny materac piankowy. Ułożony na podłodze zagwarantuje odpowiednie podparcie ciała i spokojny sen. Oferowane przez nas materace mają zwiększoną wysokość, są grubsze od standardowych. Ponieważ nie posiadają sprężyn złożenie ich na pół znacznie ułatwia późniejsze przechowywanie. Materac piankowy w przeciwieństwie do dmuchanego nie uszkodzimy zbyt łatwo. Nawet jeżeli coś nam spadnie czy przebiegnie niesforny zwierzak, materac może nam służyć przez długi czas. Ryzyko, że z dmuchanego materaca będzie schodzić powietrze jest duże.

 

Niezależnie od tego, które rozwiązanie wybierzemy (a warto mieć w zanadrzu kilka opcji) najważniejsze by zadbać o komfort gości i sprawić, by miło wspominali pobyt u nas.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024