• Jaki materac dla singla? Pomagamy w wyborze materaca dla śpiących w pojedynkę

2021-02-25 09:45:00 KaszmirowySen.pl
Jaki materac dla singla? Pomagamy w wyborze materaca dla śpiących w pojedynkę

Materac dla singla daje szerokie możliwości wyboru z uwagi na fakt, że liczą się tu potrzeby tylko jednej osoby. Jedynym ograniczającym czynnikiem może być waga użytkownika, która dość jasno sugeruje nam jaka twardość materaca będzie najlepsza. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by wychylić się poza te ramy, jeżeli tylko preferujemy powierzchnię twardszą lub miększą od dedykowanej. Producenci utworzyli jednak tą skalę by nieco ułatwić klientom podjęcie właściwej decyzji. Zwłaszcza laikom, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia.

Jaki rozmiar materaca dla singla

Czym różni się materac osoby śpiącej samotnie od tej, która dzieli łóżko ze swym partnerem? W zasadzie niczym. Różnice mogą wynikać przede wszystkim z wybieranych rozmiarów oraz typu rdzenia materaca (większy wybór mają tutaj single). Jakie rozmiary są więc najpopularniejsze? Standardowo wybierane szerokości to 80, 90, 100 lub 110 cm. Jak łatwo się domyślić, im większy rozmiar materaca tym więcej luzu, swobody i komfortu. Na dużym materacu możemy dowolnie wybierać pozycje i obracać się z boku na bok bez obaw, że wylądujemy na podłodze. Rozmiar materaca dobieramy oczywiście do naszych gabarytów oraz do możliwości metrażowych sypialni.

Jak dobrać materac dla osób śpiących w pojedynkę

Jak w każdym przypadku, tak i w przypadku materaca dla singla wybór konkretnego modelu zależy od kilku czynników. Istotna jest przede wszystkim waga użytkownika, która stanowi wyznacznik twardości materaca. Producenci stosują przeważnie czterostopniową skalę twardości i dzielimy je na:

Niezależnie od tego czy sam wybierasz materac, czy skorzystasz z pomocy konsultanta, na to pytanie dobrze znać odpowiedź. W dużym stopniu ułatwi to wybranie odpowiedniego modelu. Kiedy twardość materaca zostanie określona, możesz przejść do następnego etapu czyli wyboru wkładu wewnętrznego materaca. Wybór jest spory: materace kieszeniowe (materace pocketowe lub materace multipocketowe), materace piankowe (tylko w wersji max) i materace lateksowe (rdzeń z pianki lateksowej o gęstości wynoszącej 60 kg/m3). Każdy z wymienionych typów ma swoje charakterystyczne właściwości, które spełniają określone funkcje. Materace kieszeniowe posiadają sprężyny w kształcie walca, umieszczone w osobnych kieszonkach. Pracują niezależnie, uginają się tylko te, na które działa siła. Gwarantuje to elastyczność punktową materaca i doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Podobnie działają materace piankowe, zarówno z pianki wysokoelastycznej HR jak i lateksowe. Z tym, że te drugie są znacznie bardziej odporne na wygniatanie i duże obciążenia. Materace z wkładem piankowym polecamy głównie dzieciom, lateksowe zapewnią komfort również tym ważącym więcej jak 60 kg. Materace piankowe zapewniają higienę, mają właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. Nie gromadzi się w nim kurz i roztocza. Grzyby i pleśnie nie mają sprzyjającego środowiska do rozwoju.

Ponieważ odczucia każdego z nas są bardzo subiektywne i to co dla jednych będzie oznaczało najwyższy poziom wygody, dla innych może stanowić dużą przeszkodę w odpoczynku, cieszy fakt, że wszystkie nasze materace są dwustronne i możemy wybrać materace o różnym stopniu twardości i różnym wykończeniu, na każdej ze stron.

I tu przechodzimy do ostatniego wyboru, jakim jest warstwa zewnętrzna materaca. W zależności od twardości materac może mieć różne wykończenie. Materac miękki to zawsze materac termoelastyczny z podwójnej pianki Visco Memory, pojedyncza warstwa będzie oznaczała już powierzchnię średnio twardą. Do pozostałych średnio twardych materacy zaliczymy materac wysokoelastyczny, materac lateksowy, materac z pianką profilowaną Visco Memory i materac profilowany. Materace twarde to materace kokosowe lub materace z trawy morskiej. Odporne na wilgoć, wchłaniające jej nadmiar i szybko oddające do otoczenia. Bardzo twardy materac to materac z końskim włosiem oraz podwójną warstwą kokosową.

Myśląc o materacu dla singla mamy przed oczami młodą, energiczną osobę robiącą karierę i korzystającą z wszystkich uroków życia. Samotnie śpią jednak równie często osoby starsze. Jakie materace będą im służyć najlepiej? To również kwestia wagi. Choć należy brać uwagę, że ciało osób starszych jest delikatniejsze, często dokuczają im dolegliwości ze strony kręgosłupa, problemy z krążeniem czy inne bolączki. Może im być również zimno. Surowce, które powinny zagwarantować im wygodę to przede wszystkim pianka lateksowa oraz pianka termoelastyczna Visco Memory. Ta pierwsza jest sprężysta i przewiewna, druga reaguje na temperaturę i nacisk dopasowując się do sylwetki i minimalizując wszelkie uciski.

Materac dla singla

Singiel kupuje materac tylko dla siebie, ma więc możliwość dopasowania materaca pod każdym względem: wielkości, twardości, trwałości oraz wykorzystanych surowców. Nie musi liczyć się z opiniami i potrzebami drugiej osoby czy brać pod uwagę jej preferencji. To daje naprawdę duży komfort i jest ułatwieniem zakupów. Ograniczać może jedynie budżet.

Kupując materac warto zwrócić uwagę również na inne szczegóły, jak na przykład transport. Nasze materace nie są zginane i rolowane na czas transportu. Są przewożone prywatną firmą transportową, ułożone jeden obok drugiego. Nie gniotą się pod swoim ciężarem i nie istnieje ryzyko uszkodzenia formatek kieszeniowych. Dlatego oferujemy na nie aż 30 letnią gwarancję.

Komfortowy sen poprawia jakość naszego życia. Wysypiając się jesteśmy zdrowsi, mamy więcej pozytywnej energii i dopisuje nam humor od samego rana.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024