• Jaki materac do łóżeczka dziecięcego wybrać?

2020-09-04 12:28:00 KaszmirowySen.pl
Jaki materac do łóżeczka dziecięcego wybrać?

Przyszli rodzice oczekując na narodziny potomka, maja czas na to, by odpowiednio się do tego przygotować. Wicie gniazda to jeden z etapów, jaki towarzyszy przyszłym rodzicom, szczególnie pod koniec ciąży. Poza tak przyjemnymi momentami jak kupowanie wyprawki dla dziecka, praniem i prasowaniem maleńkich ubranek, wyborem praktycznego wózka, jest również urządzanie pokoju dla maleństwa. Dobieramy kolor ścian, meble, kupujemy niezbędne sprzęty ułatwiające codzienne czynności przy dziecku (przewijak, fotel do karmienia i bujania, nastrojowe światło). Jak w każdym pokoju najważniejszym jego elementem jest jednak odpowiednie miejsce do spania czyli łóżeczko i dobrze dobrany materac. Wygoda i bezpieczeństwo maluszka to dla każdego rodzica sprawa priorytetowa. Mamy nadzieję, że poniższy artykuł rozjaśni wam nieco różne dostępne opcje materaca dla waszego dziecka.

Materace do łóżeczka

Materace oferowane w naszym sklepie to najwyższej jakości materace kieszeniowe. Jeżeli zastanawiasz się, czy wybór materaca pocketowego dla dziecka to dobry pomysł zapewniamy cię, że tak. Zapoznaj się z budową tego typu materaca, by ze spokojem dokonać właściwego wyboru.

Materace kieszeniowe (pocketowe) zbudowane są ze sprężyn w cylindrycznym kształcie. Sprężyny są umieszczone blisko siebie, w materiałowych kieszonkach, zszytych ze sobą z jednej strony a z drugiej sklejonych. Nie są ze sobą bezpośrednio połączone, pracują więc niezależnie. Ugina się tylko ta sprężyna, na którą wywierany jest nacisk. Dzięki temu materac posiada dużą elastyczność punktową i dopasowuje się perfekcyjnie do wszystkich krzywizn sylwetki, wszelkie ruchy są amortyzowane. Jeżeli na materacu śpią dwie osoby, nie przeszkadzają sobie wzajemnie podczas zmiany pozycji. To szczególnie cenne w przypadku dzieci, które często wiercą się w nocy.

Materace pocetowe posiadają sprężyny w liczbie 262 szt/m2, materace multipocketowe mają ich aż 510 szt/m2. Wśród materacy kieszeniowych wyróżniamy jeszcze wersję lux z podwyższonymi o 5 cm sprężynami oraz wersję mini, gdzie sprężyny zostały skrócone o połowę i wynoszą 6 cm.

To właśnie tego typu materace powinniśmy rozważyć kupując materac do łóżeczka dziecięcego. Starsze dzieci mogą już spać na standardowych wysokościach materacach.

Jaki materacyk do łóżeczka

Materace pocketowe mini gwarantują komfort i wysoką jakość snu. Doskonale dopasowują się do ciała, właściwie podpierając kręgosłup małego dziecka. Są elastyczne i wygodne. Kręgosłup małego dziecka dopiero się kształtuje. Rolą rodziców jest zadbanie o jego prawidłowy kształt. Wszelkie deformacje i skrzywienie odbiją się bardzo niekorzystnie na zdrowiu dziecka, które może później cierpieć z powodu postępującego bólu a także odczuwać dyskomfort psychiczny spowodowany wadą postawy.

Materace do łóżeczka dziecięcego powinny mieć odpowiednią twardość. Niemowlęta powinny spać na materacu średnio twardym, który jest wygodny i jednocześnie bezpieczny. Zbyt miękki materac spowoduje, że dziecko będzie się w materacu zapadać. Utrudni mu to obracanie, spowoduje nienaturalne wygięcie kręgosłupa. Dzieci starsze mogą spać na materacu miękkim, jeżeli ich waga nie przekracza 60 kg.

Pamiętajmy, że dzieci nie tylko śpią w łóżku. Lubią też spędzać w nim czas czytając, przeglądając internet, bawiąc się. Przyjmując w pokoju przyjaciół również często sadzają ich właśnie na łóżku. Trwałość jest tu więc niezwykle istotna. Materac nie może się łatwo wyrabiać.

Z jakiego materiału wykonywane są warstwy zewnętrzne i która z nich będzie najbardziej odpowiednia?

Materace do łóżeczka dziecięcego

Warstwy zewnętrzne to najczęściej różnego rodzaju pianki. Podstawową pianką z jakiej wykonujemy nasze materace do łóżeczka dziecięcego jest pianka wysokoelastyczna HR. Do jej najważniejszych właściwości należą: wysoka sprężystość, zwiększona trwałość i doskonała zdolność dopasowania do sylwetki. Gęstość pianki HR wynosi 35 kg/m3. Ma pęcherzykowatą strukturę gwarantującą dobrą wentylację, jest przewiewna. Ma właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. Pianka nie wchłania bowiem kurzu, bakterii, roztoczy. Sama pianka również nie uczula. Jest nawet do 45 % trwalsza od pozostałych pianek.

Materacyk do łóżeczka może być również wykonany z lateksu. To luksusowy materiał, odznaczający się wyjątkową sprężystością. Jest trwały i odporny na odkształcenia. Dzięki licznym mikrokanalikom doskonale wentyluje materac, zapobiega nadmiernemu poceniu, a jego zdolność dopasowania do sylwetki jest dodatkowo zwiększona. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, z pewnością docenią wygodną i otulającą ciało piankę termoelastyczną visco memory. Dopasowuje się ona do ciała pod wpływem działania temperatury i nacisku. Im wyższą temperaturę osiągnie tym łatwiej dopasuje się do ciała dzięki swojej plastyczności. Pianka termoelastyczna visco memory zapewnia idealne odwzorowanie sylwetki, wszelki ucisk na partie ciała zostaje wyeliminowany. Krążenie krwi jest usprawnione, a komórki ciała dotlenione. Kończyny nie drętwieją. Ciało dziecka jest odprężone i zrelaksowane. Bez żadnych napięć i bóli. Dobre właściwości posiada również pianka moletowana, która dzięki licznym nacięciom zyskuje zdolność lepszego dopasowania do sylwetki. Charakterystyczne wypustki i wgłębienia dają efekt mikromasażu, stymulując krążenie krwi. Pianka moletowana ma 3 cm grubości, posiada siedem stref o różnej twardości.

Warstwy utwardzające takie jak kokos lub trawa morska (stosowane w materacach twardych H3) powinniśmy rozważać tylko w przypadku dzieci starszych, o wysokiej wadze, preferujących twarde powierzchnie lub gdy im takie zalecono, na przykład ze względów zdrowotnych.

Materac do łóżeczka dziecięcego

Materac do łóżeczka to jedna sprawa. Równie istotny jest pokrowiec. Nasze pokrowce wykonane są z wełny kóz kaszmirskich, ręcznie wyczesywanych. Są wyjątkowo miękkie i przyjemne w dotyku. Gramatura 450 g/m2 zapewnia im niezwykłą grubość i mięsistość. Jest przepikowany laserowo i dodatkowo wzmocniony siatką wentylującą 3D. Jest więc przewiewny. Pokrowiec można bezproblemowo zdjąć dzięki wszytemu suwakowi i wyprać. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu wytycznych producenta dotyczących prania, jak temperatura czy rodzaj środków piorących (środki wybielające oraz płyny zmiękczające nie powinny być stosowane).

Doskonałym rozwiązaniem zastosowanym w naszych materacach jest wykorzystanie pod pokrowcem po jednej stronie włókna klimatyzującego, a po drugiej owczej wełny. Dzięki temu możemy wybrać chłodniejszą, przewiewną stronę latem ( z włóknem) a cieplejszą, ogrzewającą zimą ( z wełną).

Jaki materac do łóżeczka

Wygodny materac odgrywa ważną rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu. W czasie snu organizm się regeneruje. Wszelkie zaburzenia snu odbijają się niekorzystnie na zdrowiu i samopoczuciu. Małe dzieci są w ciągu dnia senne i marudne, starsze nie potrafią się skupić na wykonywanej czynności niezależnie czy jest to nauka czy zabawa. Są nerwowe i płaczliwe. Mogą tracić apetyt. Jeżeli takie czynniki jak stres, choroba zostaną odrzucone, warto upewnić się czy powierzchnia, na której śpi dziecko nie powoduje dyskomfortu.

Wybranie właściwych parametrów, którymi powinien cechować się dobry materac do łóżeczka może być trudne dla osoby, która na co dzień nie ma z tym do czynienia. Mnóstwo fachowych pojęć, rozeznanie w materiałach, a wreszcie świadomość jakie cechy powinien mieć model materaca dla konkretnego użytkownika, sprawia większości spore problemy. Wychodząc naszym klientom naprzeciw oferujemy pomoc doświadczonych konsultantów. Udzielą pomocnych informacji, odpowiedzą na państwa pytania lub dobiorą konkretny model, który spełni wszystkie oczekiwania. Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu 577 777 361. Zachęcamy do kontaktu.

Produkcja i dostawa materacy do łóżeczek dziecięcych

Nasze materace produkujemy dopiero po złożeniu zamówienia. Nie są więc miesiącami przechowywane w magazynie. Materace produkujemy w ciągu trzech dni roboczych. Transportujemy je na płasko, prywatną firmą przewozową, która ma na dostarczenie produktu siedem dni. Materace są ułożone w pozycji bocznej, więc nie gniotą się pod własnym ciężarem. Materace nie są zginane i rolowane. Nie istnieje więc ryzyko uszkodzenia tak ważnego elementu jak wkład wewnętrzny sprężynowy. Informujemy klienta o przekazaniu materaca przewoźnikowi. Następnie on kontaktuje się z odbiorcą w celu potwierdzenia dostawy w danym dniu, o orientacyjnej godzinie. Klient ma więc możliwość ułożenia planu dnia tak, aby bez problemu odebrać materac.

Gwarantujemy otrzymanie pełnowartościowego produktu.

Dajemy naszym klientom możliwość przetestowania materaca, sprawdzenia czy został właściwie dobrany pod kątem twardości powierzchni, czy zapewni nam odpowiedni komfort oraz oceny jego jakości. Jeżeli z jakichś względów nie będzie spełniał Państwa oczekiwań akceptujemy zwroty. Można zwrócić materac do 30 dni, upewnijmy się jednak, że nie nosi śladów użytkowania, nie jest pobrudzony lub uszkodzony. Dlatego bardzo istotne jest odpowiednie zabezpieczenie go na czas transportu. Zawsze chętnie służymy poradą.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.05.2024