• Jaki materac do łóżka małżeńskiego – pojedynczy czy podwójny?

2021-01-18 08:09:00 KaszmirowySen.pl
Jaki materac do łóżka małżeńskiego – pojedynczy czy podwójny?

Relaksujący sen po ciężkim dniu to podstawa zdrowia, aktywnego funkcjonowania oraz pozytywnego nastroju. Istnieje wiele czynników mających wpływ na jego jakość. Mogą to być zarówno czynniki wewnętrzne jak stres czy choroby, jak i zewnętrzne: hałas, złe nawyki, niewygodny materac. Zdarza się i tak, że to przez drugą osobę mamy problem z zaśnięciem lub nasz sen jest płytki i przerywany. Zastanawiasz się jak to możliwe? Nie chodzi nam tu wcale o skrywane - lub wręcz przeciwnie - urazy, lecz o źle dobraną powierzchnię spania. Zbyt mały rozmiar materaca, twardość dobrana do jednej osoby (z pominięciem potrzeb i upodobań tej drugiej) to wszystko negatywnie wpływa na sen. Jakie rozwiązanie zastosować by i jedna i druga osoba były zadowolone i nie musiały rezygnować z wzajemnej bliskości?

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest zakup dwóch oddzielnych materacy do jednego łóżka. Materace dobierane są indywidualnie do użytkownika a personalizacja powierzchni spania sprawia, że każdy otrzymuje produkt gwarantujący niesamowity komfort. Jednocześnie partner jest na tyle blisko, że wciąż czujemy silną zażyłość i więź.

Łóżko małżeńskie z materacem

Jeżeli partnerzy mają zbliżoną wagę i mieszczą się w jednym przedziale wagowym, swobodnie mogą wybrać jeden wspólny materac i z pewnością będą się na nim czuć komfortowo. Twardość materaca dobieramy według czterostopniowej skali:

Niezależnie od tego czy szukasz materaca pojedynczego czy dla pary, czeka Cię wybór typu materaca ze względu na wkład wewnętrzny. W sklepie Kaszmirowysen.pl posiadamy materace piankowe (z pianki wysokoelastycznej HR), materace kieszeniowe i materace lateksowe (z rdzenia wykonanego z 16 cm wysokości pianki lateksowej). Materace piankowe są miękkie, wygodne i dopasowują się do sylwetki. Podpierają ją równomiernie na całej długości. Mają jednak ograniczoną odporność na wypracowanie, dlatego polecamy je raczej dzieciom oraz osobom lekkim. Miłośnikom piankowych wkładów, ważącym więcej jak 60 kg polecamy zakup materaca lateksowego. Dzięki bardzo dużej gęstości wynoszącej 60 kg/m3 są odporne na duże ciężary, szybko wracają do pierwotnej formy, są sprężyste i trwałe. Materace z rdzeniem lateksowym zapewniają bardzo wysoki komfort i sprawdzą się zarówno w materacach pojedynczych jak i dla dwóch osób. Trzecim typem - bardzo popularnym, będącym kompromisem pomiędzy trwałością i ceną jest wkład kieszeniowy. Charakteryzuje się cylindrycznymi sprężynami, umieszczonymi w materiałowych kieszonkach. Sprężyny pracują niezależnie od siebie gwarantując dużą elastyczność punktową. Podpierają ciało i kręgosłup równie dobrze jak materace piankowe, są jednak znacznie trwalsze i utrzymują nawet bardzo duże ciężary. Materace kieszeniowe dzielimy na pocketowe oraz multipocketowe. Różnią się ilością sprężyn, wynoszącą kolejno 262 szt/m2 oraz 510 szt/m2. Ilość sprężyn wpływa na sztywność i twardość materaca. Wersja multipocketowa jest sztywniejsza i twardsza w odczuciu. Materace pocketowe (kieszeniowe) różnią się również wysokością. Standardowe mają sprężyny o wysokości 12 cm, wersja mini posiada sprężyny skrócone o 6 cm a lux – wydłużone o 5 cm. Dopasowanie wysokości nie jest więc problemem.

Kupując jeden wspólny materac dla pary przestrzegajmy kilku podstawowych zasad. Jeżeli partnerzy różnią się wagą, dobierajmy twardość materaca do ciężaru osoby ważącej więcej, by maksymalnie wydłużyć trwałość i użyteczność produktu. Warto wybrać materac dwustronny o dwóch różnych twardościach, które możemy stosować naprzemiennie. Obracanie materaca również wpływa na jego żywotność. Poza tym mamy możliwość przetestowania dwóch różnych twardości jeżeli nie jesteśmy w 100% przekonani do tej wybranej.

Łoże małżeńskie z materacem

Zdarza się, że wymagania partnerów co do typu powierzchni są tak odmienne, że najlepszym wyjściem jest kupienie dwóch osobnych materacy i umieszczenie ich w jednej ramie łóżka. Przeszkodą w posiadaniu jednego materaca może być również spora różnica wagi pomiędzy partnerami. Dwa mniejsze materace pozwalają cieszyć się oczekiwanym komfortem snu i jednej i drugiej osoby, gwarantują przespane noce przekładające się na zdrowie i doskonałe samopoczucie. W takiej sytuacji każda z osób dobiera materac do swojej wagi, upodobań i oczekiwań. Jedynym warunkiem koniecznym do spełnienia jest jednakowa wysokość materacy. Różnica w ich wysokości powodowałaby duży dyskomfort w łóżku. Nie tylko twardość i typ rdzenia wpływają na odczuwany poziom komfortu. Bardzo duże znaczenie ma również rodzaj surowca, z którego wykonana jest warstwa zewnętrzna i który nadaje jej odpowiednią twardość. Poszczególne surowce mają często zupełnie odmienne cechy. Z czego wykonane są poszczególne warstwy i czym się charakteryzują? Materac miękki wykonany jest z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej Visco Memory. Pianka dopasowuje się do ciała pod wpływem jego ciepła. Im wyższą temperaturę osiąga tym bardziej miękka się staje. Dzięki dużej plastyczności dopasowuje się do krzywizn ciała pod wpływem nacisku. Pianka Visco memory delikatnie otula ciało, które się w niej zapada. Ogrzana oddaje ciepło, przypadnie więc do gustu osobom, które łatwo w nocy marzną. Dla tych, którzy wolą materiał o chłodnym odczuciu, przewiewny, ograniczający potliwość polecamy lateks. Materace średnio twarde mogą mieć pojedynczą warstwę pianki Visco, lateks, piankę wysokoelastyczną HR lub pianki profilowane. Profilowane czyli nacinane w specyficzny sposób, zwiększających ich zdolność dopasowania do ciała, posiadające liczne wypustki i wgłębienia delikatnie masujące ciało. W materacach twardych wykorzystywana jest warstwa kokosowa lub z trawy morskiej a w bardzo twardych podwójna warstwa kokosowa i końskie włosie. Materace kokosowe i materace z trawy morskiej mają bardzo zbliżone cechy.

Łóżka małżeńskie z materacem

Materac podwójny może mieć naprawdę spore gabaryty i przy zakupie powinniśmy wziąć pod uwagę również wniesienie go do domu czy mieszkania. Dwa mniejsze materace znacznie ułatwiają sprawę. Jet to więc kolejny czynnik, który może mieć wpływ na podjętą decyzję.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024