• Łóżko czy kanapa – co wybrać?

2021-10-25 07:45:00 KaszmirowySen.pl
Łóżko czy kanapa – co wybrać?

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz... Choć znaczenie tego powiedzenia jest symboliczne to możemy je potraktować również dosłownie. Jeżeli stworzymy sobie komfortowe warunki wypoczynku, z pewnością poprawimy jakość snu. Jesteś na etapie urządzania mieszkania lub jego ponownej aranżacji? Dowiedz się więcej o plusach i minusach posiadania tradycyjnego łóżka lub rozkładanej kanapy.

Dlaczego niektórzy wybierają rozkładaną kanapę?

Zastanawiasz się, czym kierują się osoby wybierające kanapę zamiast tradycyjnego łóżka? Najczęstszym powodem jest niewielkie mieszkanie. Posiadając kawalerkę lub mały metraż zdarza się, że salon pełni nie tylko przewidzianą dla niego rolę, lecz w nocy staje się również sypialnią. Wyposażenie go w typowe łóżko jest mało praktyczne, niefunkcjonalne i nieestetyczne. Dużo lepszym rozwiązaniem jest rozkładana kanapa. Na jej budowę składają się skrzynia, siedzisko i oparcie połączone trwałym mechanizmem. Kanapa powinna być trwała i wykonana z odpornych na eksploatację surowców, ponieważ będzie użytkowana intensywnie i za dnia i w nocy. Musi się także elegancko prezentować, w końcu to również element reprezentacyjny salonu. Łatwa w czyszczeniu tapicerka to kolejny element, na który warto zwrócić uwagę. Miejsce do spania powinno być czyste i higieniczne a zdarza się, że na kanapie jemy przekąski, wraz z nami przesiaduje na niej ukochany zwierzak. Mimo funkcjonalności, różnorodności modeli, wielkości i kolorów kanapa ma także swoje wady, o których powinniśmy wspomnieć. Największą jest brak możliwości wymiany wypełnienia sofy. Już na samym początku musimy być pewni wyboru. Jeżeli preferujemy miękką, zapadającą się powierzchnię, która przyjemnie nas otuli wybierzmy kanapę z miękką pianką (musimy się jednak liczyć z jej mniejszą trwałością i mniej estetycznym wyglądem). Osoby starsze wybiorą raczej trwałą i sztywną konstrukcję sprężynową, z której lepiej będzie wstać. Sen na twardszej powierzchni dla większości jest również bardziej komfortowy od tej miękkiej. Jednak nawet najwyższej jakości kanapa nie jest w stanie konkurować z łóżkiem i materacem.

Komfortowe łóżko z wygodnym materacem

Ciężko przebić walory własnego łóżka. Sypialnia z przestronnym, dopasowanym stylistycznie i wysokiej jakości łóżkiem gwarantuje satysfakcjonujący wypoczynek. Urządzając sypialnie aranżujemy ją według własnego gustu, dopracowując nawet najmniejszy szczegół. Łóżko to jeden z najważniejszych elementów sypialni. Do wyboru ramy drewniane, metalowe, w stylu skandynawskim, romantycznym, wiejskim lub minimalistycznym. Do tego świeża i piękna pościel...i sen w takiej sypialni jest czystą przyjemnością. Największe znaczenie ma jednak wybór odpowiedniego materaca. Dobieramy go do indywidualnych preferencji użytkownika a wybór powierzchni jest znacznie większy niż ma to miejsce w przypadku kanapy. Materace są przeważnie dwustronne i naprzemienne użytkowanie znacznie wydłuża ich żywotność. Możemy zaoferować zarówno materace miękkie, średnio twarde, twarde jak i materace bardzo twarde, ze względu na rdzeń dzielimy je na materace piankowe, materace lateksowe oraz materace pocketowe. Klienci mają wybór pomiędzy materacem kokosowym, materacem termoelastycznym, materacem z końskim włosiem i innymi. Mimo, iż skupiliśmy się wyłącznie na zaletach tradycyjnych łóżek mają one także swoje wady. Przede wszystkim nie ma możliwości zmniejszenia ich gabarytów w ciągu dnia i w malej, ciasnej sypialni może to utrudniać funkcjonowanie. Jeszcze trudniej może być w przypadku kawalerki. Wówczas pozostaje nam jedynie przykryć łóżko narzutą.

Na szczęście te dwa powyższe rozwiązania (łóżko oraz rozkładana kanapa) dają nam wystarczające możliwości do optymalnego zaaranżowania przestrzeni. To, które z nich wybrać należy do wielkości mieszkania, oczekiwanej funkcjonalności oraz wygody. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto rozważyć wszystkie argumenty.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024