Pianka termoelastyczna visco memory dzięki swoim niezwykłym cechom jest znana na całym świecie, a materace posiadające tę warstwę w swojej budowie zagościły w milionach domów. Materace z pianką visco są bardzo wygodne, zapewniają maksymalny relaks i odprężenie. Otulają ciało, rozluźniają. Napięcie mięśni znika, kręgosłup jest odciążony i doskonale podparty. Zesztywnienie karku mija. Osoby, które od lat cierpiały z powodu dolegliwości kostno-stawowych odzyskują wigor i energię.

Pianka Memory

Pianka viscoelastic, dzięki temu że podpiera każdy centymetr ciała, niweluje wszelkie uciski. Krew krąży szybciej, dociera swobodnie do kończyn minimalizując ryzyko ich drętwienia czy ograniczonego czucia. Stąd zastosowanie tej pianki w materacach ortopedycznych i materacach służącym osobom przewlekle chorym, stale leżącym. Zapobiega bowiem odleżynom.

Pianka memory jest bardzo plastycznym materiałem. Dopasowuje się do ciała pod wpływem działania temperatury i nacisku. Początkowo sztywna i twarda, w miarę nabierania temperatury mięknie tworząc odlew naszego ciała. Charakteryzuje się wysoką elastycznością punktową. Dopasowuje się do wszystkich krzywizn ciała.

Budowa pianki termoelastycznej ma otwartą przewiewną strukturę, która pozwala na odparowanie wilgoci. Groźne dla zdrowia mikroorganizmy nie namnażają się, ponieważ nie odnajdują w niej środowiska sprzyjającego rozwojowi. Wkład jest więc bezpieczny dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie.

Materac z pianką visco wpływa pozytywnie na komfort snu i jakość naszego życia. W porównaniu do materaca z lateksem jest lekki, więc bez problemu można go przewrócić na drugą stronę czy unieść w celu zdjęcia pokrowca.

Pianka Viscoelastic

Pianka memory występuje również w wersji moletowanej. Jest charakterystycznie nacinana, dzięki czemu zyskuje aż siedem stref twardości. Ma liczne wypustki i wgłębienia, pełniące funkcję mikromasażu poprawiającego krążenie krwi. Nacięcia zmiękczają lub utwardzają powierzchnię, dzięki temu jest ona lepiej dopasowana do sylwetki.

Oferujemy Państwu materace kieszeniowe z warstwą pianki memory oraz poduszki ortopedyczne.

Materace kieszeniowe posiadają wkład wykonany z cylindrycznych sprężyn, umieszczonych w zeszytych ze sobą materiałowych kieszonkach. Pracują niezależnie, dając wiele elastycznych punktów podparcia. Występują w liczbie 262 szt/m2 w standardowej wersji oraz w liczbie 510 szt/m2 w wersji multipocketowej. Wyróżniamy jeszcze materace w wersji lux- ze sprężynami wydłużonymi o 5 cm oraz mini - ze skróconymi o 6 cm.

Materace pocketowe występują w pięciu twardościach: obustronnie średnio twarde (H2), średnio twarde/twarde (H2/H3), średnio twarde/bardzo twarde (H2/H4), miękkie/średnio twarde (H1/H2) oraz jeden model miękki/twardy (H1/H3).

Materace średnio twarde z obu stron (H2):

 • materac Divali (pianka wysokoelastyczna Hr + Pianka Visco)
 • materac Wati (pianka wysokoelastyczna Hr + Pianka Visco + mata lateksowa)
 • materac Irma (pianka wysokoelastyczna Hr + Pianka Visco + mata lateksowa + pianka profilowana)
 • materac Jaśmin (pianka wysokoelastyczna Hr + Pianka Visco + podwójna warstwa lateksowa)

Modele średnio twarde/twarde:

 • materac Hinti (pianka wysokoelastyczna Hr + Pianka Visco + mata kokosowa)
 • materac Aisza (pianka wysokoelastyczna Hr + Pianka Visco + mata lateksowa + mata kokosowa)

Modele średnio twarde/bardzo twarde:

 • materac Anisa (pianka wysokoelastyczna Hr + Pianka Visco + mata podwójnego kokosu)
 • materac Mila (pianka wysokoelastyczna Hr + Pianka Visco + mata podwójnego kokosu i końskiego włosia)
 • materac Asoka (pianka wysokoelastyczna Hr + Pianka Visco + mata podwójnego kokosu i końskiego włosia)

Materace miękkie/średnio twarde:

 • materac Rima (pianka wysokoelastyczna Hr + 2x Pianka Visco)
 • materac Kano (pianka wysokoelastyczna Hr + 2x Pianka Visco + mata lateksowa)

Model miękki/twardy

 • materac Marti (pianka wysokoelastyczna Hr + Pianka Visco + mata kokosowa)
Nowością w naszej oferte są materace z profilowaną pianką Visco Memory - wszystkie powyższe materace nie licząc materacy z jedną stroną miękką występują w wersji z profilowaną pianką Visco - w tytule posiadają słowa Visco Molet.

Materace nawierzchniowe zwane również nakładkami i toperami mają szerokie zastosowanie. W zależności od potrzeb mogą utwardzić lub zmiękczyć powierzchnie. Wyrównują niewielkie wgłębienia. Lekkie i łatwe w przechowywaniu możesz zabrać wszędzie ze sobą. Nakładki z pianką visco memory mogą mieć twardość H2 (średnio twarde) lub H1 (miękkie). W przypadku tych pierwszych stosujemy pojedynczą warstwę pianki viscoelastic, w przypadku tych drugich warstwę podwójną. Obie nakładki mają wysokość 5 cm. Umilą nam sen na każdej powierzchni.

Poduszki ortopedyczne z Visco

Poduszki ortopedyczne wykonane są w całości z pianki termoplastycznej visco memory. Polecamy je osobom cierpiącym na bóle głowy, bezsenność oraz z problemami zwyrodnieniowymi karku, u których występuje jego sztywność i bolesność. Pianka jest przewiewna, dobrze wentylowana dzięki tak zwanym otwartym komórkom. Wilgoć jest dobrze odprowadzana, co wpływa na zwiększenie komfortu. Poduszka ma zdejmowany pokrowiec, który można prac. Ułatwia to utrzymanie jej w czystości.

Wszystkie dostępne u nas produkty posiadają kaszmirowy pokrowiec. Wykonany z wełny z kóz kaszmirskich, ręcznie wyczesywanych. Jest gruby (gramatura 450g/m2), mięsisty i puszysty. Delikatny i miękki w dotyku. Przewiewny, dodatkowo wzmocniony siatką wentylującą 3D. Pokrowiec jest pikowany laserowo, dzięki temu bez problemu zmieścimy go w pralce. Zdjęcie z materaca ułatwi wszyty suwak w kształcie litery „L”.

Komfortowa pianka visco memory użyta w materacach miękkich i średnio twardych, w połączeniu z miękkim i ekskluzywnym pokrowcem kaszmirowym to idealne połączenie, które umili i uprzyjemni nam sen.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga:
- Pianka Visco czy lateks?
- Jaki materac kupić dla dwóch osób?
- Czym jest pianka wysokoelastyczna HR?