• Materac dla studenta – jak wybrać właściwy?

2021-03-31 07:36:00 KaszmirowySen.pl
Materac dla studenta – jak wybrać właściwy?

Materac dla studenta powinien gwarantować mu wygodny sen, powinien być trwały i praktyczny, a idealnie byłoby gdyby mieścił się w budżecie. Ponieważ ten ostatni jest zależny od wielu czynników, rynek materacy oferuje sporo opcji na każdą kieszeń.

Czym kierować się przy wyborze materaca dla studenta

Wybór odpowiedniego modelu materaca powinniśmy uzależnić od naszych potrzeb i możliwości. Czasem niezbędny jest zakup nowego produktu a czasem wystarczy zaopatrzyć się w dodatkową warstwę jaką może stanowić materac nawierzchniowy. Wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujemy oraz czego oczekujemy od produktu. Osoby lekkie mają więcej możliwości niż te cięższe. Mogą pozwolić sobie na zakup wszystkich typów materacy dostępnych w naszym asortymencie:

 • materaca piankowego (z pianki HR )
 • materaca piankowego ( z rdzeniem lateksowym o wysokości 16 cm)
 • materaca kieszeniowego pocket (z ilością sprężyn wynoszącą 262 szt/m2)
 • materaca kieszeniowego multipocket (ilość sprężyn 510 szt/m2)

Osoby cięższe powinny raczej zrezygnować z materaca piankowego z rdzeniem z pianki HR na rzecz materaca z rdzeniem lateksowym, który jest odporny nawet na duże obciążenia.

Kiedy zdecydujemy o typie materaca musimy dostosować stopień jego twardości do naszej wagi. I tutaj również producenci wychodzą z pomocną dłonią do klienta dzieląc materace według czterostopniowej skali twardości, do których przypisano konkretne przedziały wagowe:

Ostatnia decyzja dotyczyć będzie surowców, z których wykonane będą warstwy zewnętrzne materaca. W ofercie spotkamy takie kategorie jak:

 • materace lateksowe – lateks to trwały, sprężysty, nie ulegający wypracowaniu surowiec, o gęstości wynoszącej 60 kg/m3. Jest odporny na duże ciężary. Dzięki licznym mikro otworom jest przewiewny, nie gromadzi się w jego wnętrzu wilgoć a dobra wentylacja sprawia, że ciało się mniej poci. Jest antyalergiczny i antygrzybiczny.
 • materace kokosowe – warstwa kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna są sztywne, mocne, a warstwa dzięki lateksowaniu zyskuje dodatkową odporność na wilgoć. Warstwa jest przewiewna i nie namnażają się w niej szkodliwe drobnoustroje, nie uczula.
 • materace profilowane – profilowanie to laserowe nacinanie pianki, w warstwie widoczne są liczne wypustki i wgłębienia, ułatwiające dopasowanie materaca do kształtu sylwetki. Nacięcia sprawiają, że warstwa jest dobrze wentylowana.
 • materace z trawą morską – warstwa jest odporna na wilgoć. Jest wykonana z różnych gatunków alg rosnących na nadmorskich wybrzeżach. Warstwa usztywnia i utwardza powierzchnię.
 • materace z końskim włosiem – warstwa wykonana jest z grzywy lub końskiego ogona. Ma właściwości higroskopijne, czyli wchłonięty nadmiar wilgoci szybko odparowuje do otoczenia. Końskie włosie nie uczula, gdyż jest poddane procesowi oczyszczania z wszystkich biokomponentów.
 • materace termoelastyczne – wykonane są z pianki termoelastycznej Visco Memory. Pianka reaguje na temperaturę i nacisk. Początkowo dość twarda, po ogrzaniu przez ciało mięknie i dopasowuje się do kształtu sylwetki pod jej naporem. Pianka termoelastyczna doskonale podpiera kręgosłup, zmniejsza ucisk na naczynia krwionośne sprawiając, że krew lepiej krąży, nie drętwieją kończyny.
 • materace z profilowaną pianką Visco Memory – laserowo nacinana pianka, z wypustkami i wgłębieniami, reaguje na temperaturę i nacisk, pod wpływem ciepła mięknie i dopasowuje się do sylwetki. Moletowanie dodatkowo ją wentyluje i ułatwia dopasowanie się do sylwetki.

Jaki materac dla studenta

Wiemy, że jednym z głównych powodów ograniczających wybór materaca jest budżet. Ponieważ zależy nam na tym, by trafić w gusta i potrzeby wszystkich klientów, proponujemy różne rozwiązania. Zamiast materaca z rdzeniem lateksowym możemy zaproponować piankę wysokoelastyczną HR. Młody student może również wybrać podstawowy model z konstrukcją pocketową zamiast najdroższej wersji multipocketowej z lateksem. Czasem jedynym wyjściem i wcale nie najgorszym jest materac nawierzchniowy, który w wyraźnym stopniu poprawi jakość i komfort powierzchni, którą posiadamy. Na dodatek możemy go ze sobą wszędzie zabrać. Te nakładki bez dodatku kokosu lub trawy morskiej możemy zwinąć w rulon. Zmiana pokoju w akademiku czy mieszkania nie będzie problemem.

Często spotykanym rozwiązaniem jest również materac ułożony bezpośrednio na podłodze. W ciasnym pomieszczeniu jest to praktyczne rozwiązanie. Rano możemy taki materac oprzeć o ścianę i zyskamy dodatkową przestrzeń do swobodnego funkcjonowania. Niezależnie od podjętej decyzji pamiętajmy, że sen jest ważną potrzebą fizjologiczną organizmu i powinniśmy dbać o jego dobrą jakość i regularność. Choć studenckie życie rządzi się swoimi prawami właściwa regeneracja wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie, skupienie i rozwój. Łatwiej przyswoimy wiedzę, będziemy mieć więcej energii oraz znacznie lepszy nastrój.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.05.2024