• Sen a odchudzanie: czy sen może wpływać na efektywność odchudzania?

2020-11-26 08:15:00 KaszmirowySen.pl
Sen a odchudzanie: czy sen może wpływać na efektywność odchudzania?

Odchudzanie powinno być procesem, do którego powinniśmy się odpowiednio przygotować. Obmyślenie odpowiedniego planu działania pozwala nam się zorganizować i osiągnąć efektywne wyniki szybciej i prościej. Układamy dobrze zbilansowaną dietę, podejmujemy aktywność fizyczną, ograniczamy niezdrowe przekąski. Niektórzy wspomagają się również zabiegami w salonach kosmetycznych jak masaże, liposukcja, laser, kremy wyszczuplające i ujędrniające. Jest jeszcze coś czego większość z nas się nie spodziewa. To wpływ snu na nasz organizm i jego pomoc w walce z nadprogramowymi kilogramami.

Sen a odchudzanie

Coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę z tego jak ważną rolę pełni w naszym życiu sen. Pozwala nam się zregenerować, utrzymuje organizm w zdrowej kondycji fizycznej i psychicznej. Jego niedostateczna ilość odbija się bardzo niekorzystnie na naszym samopoczuciu i funkcjonowaniu. Przy ciągłym, chronicznym niedosypianiu nasze organy zaczynają się buntować. Mogą dokuczać nam bóle głowy, zaburzenia rytmu serca, cukrzyca. Stajemy się nerwowi, słabnie pamięć i zdolność uczenia się, brakuje nam skupienia. A co wspólnego ma sen z utrzymaniem prawidłowej masy ciała?

Prawidłowa ilość snu to 6 – 10 godzin na dobę. Jego konkretna długość powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb organizmu. Część z nas wypocznie po siedmiu godzinach, a część będzie potrzebować ich dziewięć i dopiero wtedy się zregeneruje. Zabieganie, brak czasu na wszystko, zarywanie nocy sprawiają, że wielu z nas regularnie nie dosypia. Zaburzone zostaje wydzielanie hormonów takich jak testosteron, insulina oraz mniej znane laikom grelina oraz leptyna. Każdy z wymienionych hormonów wpływa na naszą wagę i ma bardzo duży wpływ na proces odchudzania.

Testosteron czyli hormon stresu (wytwarzany w zwiększonej ilości przez stresogenny wpływ braku snu) zaburza produkcję insuliny, czyli hormonu odpowiedzialnego za metabolizm głównie węglowodanów, lecz również białek i tłuszczów.

Leptyna i grelina to hormony sytości i apetytu. Brak snu powoduje, że grelina produkowana jest w większej ilości i przez to mamy zwiększony apetyt oraz chęć na niezdrowe przekąski.

Odchudzanie a sen

W jaki jeszcze sposób krótszy sen wpływa na naszą wagę? Śpiąc krócej spożywamy więcej kalorii a niestety nie poruszamy się więcej (co może wynikać z przemęczenia). Pochłanianie większej ilości kalorii powoduje, że choć bardzo nie chcemy nasza waga wyraźnie się zwiększa. Jak więc wynika z przedstawionych faktów, śpiąc odpowiednią ilość godzin nie tylko poprawiamy kondycję naszego organizmu, ale pomagamy mu w utrzymaniu prawidłowej wagi.

By sen był efektywny warto zadbać o odpowiednie warunki w sypialni. Do najistotniejszych czynników należą:

  • dostęp świeżego powietrza poprzez częste wietrzenie sypialni i utrzymanie optymalnej temperatury wynoszącej około 18-20 °C
  • wyciszenie i zaciemnienie sypialni
  • regularna zmiana pościeli
  • wygodny i dobrze dopasowany materac
  • Wygodny materac to podstawa zdrowego snu

Odpowiedni materac to produkt, który sprawi, że przebywanie w łóżku kojarzyć się nam będzie jedynie z przyjemnością. Źle dobrany może skutecznie uniemożliwić nam wypoczynek. Na jakie czynniki powinniśmy zwrócić uwagę kupując materac?

Pożądaną cechą każdego materaca jest niewątpliwie jego trwałość, wykonanie z wysokiej jakości materiałów, staranne wykonanie. To wszystko posiadają materace dwustronne oferowane w sklepie Kaszmirowysen.pl.

Wszystkie produkowane przez nas materace posiadają bardzo trwałe i wygodne wkłady kieszeniowe. Wkład kieszeniowy wykonany jest ze sprężyn w kształcie walca. Sprężyny umieszczone są w materiałowych kieszonkach. Nie są ze sobą połączone więc pracują niezależnie. Uginają się tylko w miejscu nacisku. Cechują się więc dużą elastycznością punktową. Dobrze podpierają ciało, dopasowują się do jego kształtów.

Warstwy zewnętrzne to atestowane surowce takie jak pianka lateksowa, pianka wysokoelastyczna HR, pianka moletowana, pianka termoelastyczna visco memory. Są to materiały stosowane w materacach miękkich oraz materacach średnio twardych. Wśród materacy twardych wyróżniamy materace kokosowe i materace z trawy morskiej. Materac bardzo twardy posiada w swojej budowie podwójną warstwę kokosa i do wyboru dodatek końskiego włosia.

Materace posiadają wysokiej jakości kaszmirowy pokrowiec, uszyty z wełny kóz kaszmirskich, ręcznie wyczesywanych. Pokrowiec ma wszytą siatkę wentylującą 3D, zwiększającą przepuszczalność powietrza i jego trwałość. Pokrowiec jest gruby i bardzo przyjemny dla ciała. Mięsisty i delikatny. Posiada suwak w kształcie litery „L” ułatwiający jego pranie.

 

Dbając o odpowiednie warunki snu i jego dobrą jakość poprawiamy kondycję naszego organizmu. Działając kompleksowo mamy znacznie większe szanse na uzyskanie zamierzonego efektu, na osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 22.04.2024