Jak zapewnić sobie wygodny sen? Przede wszystkim musisz zadbać o to, by powierzchnia na której śpisz zapewniała odpowiedni komfort. Tylko w jaki sposób dobrać właściwe parametry? Podstawowym kryterium wyboru powinna być twardość materaca. Dobierzesz ją według swojej wagi. A co sprawia, że dany materac zaliczamy do kategorii twardej lub miękkiej? To zależy od zastosowanych materiałów, które stanowią wierzchnią warstwę materaca.

Tytułowa pianka profilowana visco memory to warstwa, która kieruje materac do kategorii średnio twardej czyli dla osób, których waga mieści się w przedziale 60-100 kg. Ma wiele niezwykłych właściwości. Dzięki specyficznemu nacinaniu posiada aż 7 stref twardości, które pozwalają podpierać ciało we właściwy sposób we wszystkich miejscach. Zarówno tych, gdzie napór ciała jest większy jak ramiona czy biodra ( w tym miejscu pianka jest twardsza), jak i tych gdzie podłoże powinno być raczej miękkie (głowa, brzuch, nogi). Właściwe podparcie niweluje ucisk na naczynia krwionośne, zwiększając przepływ krwi. Komórki są lepiej dotlenione i odżywione. Mamy więcej energii a umysł pracuje sprawniej. Liczne wgłębienia i wypustki zapewniają delikatny mikromasaż, który również stymuluje układ krwionośny i dodatkowo relaksuje i odpręża ciało. Są jednak na tyle dyskretne i niewyczuwalne, że nie odczuwasz żadnego dyskomfortu.

Materace z profilowaną pianką Visco Memory

Aby uzyskać miękką warstwę materaca stosujemy podwójną warstwę visco memory, jednak nie jest ona profilowana.

Do średnio twardych materacy zaliczymy również materace z warstwą lateksu i pianki HR. Pianka wysokoelastyczna HR o zwiększonej gęstości wynoszącej 35kg/m3 jest do 45% trwalsza od pianki poliuretanowej. Charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza dzięki porowatej budowie, dobrym dopasowaniem do kształtu ciała, wygodą. Lateks jest luksusowym materiałem, bardzo trwałym i sprężystym. Nie ulega wypracowaniu, bardzo wolno się zużywa. Lekko zmiękcza materac. Dzięki mikrokanalikom dobrze wentyluje wnętrze materaca.

Materace twarde (H3) – do ich budowy używamy pojedynczej warstwy kokosa, który zapewnia dużą odporność na odkształcenia i stabilizuje całą konstrukcje. Wykonana jest z łupin orzecha kokosowego, czyli naturalnego surowca, bezpiecznego dla alergików. Dobrze przepuszcza powietrze, zapobiega nadmiernej potliwości. Brak warunków sprzyjających namnażaniu bakterii i drobnoustrojów powoduje, że ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Do budowy materacy bardzo twardych (H4) stosujemy podwójną warstwę kokosa lub podwójną warstwę kokosa i końskie włosie. Końskie włosie to również naturalny produkt. Ma bardzo ciekawą właściwość, a mianowicie pochłania nadmiar potu i jednocześnie zapobiega jego wnikaniu w głąb materaca. Brak wilgoci zapobiega namnażaniu roztoczy i bakterii. Docenią tę cechę alergicy i osoby ceniące wysoką higienę.

Moletowana pianka visco memory powinna zwrócić uwagę osób poszukujących materaca ze średnio twardą powierzchnią. Multum korzyści powinno usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających klientów. Warto się przyjrzeć tej opcji.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga:
- Jaki materac dla alergika wybrać?
- Najpopularniejsze pytania z forum - opinie na temat materacy
- Jaki materac dla niemowlaka kupić?