• Jaki rozmiar łóżka do sypialni wybrać?

2020-12-21 12:14:00 Kaszmirowysen.pl
Jaki rozmiar łóżka do sypialni wybrać?

Najważniejszym elementem sypialni jest łóżko. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jednak dylematy mogą się pojawić gdy musimy zdecydować o jego konkretnym wyglądzie i rozmiarze. Różnorodność dostępnych ram łóżka jest naprawdę imponująca. Możemy zakupić łóżko z litego drewna, metalowe lub tapicerowane. Zwróćmy uwagę na jego wykonanie i jakość, gdyż ma nam służyć długie lata. Styl łóżka powinniśmy dobrać do aranżacji całej sypialni, by wszystko ładnie się komponowało. Nie zapominajmy o praktycznych meblach jak nakastliki, toaletka, komoda czy szafa. Odpowiedni nastrój w sypialni również wpływa na komfort wypoczynku. Poza stylem łóżka ważny jest również jego rozmiar, od którego zależy wygodny sen. Nie zapominajmy jednak, że czym innym jest rozmiar całego łóżka a czym innym rozmiar materaca, czyli powierzchni, na której rzeczywiście śpimy. Im jest ona większa, tym większy komfort gwarantuje.

Rozmiary łóżek

Nie istotne czy dzielisz sypialnie z partnerem czy śpisz sam. Wygodny materac to podstawa, gdyż w łóżku spędzamy 1/3 dnia. Sen regeneruje nasz organizm, pozwala utrzymać go w dobrej kondycji i zdrowiu, wpływa na nasze samopoczucie i nastrój. Zagwarantujmy sobie jego najwyższą jakość. Rozmiar materaca uzależniony jest od wielkości naszej sypialni. Jeżeli jest mała i ciasna, mocno nas ograniczy, z kolei duża i przestronna da nam nieograniczone możliwości.

W ofercie dostępne są standardowe rozmiary materacy, pasujące do dostępnych w sklepach meblowych ram łóżka oraz rozmiary niestandardowe, gdy zamówiliśmy łóżko na wymiar u stolarza. Do standardowych rozmiarów pojedynczych materacy należą materace 80x200 cm, materace 90x200 cm, materace 100x200 cm oraz materace 120x200 cm. Materac 80x200 cm to minimum i zdecydujmy się na niego jedynie wtedy, gdy nie mamy innej możliwości. Swobodna zmiana pozycji na szerokim materacu to duży luksus.

Materace dwuosobowe o standardowych wymiarach to materace 140x200 cm, materace 160x200 cm, materace 180x200 cm, materace 200x200 cm. Tutaj podobnie jak w przypadku materacy jednoosobowych warto wybierać jak największy rozmiar. I jedna i druga osoba bez problemu się na nim wyśpią, będą mieć gwarancję i komfortu i bliskości, które docenia każdy z nas.

Łóżka małżeńskie wymiary

Najczęściej i najchętniej wybieranym rozmiarem do łóżka dwuosobowego jest rozmiar 160x200 cm. To materac zapewniający odpowiedni poziom komfortu i łatwo wpasować go w typową, polską sypialnię mającą przeważnie średniej wielkości rozmiary. Nie zapominajmy, że obie osoby muszą mieć łatwy dostęp do swojej połówki łóżka, że poza łóżkiem w sypialni muszą zmieścić się jeszcze meble. Są jednak pary, które mają to szczęście i posiadają przestrzenną sypialnię. Tym szczęściarzom polecamy materace 200x200 cm. Dadzą im wręcz królewski komfort. To świetne rozwiązanie również w sytuacji, gdy sypialnię często odwiedzają dzieci lub nasz zwierzęcy pupil nie odstępuje nas na krok.

Jak wybrać łóżko do sypialni

Jest kilka kwestii, które warto poruszyć. Pierwsza to twardość materaca. O ile w przypadku singla nie stanowi ona problemu (dobieramy ją do wagi użytkownika oraz jego indywidualnych upodobań, które potrafią być czasem mocno zaskakujące), o tyle w przypadku dwóch osób sprawa może się skomplikować. Jeżeli różnica wagi nie jest spora, a partnerzy mieszczą się w jednej skali twardości (najczęściej to materace średnio twarde dla przedziału wagowego 60-100 kg) problem nie istnieje. Co jednak w sytuacji, gdy różnica wagi jest naprawdę spora? Jak osiągnąć idealny kompromis. Do wyboru mamy dwie opcje. Wybrać materac dwustronny, z jedną stroną dopasowaną do osoby cięższej i drugą do lżejszej lub kupić dwa osobne materace i umieścić je w jednej ramie łóżka. Pierwsza opcja wymaga regularnej zmiany strony materaca i poświecenia jednej osoby. Opcja druga to rozwiązanie idealne. Gwarantuje 100% komfort zarówno jednemu jak i drugiemu użytkownikowi.

Indywidualnie dobrać możemy również warstwy zewnętrzne materaca. Osobą lubiąca ciepło i uczucie zapadania może wybrać materac termoelastyczny. Osoba cięższa ma do wyboru materac kokosowy (z dodatkiem końskiego włosia w materacu bardzo twardym) lub materac z trawy morskiej. Warto poznać właściwości poszczególnych surowców, by maksymalnie wykorzystać potencjał każdego dostępnego modelu materaca. Jeżeli oczekujemy sprężystości i mamy tendencję do nadmiernego pocenia wybierzmy materac lateksowy. Trwałość i elastyczność to cechy materacy wysokoelastycznych. Dopasowanie do sylwetki pod wpływem temperatury ciała, plastyczność i otulenie gwarantują materace termoelastyczne. Jak więc pokazują przedstawione przykłady wybór jest bardzo zróżnicowany. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej, możemy również zasięgnąć porady konsultantów. Ich doświadczenie w branży ułatwi i znacznie przyspieszy nasz wybór.

Standardowe wymiary łóżka małżeńskiego

Omówiliśmy już podstawowe zagadnienia odnośnie wyboru łóżka i materaca do sypialni. W naszej ofercie znajdą Państwo bardzo duży wybór rozmiarów, różniących się między sobą o zaledwie 5 cm. Pozwoli to na najbardziej optymalne zagospodarowanie przestrzeni, wykorzystanie każdej wnęki. Różnorodność dotyczy wszystkich typów materacy czyli materacy piankowych, materacy bonellowych oraz materacy pocketowych i materacy multipocketowych. I wszystkich stopni twardości: materacy miękkich, materacy średnio twardych, materacy twardych i materacy bardzo twardych.

Duży wybór modeli umożliwia urządzenie sypialni według gustu, przy jednoczesnym zapewnieniu wygody niezbędnej do przyjemnego, relaksującego snu. Odpowiedni rozmiar zagwarantuje nam swobodną zmianę pozycji i ułożenie się na łóżku według naszych upodobań. Odpowiednia powierzchnia materaca uchroni nas przed bólami pleców, cierpnięciem kończyn (wywołanych nieprawidłowym przepływem krwi) skutkujących przewracaniem się z boku na bok oraz trudnościami z zaśnięciem a nawet całkowitą bezsennością. Komfort wypoczynku jest najważniejszy, ale odpowiednie otoczenie wpłynie pozytywnie na nasz nastrój po przebudzeniu i sprawi, że wieczorem chętnie zaszyjemy się w naszym sypialnianym azylu.

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024