• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 140x200 / 200x140 cm do spania

Szukasz małżeńskiego, dwuosobowego materaca 140x200 cm? U nas znajdziesz ponad 90 wygodnych modeli. Każdy produkujemy w ciągu 2 dni i wysyłamy na płasko, bez rolowania z możliwością 30 dniowego zwrotu. Nie wiesz który wybrać? Zadzwoń ☎ 577 777 361

Materace 140x200 to materac o standardowym wymiarze, o 10 cm węższy od niestandardowego materaca 150x200 cm i o 10 cm szerszy od również niestandardowego materaca 130x200 cm. Jest to mniejsza wersja materaca małżeńskiego (standardowa to materac 160x200 cm) przeznaczona dla osób, które nie dysponują dużą ilością miejsca w sypialni.

Jaki materac 140x200 cm wybrać?

Materac to produkt, który kupujemy na lata. Nie zmieniamy go co rok, dobrej jakości materac powinien nam posłużyć długie lata. Co zrobić, aby tak było? Przede wszystkim należy wybrać materac dobrej jakości i odpowiednio o niego dbać. Materac należy obracać systematycznie co 3-4 miesiące przynajmniej w osi głowa-nogi, a najlepiej również góra-dół. Należy również zadbać o to, żeby był dostarczony bez rolowania, na płasko - u nas masz to w standardzie - nigdy nie rolujemy naszych materacy. Kolejnym krokiem jest określenie naszych upodobań oraz wagi. Jeśli sami nie wiemy na czym lubimy spać dobierzmy materac dopasowując jego twardość do wagi. Przykładowo osoby o wadze poniżej 100 kg powinny wybrać materac średnio twardy. Osoby ważące powyżej 100 kg materac twardy lub bardzo twardy jeśli ich waga przekracza 120 kg.

Z jakich materiałów powinien być zbudowany materac 140x200 cm?

Rodzaj surowców użytych do budowy jest niejako powiązany z jego twardością. Materace kokosowe, czyli materace z dodatkiem warstwy kokosu pojedynczej lub podwójnej to materace twarde i bardzo twarde. Kokos jest więc surowcem, który utwardza nam materac. Nie znajdziemy go po stronie miękkiej lub średnio twardej w materacu. Materac miękki charakteryzuje za to podwójna warstwa pianki Visco Memory - jest to bardzo komfortowa pianka reagująca na ciepło, tzw. pianka termoplastyczna. W materacach ma ona 4 cm. Materace średnio twarde również posiadają w swojej budowie piankę Visco Memory, ale jest to pojedyncza warstwa, mogą posiadać także warstwę lateksową lub warstwę pianki profilowanej, moletowanej. Każde materace bez względu na twardość posiadają za to warstwę pianki wysoko elastycznej HR.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024