• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 160x200 / 200x160 cm do spania

Potrzebujesz wygodnego, komfortowego małżeńskiego materaca 160x200 cm? Dobrze trafiłeś! Posiadamy szeroki wybór materacy od miękkiego, średnio twardego, twardego, a skończywszy na bardzo twardym. Nie czekaj i zdecyduj się na nasze materace. Wyśpisz się!

Materac 160x200 cm to materac nazywany potocznie materacem małżeńskim. Jest to klasyczny rozmiar materaca dwuosobowego, najbardziej popularny i optymalny. Jest on rozmiar większy niż materac 140x200 i rozmiar mniejszy niż materac 180x200 cm. W bardzo komfortowy sposób mogą na nim spać dwie osoby, o ile zostanie on odpowiednio dobrany.

Jak dobrać małżeński materac 160x200 cm?

Czy cena to jedyny wyznacznik jakości materaca, czy za ceną zawsze idzie jakość, czy może postawić na najtańsze oferty na rynku, czy warto zainwestować i kupić wysokiej klasy materac 160x200 cm? Czy grubość materaca to też wyznacznik komfortu? Wszystko zależy... Przede wszystkim należy określić jaka twardość materaca nam najbardziej odpowiada. Jeśli ma to być materac twardy to jesteśmy w bardzo komfortowej sytuacji - materace twarde nie posiadają tak drogich warstw jak pianka profilowana, lateksowa czy Visco Memory. Po stronie twardej można stosować kokos, końskie włosie lub trawę morską - są to klasyczne surowce powodujące utwardzenie materaca. Jeśli zaś szukamy materaca średnio twardego, czyli nasza waga zamyka się w przedziale 60-100 kg rozrzut cenowy jest tutaj bardzo duży. Wracając do pytanie początkowego, czy grubszy materac jest bardziej komfortowy, uogólniając można powiedzieć, że tak. Zastosowanie podwójnego lateksu znacząco podnosi komfort i jakość snu. Również lateks i pianka Visco Memory to idealne połączenie bardzo wpływające na sen i to czy rano wstaniemy wyspani.

Materac 160x200 cm dwustronny

Czy warto kupować materac jednostronny czy może dopłacić i wybrać dwustronny? Różnica w większości przypadków jest minimalna i warto zainwestować w materac dwustronny przede wszystkim na jego wyższą trwałość w stosunku do materaca jednostronnego. Oprócz jego dłuższej żywotności mamy alternatywę w postaci jego drugiej stronie. Większość materacy dobrej jakości zbudowana jest w taki sposób, że obie strony materaca mają różne materiały użyte do jego budowy - mamy więc możliwość wypróbowania i sprawdzenia różnych rodzai surowców i tego jak się nam na nich śpi.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024