• Kategorie
  • Parametry
  • Materac do łóżka 140x145 / 145x140 cm do spania

Na materacu 140x145 cm Twoje dziecko będzie spało spokojnie i wygodnie. Duża przestrzeń sprawi, że będzie się czuło bezpiecznie. Możesz dla niego kupić zarówno materac piankowy jak i kieszeniowy. Wybór sprawia Ci kłopot? Zadzwoń ☎ 577 777 361.

 

Materace dla dzieci 140x145 cm

Z tak dużej oferty materacy 140x145 cm odpowiednich dla dzieci, każdy rodzic ma możliwość wybrać model dostosowany stopniem twardości jak i konstrukcją. Dokonując wyboru zadbajmy o prawidłowe podparcie kręgosłupa, małego jak i większego dziecka. To jaki materac wybierzemy, będzie miało wpływ na dalszy rozwój całego organizmu.

Zarówno materace 140x145 cm piankowe jak i materace sprężynowe są polecane dla dzieci. Jednak ostateczny wybór powinien być uzależniony od różnych czynników.

 

Jaki najlepszy materac dla dziecka 140x145 cm

 

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jakim powinniśmy się kierować jest wiek i waga dziecka, dla którego będzie materac 135x145 cm. Jest ważne, by brać pod uwagę takie parametry jak miękkość, wysokość i dodatkowe cechy poszczególnych surowców (antyalergiczność, antybakteryjność – istotne przy problemach skórnych, potliwości, itp.)

To czy wybierzemy materac piankowy czy materac sprężynowy i na jakiej konstrukcji, zależy również od tego na jak długo planujemy, aby materac spełniał swoją funkcje. Dodatkowym aspektem wyboru jest wysokość materaca 145x145 cm . Do niektórych łóżek potrzebne są materace niskie czyli Mini, albo materace o podwyższonej konstrukcji czyli Lux.

 

Warstwy na materacu 140x145 cm

 

Niezależnie czy zostanie wybrany model materaca piankowy czy sprężynowy możemy poprzez nałożenie dodatkowych warstw zmienić stopień twardości jak i podnieść komfort snu. Do zmiany twardości wykorzystywane są: pianki visco memory, pianki lateksowe, moletowe, a także profilowane pianki visco memory, kokos i trawa morska. Każda z tych warstw nadaje powierzchni inne odczucie, a zarazem i inne właściwości. Najczęściej wybierana pianka z wszystkich dostępnych to lateks. Jest odporny na wypracowanie, dobrze wentyluje środek materaca i wysoko podnosi komfort. Drugą pod względem wyboru jest pianka visco memory i profilowana visco memory. Są to surowce nadające miękkości, otulenia. Oddają też ciepło, co może być zbawienne dla osób odczuwających zimno. Dla utwardzenia powierzchni wybierane są naturalne maty kokosowe i trawa morska.

5% Rabatu na wszystkie materace po wpisaniu kodu rabacik5. Śpiesz się, promocja ograniczona czasowo.