• Kategorie
  • Parametry
  • Materace kieszeniowe multipocket 120x200 cm

Szukasz luksusowego materaca, który zapewni Ci niezwykły komfort? Sprawdź naszą ofertę na kaszmirowe materace oparte na konstrukcji multipocket. Wybieraj między materacem miękkim, średnio twardym, twardym i bardzo twardym 120x200 cm.

Jednymi z najtrwalszych i najwygodniejszych modeli materacy są te z wkładem kieszeniowym. Są odporne na duże obciążenia, charakteryzują się elastycznością punktową, czyli materac ugina się tylko w miejscu nacisku. Materace kieszeniowe są opcją często wybieraną przez pary ze względu na doskonałą amortyzację. Dzięki punktowemu podparciu partnerzy nie wybudzają się wzajemnie przy zmianie pozycji. Konstrukcja pocketowa jest przewiewna i nie gromadzi się w niej wilgoć.

Materac kieszeniowy 120x200 cm

Materac kieszeniowy 120x200 cm zawdzięcza swą nazwę konstrukcji. Sprężyny mają cylindryczny kształt i są umieszczone w materiałowych kieszonkach, które są z jednej strony ze sobą zszyte a z drugiej sklejone. Sprężyny nie są ze sobą bezpośrednio połączone. Pracują samodzielnie i niezależnie i to właśnie gwarantuje elastyczność punktową materaca. Liczba sprężyn w materacu pocketowym to 262 szt/m2. Taka ilość gwarantuje doskonałe podparcie sylwetki na całej długości, dopasowanie do wszystkich jej krzywizn. Materace kieszeniowe 120x200 cm gwarantują komfortowy wypoczynek. Występują w trzech różnych wersjach, jeżeli chodzi o wysokość sprężyn. W wersji podstawowej wysokość sprężyn wynosi 12 cm, w wersji mini zostały one skrócone o połowę i mają 6 cm wysokości, natomiast w wersji lux zostały wydłużone o 5 cm. Wersja lux zyskując na wysokości traci na twardości, materac jest bardziej elastyczny niż jego standardowa wersja.

Jaki materac multipocket 120x200 cm wybrać?

Przed dokonaniem wyboru konkretnego modelu materaca, powinniśmy określić jego twardość. Dobieramy ją do wagi. Materace podzielone są w czterostopniowej skali:

Ze względu na rodzaj wykorzystanych surowców wyróżniamy materace termoelastyczne, materace wysokoelastyczne, materace lateksowe, materace moletowane, materace z pianki profilowanej Visco Memory. Wszystkie te materace mają średnio twardą powierzchnię. Materace termoelastyczne, ale z podwójną warstwą pianki Visco Memory zaliczymy do materacy miękkich. Materace twarde i materace bardzo twarde to materace kokosowe, materace z trawą morską oraz materace z końskim włosiem. Wszystkie materace kieszeniowe są dwustronne, czyli obie strony nadają się do użytku. Dzięki temu żywotność materaca zostaje wydłużona, poprzez regularne odwracanie mniej się wypracowuje.

Oferta materacy kieszeniowych 120x200 cm jest mocno rozbudowana. Do najliczniejszych materacy należą obustronnie średnio twarde oraz średnio twarde/ bardzo twarde. O ile ta pierwsza kombinacja nie jest niczym niezwykłym, o tyle druga może niektórych zaskoczyć. Przeskok o dwie twardości jest dość nietypowy i wielu może się zastanawiać, w jakim przypadku ma zastosowanie. Materace kieszeniowe 120x200 cm o takiej twardości mają zastosowanie w łóżkach z dwoma oddzielnymi materacami, gdy partnerzy mocno różnią się wagą. Jedno użytkuje stronę średnio twardą a drugie bardzo twardą. Przy odwracaniu materaca po prostu się nimi zamieniają.

Materac o dwóch tak odmiennych twardościach sprawdzi się doskonale jako materac dla gości. Nasi znajomi czy członkowie rodziny z pewnością różnią się wagą. Możliwość dostosowania powierzchni materaca do akurat podejmowanego gościa to dla niego duży komfort fizyczny a dla nas satysfakcja. Często ta kombinacja twardości jest także wybierana przez osoby z epizodami bólowymi kręgosłupa. W momencie bolesności stosujemy twardszą stronę materaca, gdy napady bólu mijają możemy powrócić do standardowej, średniej twardości. Materace kieszeniowe 120x200 cm średnio twarde/bardzo twarde to:

Materace kieszeniowe 120x200 cm średnio twarde obustronnie są często wybierane ze względu na dużą ilość odbiorców. Poniżej lista:

Materace kieszeniowe 120x200 cm średnio twarde/ twarde mają w swojej budowie pojedynczą warstwę kokosu lub trawy morskiej po stronie twardej. Poszczególne modele różnią się surowcami po stronie średnio twardej:

Twardym modelem jest materac Amir 120x200 – twardy/ bardzo twardy z kokosem po twardej stronie oraz podwójnym kokosem i końskim włosiem po stronie bardzo twardej.

Materace kieszeniowe 120x200 cm miękkie, czyli takie z miękką jedną stroną, po której występuje podwójna pianka termoelastyczna Visco Memory to:

W ofercie mamy również również materace kieszeniowe 120x200 cm bardzo twarde obustronnie z podwójnym kokosem i końskim włosiem po obu stronach czyli materace Osaka 120x200 (wys.19 cm) oraz materace obustronnie twarde, z kokosem po obu stronach czyli materace Togo 120x200 (wys.18 cm).

Po podjęciu decyzji co do modelu należy jeszcze wybrać odpowiedni pokrowiec materaca. Do wyboru jest kilka opcji. Pokrowiec chroni materac kieszeniowy 120x200 cm przed zanieczyszczeniem, zniszczeniem, pozwala również utrzymać odpowiedni poziom higieny. Pokrowce można prać a ich zdejmowanie ułatwia suwak w kształcie litery ”L”.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 23.07.2024