• Kategorie
  • Parametry
  • Materace kieszeniowe multipocket 100x200 cm

Skorzystaj z naszej oferty na wygodny i wysokiej jakości materac. Materac multipocketowy 100x200 cm zapewni odpowiednie podparcie ciała. Materiały takie jak lateks, pianka molet, czy kokos wpływaj na daną twardość materaca. Zadzwoń a pomożemy w wyborze!

Bardzo dużą popularnością cieszą się materace kieszeniowe inaczej pocketowe. Swoją sławę zawdzięczają wyjątkowej trwałości, oferowanemu komfortowi oraz wszechstronności. Sprawdzą się w pokoju nastolatka, osoby dorosłej jak również wśród dzieci. Gwarantują doskonałe podparcie całej sylwetki, odciążają układ kostny i mięśniowy. Dzięki elastyczności punktowej dopasowują się do kształtu sylwetki, odpowiednio podpierając wszystkie strategiczne miejsca jak biodra czy ramiona.

Materac kieszeniowy 100x200 cm co to znaczy?

Materace kieszeniowe 100x200 cm posiadają rdzeń wykonany z cylindrycznych sprężyn, umieszczonych w osobnych kieszonkach, zszytych z jednej strony a sklejonych z drugiej. Sprężyny nie są ze sobą połączone, pracują niezależnie od siebie i uginają się tylko w miejscu nacisku. Ta cecha jest bardzo istotna w przypadku, gdy materac dzielą dwie osoby. Doskonała amortyzacja gwarantuje nieprzerwany sen. Zmieniając pozycję partnerzy nie wybudzają się wzajemnie.

Liczba sprężyn wynosi 262 szt/m2. Materace kieszeniowe 100x200 cm mogą mieć trzy różne wysokości w obrębie jednego modelu – rozróżniamy modele w wersji standardowej (sprężyny o wysokości 12 cm), modele mini (sprężyny o wysokości 6 cm) oraz modele lux (ze sprężynami o wysokości 17 cm). Dopasowanie materaca do ramy łóżka to żaden problem.

Materace kieszeniowe 100x200 cm podzielone są według standardowych cech czyli twardości (dopasowanej do konkretnych kategorii wagowych) oraz rodzaju wykorzystanych surowców. Według tego drugiego podziału wyróżniamy materace z miękką lub średnio twardą powierzchnią, czyli materace lateksowe, materace wysokoelastyczne, materace termoelastyczne, materace z pianki moletowanej, czy materace z pianki profilowanej Visco Memory. Wśród materacy twardych i bardzo twardych klient może wybierać pomiędzy materacem kokosowym, materacem z trawą morską oraz materacem z końskim włosiem.

Podział materacy ze względu na stopień twardości przedstawia się tak:

Waga użytkownika jest jednym z głównych wyznaczników twardości materaca. Weźmy jednak pod uwagę indywidualne preferencje, sami bowiem wiemy najlepiej, jaka powierzchnia snu daje nam odpowiedni poziom komfortu.

Jaki materac multipocket 100x200 cm wybrać do spania?

By nasz artykuł był jak najbardziej przejrzysty i jasny przedstawimy poszczególne modele materacy według podziału na twardości.

Najliczniejszą grupę stanowią materace kieszeniowe 100x200 cm średnio twarde obustronnie. Mają różną wysokość i zastosowano w nich różne surowce:

Kolejną grupę stanowią materace kieszeniowe 100x200 cm średnio twarde/twarde, czyli z dodatkiem warstwy kokosowej po stronie twardej:

Równie liczną grupę stanowią materace średnio twarde/bardzo twarde. Choć mogłoby się wydawać, że materace kieszeniowe 100x200 cm o tak rozbieżnych twardościach nie maja wielkiego zastosowania, to nie jest to prawdą. Materace sprawdzą się doskonale, gdy kupujemy dwa osobne materace do jednej ramy łóżka, dla osób o sporej różnicy wagi. Wówczas przy odwracaniu materaca (rekomendowanym przynajmniej raz na pół roku) partnerzy po prostu zamieniają się produktami. Świetnie sprawdzą się również w roli materacy gościnnych. Ponieważ nasi znajomi mogą się mocno różnić wagą, mamy możliwość dostosowania gościnnego materaca do aktualnych gości. Również osoby z napadowymi bólami kręgosłupa mogą rozważyć zakup takiego modelu. W gorszych chwilach, gdy potrzebują twardej powierzchni do snu, użytkują tą twardszą stronę materaca. A oto lista modeli:

Z pozostałych materacy oferujemy jeszcze twardy/ bardzo twardy materac Amir 100x200 (wys.19 cm) z kokosem z jednej strony i podwójnym kokosem oraz końskim włosiem z drugiej, obustronnie twardy materac Togo 100x200 (18 cm), z kokosem po obu stronach oraz model obustronnie bardzo twardy czyli materac Osaka 100x200 (19 cm) z podwójnym kokosem i końskim włosiem po obu stronach. Dla sympatyków miękkiej powierzchni dedykujemy:

  • materac Rima 100x200 – miękki/ średnio twardy, z podwójną pianką Visco Memory po stronie miękkiej oraz pianką wysokoelastyczną z drugiej, wys.21 cm
  • materac Kano 100x200 – miękki/ średnio twardy, z podwójną pianką Visco memory oraz lateksem, wys.23 cm
  • materac Marti 100x200 – miękki/ twardy, z podwójną pianką Visco oraz kokosem lub trawą morską (po stronie twarde), wys.22 cm

Wygodny materac nie jest lekarstwem na wszystkie problemy ze snem, jednak gdy jest dobrze dobrany z pewnością umili nam sen.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 22.04.2024