• Kategorie
  • Parametry
  • Materace kieszeniowe multipocket 140x200 cm

U nas znajdziesz szeroki wybór materacy kieszeniowych multipocket 140x200 cm w atrakcyjnych cenach. W ofercie posiadamy materace pocketowe miękkie, średnio twarde, twarde oraz bardzo twarde. Są to modele jednostronne lub dwustronne.

Każdy materac zbudowany jest z rdzenia, warstw zewnętrznych oraz pokrowca. Każdy z tych składników ma kilka wariantów, dlatego oferta materacy jest bardzo rozbudowana. Każdy znajdzie model, który spełni jego oczekiwania. Zajmijmy się jednak konkretnym typem materaca a mianowicie materacem kieszeniowym. To jeden z najpopularniejszych rodzajów materacy i najczęściej wybierany, przede wszystkim ze względu na trwałość, oferowany poziom komfortu i uniwersalność.

Materac kieszeniowy 140x200 cm

Materac kieszeniowy 140x200 cm posiada rdzeń wykonany ze sprężyn w kształcie walca. Sprężyny są umieszczone w specjalnych, materiałowych kieszonkach, które są z jednej strony ze sobą zszyte a z drugiej sklejone. Sprężyny nie są jednak ze sobą połączone i dlatego pracują samodzielnie i niezależnie. Uginają się punktowo, tylko w miejscu nacisku. Gwarantuje to doskonałą amortyzację oraz sprawia, że partnerzy dzielący materac nie wybudzają się wzajemnie przy zmianie pozycji, osoba lżejsza nie stacza się w kierunku tej cięższej. Konstrukcja kieszeniowa jest cicha. Ilość sprężyn to 262 szt./m2. Na uwagę zasługuje również fakt, że konstrukcja kieszeniowa występuje w trzech różnych wysokościach: w standardowej, gdzie wysokość sprężyn wynosi 12 cm, w wersji lux - gdzie sprężyny są wydłużone o 5 cm a sama konstrukcja miększa od podstawowej, w wersji mini, gdzie sprężyny są skrócone o 6 cm. Daje to spore możliwości dopasowania materaca kieszeniowego 140x200 cm do skrzyni łóżka.

Jaki materac multipocket 140x200 cm wybrać?

Standardowo przed zakupem materaca powinniśmy dobrać jego twardość do wagi użytkownika, Zarówno zbyt twardy jak i zbyt miękki mogą powodować duży dyskomfort, dlatego wybierzmy model z odpowiedniego przedziału wagowego:

Po wybraniu odpowiedniej twardości możemy wybrać również surowiec warstwy zewnętrznej. W kategorii materacy twardych spotkamy się z takimi określeniami jak materac kokosowy czy materac z trawy morskiej. Wśród materacy bardzo twardych z działem - materace z końskim włosiem. Materace termoelastyczne to te z podwójną warstwą pianki Visco Memory czyli miękkie, lecz również średnio twarde, gdy zastosowana jest tylko jedna warstwa pianki Visco. Wśród materacy średnio twardych wyróżniamy jeszcze: materace wysokoelastyczne z pianki HR, materace lateksowe, materace z pianki moletowanej oraz materace z pianki profilowanej Visco Memory.

Istnieje bardzo wiele kombinacji poszczególnych twardości oraz zastosowanych materiałów.

Materace kieszeniowe 140x200 cm średnio twarde obustronnie:

Materace kieszeniowe 140x200 cm średnio twarde/ twarde:

Materace kieszeniowe 140x200 cm średnio twarde/ bardzo twarde:

Materace średnio twarde/ bardzo twarde mają zastosowanie szczególnie w przypadku par, które znacznie różnią się wagą. Wybierają wówczas dwa materace do jednej ramy łóżka i przy odwracaniu materaca (zaleca się to robić regularnie, przynajmniej raz na pół roku, by na dłużej zachować jego dobrą formę) po prostu się nimi zamieniają, użytkując dopasowane do siebie strony.

Materac kieszeniowy 140x200 cm o takiej kombinacji twardości sprawdzi się również w pokoju gościnnym. Przyjmujemy osoby o różnej wadze i możliwość dopasowania indywidualnej twardości wpłynie korzystnie na jego wrażenia i na nasz poziom satysfakcji. Materace kieszeniowe 140x200 cm średnio twarde/ bardzo twarde są wybierane również przez osoby, które borykają się z napadowymi bólami pleców i kręgosłupa. Często odczuwamy wówczas potrzebę wypoczynku na dość twardej powierzchni, wystarczy jedynie obrócić materac kieszeniowy 140x200 cm stronami i zamiast średnio twardej powierzchni mamy do dyspozycji tą bardzo twardą.

Materace z podwójną warstwą pianki termoelastycznej Visco Memory to materace miękkie, materace z podwójnym kokosem to materace bardzo twarde. W ofercie dostępne są takie modele jak:

Jedynym materacem o powierzchni twardej H3 z jednej strony (z kokosem) i bardzo twardej H4 z drugiej (podwójny kokos i końskie włosie) jest materac Amir 140x200 o wysokości 19 cm.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.05.2024