• Kategorie
  • Parametry
  • Materace kokosowe do łóżka do spania

Materace kokosowe to potoczne określenie na materace twarde lub bardzo twarde. Takie właśnie zawierają w sobie ten surowiec - służy on do utwardzania powierzchni spania. Zalecamy je osobom o wadze powyżej 100 kg. Dopasuj odpowiedni dla siebie model.

Włókno kokosowe to materiał wykorzystywany w materacach twardych bądź bardzo twardy-w zależności od ilości użytego materiału. W naszych modelach znajdziesz kokos lateksowany, czyli włókna kokosowe z łupin orzechów kokosowych poddane są prasowaniu i lateksowaniu. Tworzą sprężystą matę dzięki czemu kokos nie łamie się. Warstwa kokosu ma około 1cm – kokos mierzy się na gramaturę, nie na grubość. Oferujemy kokos o gramaturze 130g/m2.

Komu polecamy materac kokosowy

Kokos jest materiałem naturalnym, od lat stosowanym w materacach.

Modele z dodatkiem kokosu dedykowane są osobom ciężkim bądź takim, których organizm na twardych powierzchniach najlepiej wypoczywa. Twarde materace często są zaleceniem dla osób, którym doskwiera ból kręgosłupa, zwłaszcza ból w odcinku lędźwiowym. Włókno kokosowe posiada właściwości antyalergiczne oraz antygrzybicze, bardzo dobrze przepuszcza powietrze dzięki czemu zapobiega nadmiernego poceniu się.

Materac kokosowy niekoniecznie dla dziecka

Do niedawna materace takiej twardości polecało się małym dzieciom, teraz trochę inaczej ocenia się taki wybór. My nie polecamy tego typu materaca dla maluchów. Dla dzieci znajdziesz u nas ofertę na materace miękkie i na materace średnio twarde z dodatkiem pianki Visco Memory bądź lateksu. Są to materiały, które odpowiednio zadbają o lekki organizm i zapewnią prawidłowe podparcie z raci tego, że są plastyczne, dziecku będzie na nich zdecydowanie wygodniej.

Wyższy poziom twardości materacy kokosowych

Jeśli interesuję Cię na prawdę twardy materac proponujemy wzmocnić konstrukcję wybierając wersję multipocket czyli wkład sprężynowy z podwójną ilością sprężyn. Taki materac będzie twardszy i mocniejszy. Jeśli to nadal wydaje Ci się zbyt mało pomyśl nad dodatkiem końskiego włosia - to najtrwalszy materiał wykorzystywany do wzmocnienia powierzchni, znajduje się w materacach bardzo twardych.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024