• Kategorie
  • Parametry
  • Materace profilowane moletowane do łóżka do spania

Materace profilowane, inaczej można nazwać materacami moletowanymi. Jest to najnowszy rodzaj pianki 7 strefowej. Pianka moletowana jest stosowana po stronie średnio twardej materaca. Znajdziesz go w naszych 9 modelach.

Materace profilowane to takie, które w swojej budowie zawierają piankę moletowaną.

Pianka profilowana moletowana w materacach profilowanych

Pianka moletowana jest grubości 3 cm. Molet to nowoczesna, specjalnie profilowana pianka poliuretanowa, posiadająca 7 różnych stref profilowych o wysokiej gęstości. Na piankę składa się szereg następujących po sobie wgłębień i wypustek, które pod wpływem nacisku zapadają się, a w miejscach nieobciążonych dolegają do powierzchni ciała. Budowa taka zapewnia lepszą wentylację. Pianka posiada właściwości mikro-masujące, zapewnia bardzo dobrą odporność na odkształcenia oraz poprawia krążenie krwi.

W jakich materacach profilowanych znajdziesz molet

Moletu nie znajdziesz w materacach twardych, chyba, że to model dwustronny i druga strona jest średniej twardości. Warstwa pianki moletowanej wykorzystywana jest w materacach średnio twardych czyli można ją wybrać w każdym modelu dla osób o wadze 60-100kg. Waga to oczywiście jedna z wytycznych, którą kierujemy się przy doborze odpowiedniej twardości, inne ważne informacje to np.: czy mamy jakieś dolegliwości na które szczególnie należy zwrócić uwagę; czy śpimy sami czy z kimś o zupełnie innej wadze- w takim przypadku można posiłkować się różnym wkładem sprężynowym - mocniejszym czyli materac multipocket bądź bardziej sprężystym, wyższym czyli wersją Lux. Molet można też wybrać w materacach dwustronnych gdzie stwarzamy sobie alternatywę twardości bądź użytych materiałów-inaczej pracuje pianka Visco Memory, inaczej lateks choć obydwa te materiały znajdziemy w modelach średnio twardych. Pianka Visco Memory z kolei gdy ma dwie warstwy zmiękcza materac na tyle, że klasyfikuje się go już jako miękki. W przypadku podwójnej warstwy lateksu model nadal pozostaje w kategorii materacy średnio twardych – wskazuje to na istotną różnicę pomiędzy tymi materiałami.

Piankę moletowaną z powodzeniem stosuje się w każdym typie materacy sprężynowych – w wersji pocket, multipocket i wersji Lux.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni

Do 22% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024