Materace kieszeniowe 100x200 cm miękkie charakteryzują się wyjątkowo trwałą konstrukcją sprężynową oraz bardzo wygodną, miękką powierzchnią snu. Materace 100x200 cm miękkie przeznaczone są dla lekkich osób, młodzieży i dzieci. Dedykowana tej twardości waga nie powinna przekraczać wartości 60 kg.

Kieszeniowe materace 100x200 cm – co to jest?

Materace o konstrukcji sprężynowej posiadają wkład wykonany ze sprężyn w kształcie walca. Sprężyny pracują niezależnie, nie są ze sobą połączone. Umieszczone są w materiałowych kieszonkach, które są ze sobą z jednej strony zszyte a z drugiej sklejone. Materace kieszeniowe odznaczają się dużym komfortem, mają dużą elastyczność powierzchniową. Uginają się tylko w miejscu nacisku, tam gdzie działa na nie siła. Doskonale dopasowują się do kształtu sylwetki, podpierają kręgosłup, ramiona i biodra. Materace kieszeniowe są trwałe i odporne na ciężary. Ilość sprężyn wynosi 262 szt./m2, maja różną wysokość. W wersji standardowej wysokość sprężyn wynosi 12 cm, w wersji mini zostały one skrócone o połowę i mają jedynie 6 cm (dzięki temu z materaca może korzystać większa liczba odbiorców), w wersji lux sprężyny mają aż 17 cm (ta wersja jest miększa i mniej sztywna od dwóch pozostałych i należy to brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu materaca kieszeniowego 100x200 cm).

Materace kieszeniowe miękkie – z czego są wykonane?

Miękką powierzchnię stanowi zawsze podwójna wersja pianki termoelastycznej Visco Memory. Pianka jest miękka, wygodna i perfekcyjnie podpiera całą sylwetkę. Początkowa twarda pod wpływem ciepła ciała mięknie i dopasowuje się do wszystkich krzywizn. Materace z podwójną pianką termoelastyczną gwarantują komfortowy odpoczynek. Rozgrzana pianka jest plastyczna i elastyczna, odciąża mięśnie, stawy oraz wspomaga prawidłowe krążenie krwi. Zmniejsza napięcie, relaksuje, zapobiega porannej sztywności karku. Naczynia krwionośne nie są uciskane, krew swobodnie krąży. Dobrze dotlenione ciało jest wypoczęte i zrelaksowane a nastrój dobry. Materace z pianką termoelastyczną delikatnie ogrzewają ciało, otulają je.

Pianka Visco Memory ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, nie namnażają się w jej wnętrzu szkodliwe drobnoustroje. Pianka nie uczula, jest bezpieczna dla alergików, przewiewna i odporna na wilgoć.

Materace z pianką termoelastyczną Visco Memory cenią osoby z problemami bólowymi kręgosłupa, szczególnie z jego dolną częścią. Surowiec ten jest często wykorzystywany w materacach ortopedycznych, usprawniając krążenie krwi pianka termoelastyczna minimalizuje ryzyko występowania bolesnych odleżyn. Osoby starsze nie mające większych problemów ze wstawaniem chętnie wybierają materace kieszeniowe 100x200 cm miękkie. Ich delikatne, wrażliwe na dotyk ciała będą odczuwać duży komfort na materacu z podwójną pianką Visco.

Modele miękkie z podwójną pianką termoelastyczną z jednej strony to:

  • materac Rima 100x200 – druga strona jest średnio twarda, wykonana z pianki wysokoelastycznej Visco Memory, ma wysokość 21 cm
  • materac Kano 100x200 – druga strona jest średnio twarda, wykonana z lateksu, jego wysokość to 23 cm
  • materac Marti 100x200 – druga strona materaca jest twarda, wykonana z warstwy kokosowej, jego wysokość to 22 cm

Wszystkie materace są dwustronne, obie strony nadają się do użytkowania. Materac na dłużej zachowuje swoje właściwości, daje także możliwość przetestowania dwóch różnych twardości.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga: