Podstawowe elementy każdego materaca to rdzeń, warstwy zewnętrzne oraz pokrowiec. Te wszystkie składniki wpływają na stan materaca oraz na komfort snu. Im wyższa jest ich jakość tym wyższej klasy materac. Wszystkie nasze surowce pochodzą ze sprawdzonych źródeł, posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Dzięki temu możemy poszczycić się materacami najwyższej klasy.

Co to jest materac kieszeniowy?

Materac kieszeniowy posiada wkład wewnętrzny wykonany z cylindrycznych sprężyn, które nie są ze sobą połączone i pracują niezależnie. Są umieszczone w materiałowych kieszonkach, zszytych z jednej strony i sklejonych z drugiej. Sprężyny uginają się tylko w miejscu nacisku, dzięki temu wszystkie ruchy są doskonale amortyzowane a ciało optymalnie wsparte. Materac kieszeniowy 120x200 cm średnio twardy dopasowuje się do kształtu sylwetki, dobrze podpiera kręgosłup, ramiona i biodra. Ilość sprężyn wynosi 262 szt./m2. Sprężyny różnią się również wysokością w ramach każdego modelu. W wersji standardowej wysokość sprężyny wynosi 12 cm, w wersji mini zostały skrócone o połowę i ich wysokość wynosi tylko 6 cm, w wersji lux zostały wydłużone o 5 cm i ich wysokość wynosi 17 cm.

Wszystkie materace kieszeniowe 120x200 cm średnio twarde są dwustronne, występują w różnych kombinacjach. Warstwy zewnętrzne są wykonane z różnych surowców. Wśród materacy średnio twardych znajdziemy materace wysokoelastyczne HR, materace termoelastyczne, materace lateksowe, materace moletowane i materace z pianką profilowaną Visco Memory.

Kieszeniowe materace 120x200 cm średnio twarde

Lista oferowanych materacy jest nie tylko obszerna, ale również ciekawa. Mnogość kombinacji twardości i wykorzystanych surowców daje ogromne możliwości wyboru.

Materace kieszeniowe średnio twarde obustronnie to:

Materace kieszeniowe średnio twarde/ twarde:

Materace kieszeniowe średnio twarde/ bardzo twarde:

Taka kombinacja twardości pozwala na zastosowanie dwóch oddzielnych materacy w jednej ramie łóżka i komfortowy sen osobom o sporej różnicy wagi. Podczas obracania materaca zamieniają się nimi i mogą spać na preferowanej powierzchni. Materace średnio twarde/ bardzo twarde są doskonałym rozwiązaniem do pokoju gościnnego. Umożliwi nam zapewnienie gościom wygody i najdogodniejszych warunków snu niezależnie od tego ile ważą.

Materace miękkie/ średnio twarde:

Materace kieszeniowe 120x200 cm średnio twarde są jedną z najczęściej wybieranych kategorii. Przeznaczone dla osób ważących 60-100 kg są odpowiednie dla sporej grupy odbiorców.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga: