Materace na konstrukcji kieszeniowej charakteryzują się trwałością, komfortem oraz dużą elastycznością punktową. Wszystko dzięki budowie rdzenia. Wykonany jest on ze sprężyn w kształcie walca, umieszczonych w materiałowych kieszonkach. Kieszonki są ze sobą z jednej strony zszyte a z drugiej sklejone. Sprężyny nie są ze sobą bezpośrednio połączone, pracują samodzielnie i niezależnie, uginają się tylko w miejscu nacisku. Ich ilość wynosi 262 szt./m2. Elastyczność punktowa gwarantuje doskonałe dopasowanie materaca do sylwetki. Kręgosłup, biodra i ramiona są dobrze podparte a cała sylwetka optymalnie i komfortowo ułożona. Elastyczność punktową docenią szczególnie osoby, które współdzielą z kimś materac. Doskonała amortyzacja sprawi, że osoby nie będą się wzajemnie wybudzać przy zmianie pozycji.

Materace kieszeniowe 140x200 cm miękkie występują w trzech wariantach wysokości w ramach jednego modelu. Wersja standardowa materaca ma sprężyny w wysokości 12 cm. W wersji mini zostały one skrócone o połowę i ich wysokość to tylko 6 cm. Sprawdzą się w pokoju dziecięcym i w miejscach gdy przestrzeń jest mocno ograniczona, na przykład w kabinie samochodu ciężarowego. W wersja lux to sprężyny wydłużone o 5 cm , mające wysokość 17 cm. Materac jest znacznie wyższy od pozostałych wariantów i jednocześnie miększy i mniej sztywny.

Miękki materac kieszeniowy 140x200 cm

Materace podzielone są według skali twardości na cztery kategorie : materace miękkie, materace średnio twarde, materace twarde i materace bardzo twarde. Do każdej z nich przypisano konkretny przedział wagowy.

Materace kieszeniowe 140x200 cm miękkie dedykowane są dla osób o wadze nie przekraczającej 60 kg, szczupłych i drobnych, najczęściej dzieci lub osób starszych o delikatniejszym i wrażliwszym na uciski ciele. Warstwę miękką materaca uzyskuje się poprzez zastosowanie podwójnej warstwy pianki termoelastycznej Visco Memory. To ona nadaje jej odpowiednią miękkość. Pianka termoelastyczna Visco Memory to wyjątkowy surowiec reagujący na temperaturę i nacisk. Początkowo sztywna i twarda pod wpływem ciepła ciała mięknie a dzięki plastyczności, pod wpływem jego naporu dopasowuje się do kształtu sylwetki. Pianka Visco Memory jest antyalergiczna i antybakteryjna. Nie gromadzi się w niej wilgoć, nie namnażają bakterie, grzyby, pleśnie i roztocza. Pianka jest przewiewna. Ceniona szczególnie przez osoby z dolegliwościami ze strony kręgosłupa, problemami z krążeniem oraz marznące w nocy. Pianka delikatnie otula i ogrzewa ciało. Równomiernie podpiera całą sylwetkę, minimalizuje ucisk na naczynia krwionośne wspierając swobodny przepływ krwi.

Materace kieszeniowe miękkie – lista dostępnych modeli

Mimo iż oferta nie jest tak rozbudowana jak w przypadku pozostałych twardości, możemy zaproponować kilka doskonałych modeli. Wszystkie materace są dwustronne, w różnych kombinacjach twardości. Materace kieszeniowe 140x200 cm miękkie to:

  • materac Rima 140x200 – o wysokości 21 cm, miękki/ średnio twardy, z podwójną pianką Visco Memory po stronie miękkiej oraz pianką wysokoelastyczną HR po stronie średnio twardej
  • materac Kano 140x200 – o wysokości 23 cm, miękki/ średnio twardy, z podwójną pianką Visco Memory po stronie miękkiej oraz lateksem po stronie średnio twardej
  • materac Marti 140x200 – o wysokości 22 cm, miękki/ twardy, z podwójnej pianki Visco Memory po stronie miękkiej oraz kokosem lub trawa morską po stronie twardej

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga: