Jednymi z najpopularniejszych i najtrwalszych materacy są te na konstrukcji kieszeniowej (pocketowej). Odznaczają się dużą trwałością i odpornością na ciężary. Wkład kieszeniowy wykonany jest ze sprężyn w kształcie walca, umieszczonych w materiałowych kieszonkach. Kieszonki są ze sobą z jednej strony zszyte a z drugiej sklejone. Dzięki niezależnej i samodzielnej pracy sprężyn, które uginają się tylko w miejscu nacisku, materac kieszeniowy charakteryzuje się dużą elastycznością punktową. Doskonale dopasowuje się do kształtu sylwetki. Optymalnie wspiera kręgosłup, ramiona i biodra. Ilość sprężyn to 262 szt./m2. Elastyczność punktowa to świetne rozwiązanie w materacach dla par. Dzięki dobrej amortyzacji partnerzy nie wybudzają się wzajemnie przy każdym ruchu. Na uwagę zasługuje również zróżnicowana wysokość sprężyn w ramach jednego modelu. Materac może mieć sprężyny w standardowej wysokości czyli 12 cm, lecz także w wersji mini, czyli skrócone o połowę i mające tylko 6 cm lub w wersji lux, wydłużone o 5 cm. Materace w wersji lux są miększe i mniej sztywne od pozostałych.

Kieszeniowe materace średnio twarde – różne kombinacje twardości

Materace kieszeniowe 140x200 cm średnio twarde są dwustronne. I jedna i druga strona nadają się do użytku. Materace średnio twarde dedykowane są dla osób w przedziale wagowym 60-100 kg, czyli do bardzo licznej grupy odbiorców. Wśród materacy średnio twardych występują materace wysokoelastyczne HR, materace termoelastyczne, materace moletowane, materace z pianką profilowaną Visco Memory. Kombinacja twardości materacy jest bardzo zróżnicowana. Lista poniżej.

Materace kieszeniowe 140x200 cm średnio twarde obustronnie:

Materace kieszeniowe 140x200 cm średnio twarde/ twarde:

Alternatywnie zamiast kokosu klient może wybrać trawę morską.

Materace kieszeniowe 140x200 cm średnio twarde/ bardzo twarde:

Jeżeli zastanawiasz się w jakich sytuacjach tak zróżnicowane twardości mają zastosowanie to już wyjaśniamy. Jeżeli szukasz materaca do pokoju gościnnego i zależy Ci na tym, by każdy z Twoich gości miał zapewnione komfortowe warunki wypoczynku, taki materac zda egzamin. Dzięki dwustronności możesz dostosować twardość do aktualnie przyjmowanego gościa, niezależnie od tego czy jego waga mieści się w popularnym przedziale 60-100 kg czy znacznie go przekracza. Taki materac wybierają również osoby z napadowymi bólami kręgosłupa. W gorszych momentach, gdy potrzebują twardego podłoża korzystają ze strony bardzo twardej, gdy ból mija powracają do standardowej, średnio twardej powierzchni.

Materace miękkie/ średnio twarde:

Zróżnicowana oferta daje niemal 100% pewność, że każdy znajdzie model spełniający jego oczekiwania.

Zobacz też nasze inne artykuły z bloga: