Cylindryczne sprężyny umieszczone w materiałowych kieszonkach to podstawowy budulec materaca kieszeniowego (pocketowego). Sprężyny wykonane są ze sztywnego drutu, nie połączone ze sobą, pracujące samodzielnie i niezależnie. Kieszonki, w których są umieszczone są ze sobą z jednej strony zszyte a z drugiej sklejone. Materac kieszeniowy 140x200 cm twardy charakteryzuje się dużą elastycznością punktową. Ugina się tylko w miejscu nacisku i doskonale amortyzuje ruchy. Sprężyny w ilości 262 szt./m2 optymalnie wspierają sylwetkę na całej długości, również tak strategiczne miejsca jak kręgosłup, ramiona oraz biodra. Materac doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Materace kieszeniowe to dobre rozwiązanie dla par. Elastyczność punktowa sprawia, że partnerzy nie wybudzają się wzajemnie podczas zmiany pozycji. Klienci mają również możliwość dopasowania wysokości materaca. W ramach jednego modelu posiadamy aż trzy wersje wysokości. W wersji podstawowej wysokość sprężyn wynosi 12 cm, w wersji mini sprężyny zostały skrócone i ich wysokość wynosi 6 cm, Najdłuższe sprężyny – 17 centymetrowe – występują w wersji lux materacy. Ta wersja jest jednak bardziej miękkaa i sprężysta od dwóch pozostałych.

Kieszeniowe materace 140x200 cm twarde – jakie surowce zastosowano na warstwach zewnętrznych

Materac twardy uszykujemy poprzez zastosowanie maty kokosowej lub maty z trawy morskiej. Są one sztywne, zwarte i umacniają całą konstrukcję. Mata kokosowa zastosowana w materacach kieszeniowych 140x200 cm twardych wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Łupiny są twarde, mają brązowy kolor i przechodzą proces lateksowania, który zabezpiecza matę przed wilgocią. Łupina kokosa zawiera sole mineralne, które chronią owoc przed wnikaniem chorobotwórczych drobnoustrojów. Takie same właściwości posiada mata kokosowa. Jest antyalergiczna i antybakteryjna, nie namnażają się w niej bakterie, grzyby, pleśnie i roztocza.

Trawa morska to kilka gatunków alg, rosnących na nadmorskich wybrzeżach. Jest bogata w jod, pierwiastek odpowiedzialny za prawidłową pracę tarczycy oraz właściwy rozwój komórek u dzieci. Jod wraz z trawą w niewielkich ilościach trafia do materaca kieszeniowego 140x200 cm twardego i stopniowo się uwalnia. Ma to pozytywny wpływ na osoby z alergiami i astmatyków.

Materace kieszeniowe 140x200 cm twarde – różne kombinacje twardości

Dla sympatyków twardej powierzchni materaca mamy do zaoferowania kilka ciekawych modeli materacy. Jednym z nich jest obustronnie twardy materac Togo 140x200. Ma on 18 cm wysokości i po obu stronach ma warstwę wykonaną z maty kokosowej. Alternatywnie można wybrać materac Togo Trawa 140x200, czyli wersję z trawą morską po jednej stronie. Materac twardy/ bardzo twardy to materac Amir 140x200. Po jednej stronie ma matę kokosową lub trawę morską w materacu Amir Trawa 140x200 a po drugiej podwójną warstwę kokosową i końskie włosie. Materac ma 19 cm wysokości. Najliczniejsza grupa to materace średnio twarde/ twarde:


Zobacz też nasze inne artykuły z bloga: