Materace kieszeniowe to bardzo trwałe i komfortowe produkty. Jak każdy materac wykonane są z trzech podstawowych elementów: rdzenia, warstw zewnętrznych i pokrowca. Warstwy zewnętrzne określają stopień twardości materaca, pokrowiec zabezpiecza go przed zniszczeniem i podnosi walory estetyczne natomiast rdzeń wpływa na trwałość produktu oraz jego odporność na ciężary.

Materace kieszeniowe – co to jest?

Wkład kieszeniowy, od którego zaczerpnięto nazwę materacy, wykonany jest z cylindrycznych sprężyn. Sprężyny w ilości 262 szt./m2 są umieszczone w materiałowych kieszonkach, zszytych z jednej i sklejonych z drugiej strony. Sprężyny nie są ze sobą połączone, pracują niezależnie i samodzielnie, uginają się tylko wtedy, gdy działa na nie siła. Materace kieszeniowe 160x200 cm twarde odznaczają się elastycznością punktową, doskonale amortyzuje ruchy. Jest to istotny walor, gdy na materacu śpią dwie osoby. Nie występuje efekt falowania, osoba lżejsza nie stacza się w kierunku tej cięższej, nie wybudzają się wzajemnie przy każdej zmianie pozycji.

Każdy dostępny model materaca kieszeniowego 160x200 cm twardego występuje w trzech wersjach, które różnią się wysokością sprężyn. W wersji standardowej sprężyny mają 12 cm wysokości, w wersji mini są niższe o połowę i mają tylko 6 cm wysokości natomiast w wersji lux ich wysokość wynosi 12 cm, czyli są o 5 cm dłuższe od tej podstawowej. Materace w wersji lux tracą na twardości, są bardziej sprężyste.

Kieszeniowe materace 160x200 cm twarde – z czego są wykonane warstwy zewnętrzne

Twarda powierzchnia materaca uzyskiwana jest poprzez zastosowanie maty kokosowej lub maty z trawy morskiej. Nadają one materacowi twardą powierzchnię oraz stabilizują całą konstrukcję.

Mata kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna są twarde, sztywne i zawierają dużą ilość soli mineralnych, które chronią owoc a później materac przed wnikaniem chorobotwórczych mikroorganizmów jak bakterie, grzyby, pleśnie czy roztocza. Mata kokosowa jest lateksowana, dzięki czemu jest dodatkowo chroniona przed szkodliwym działaniem wilgoci. Mata koksowa jest bezpieczna dla alergików, nie uczula.

Trawa morska to kilka gatunków alg morskich, rosnących na nadmorskich wybrzeżach. Jest bogata w jod, który jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego rozwoju komórkowego u dzieci i prawidłowej pracy tarczycy. Jod w niewielkich ilościach wraz z trawą trafia do materaca. Wspomaga swobodne oddychanie. Trawa morska jest odporna na wilgoć.

Materace kieszeniowe 160x200 cm twarde są dwustronne i występują w różnych kombinacjach twardości.

Materac obustronnie twardy to materac Togo 160x200 z koksem po obu stronach lub kokosem po jednej i trawą morską po drugiej stronie. Ma 19 cm wysokości. Materac Amir 160x200 to materac twardy/ bardzo twardy, o wysokości 19 cm, z kokosem po stronie twardej oraz podwójnym kokosem i końskim włosiem po stronie bardzo twardej. Materac miękki/ twardy to materac Marti 160x200. Ma 23 cm wysokości i po stronie twardej warstwę kokosową a po stronie miękkiej podwójną warstwę pianki termoelastycznej Visco Memory. Materace średnio twarde/ twarde to:


Zobacz też nasze inne artykuły z bloga: